kamu işçi maaş

Konu: İşyeri Nakli

 1. #1
  Üyelik tarihi
  Nisan.2009
  Mesajlar
  18

  İşyeri Nakli

  merhaba

  31.07.2009 tarihinde aynı il sınırları içinde fakat başka bir sgk ya nakli yapılıcak şirketimiz var bir işçisi çalışıyor.ancak ne eski sskya nede yeni nakil olması gereken sskya bir başvuru yapılmadı.nakil tarihi 31.07 olduğundan geriye dönük işçi çıkışıda yapamıyrm.Bu durumda ne yapmam gerekir önerilerinizi bekliyrm yardımcı olursanz sevinirim.


 2. #2
  ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
  Üyelik tarihi
  Eylül.2006
  Mesajlar
  6.940

  Ynt: işyeri nakli

  Normalde nakil tarihinden sonra 1 ay içinde eski yere ve yeni yere dilekçe ile bildirerek, dosyanızı yeni sgk müdürlüğüne taşıtmanız gerekirdi.Adres naklinden dolayı bunu yaparsanız cezayı yersiniz.

  Doğru yolda ceza yiyerek bu işlemi yapmanızdır.

  Ama aklıma gelen işçinizin çıkışını verin eski ssk müdürlüğü üzerinden.
  Sonra borcunuzu ödeyip, dosyanızın kapatılmasını isteyin.İstemesenizde 2 yıl sonrası için müdürlük tarafından kapatılacaktır.
  Yeni ssk müdürlüğüne de yeni açılış yaparak işçi girişini yapınız.

 3. #3
  Üyelik tarihi
  Ekim.2008
  Mesajlar
  448

  Ynt: işyeri nakli

  nakilde eğer 1 aylık süre ise dolmamış ki
  siyah beyaz ölüm yaşam

 4. #4
  ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
  Üyelik tarihi
  Eylül.2006
  Mesajlar
  6.940

  Ynt: İşyeri Nakli

  İşyerleri ve İşverenlere İlişkin Hükümler
  İşyeri, işyerinin bildirilmesi, devri, intikali ve nakli
  MADDE 11- İşyeri, sigortalı sayılanların maddî olan ve olmayan unsurlar ile birlikte işlerini yaptıkları yerlerdir.
  İşyerinde üretilen mal veya verilen hizmet ile nitelik yönünden bağlılığı bulunan ve aynı yönetim altında örgütlenen işyerine bağlı yerler, dinlenme, çocuk emzirme, yemek, uyku, yıkanma, muayene ve bakım, beden veya meslek eğitimi yerleri, avlu ve büro gibi diğer eklentiler ile araçlar da işyerinden sayılır.
  İşveren, örneği Kurumca hazırlanacak işyeri bildirgesini en geç sigortalı çalıştırmaya başladığı tarihte, Kuruma vermekle yükümlüdür. Şirket kuruluşu aşamasında, çalıştıracağı sigortalı sayısını ve bunların işe başlama tarihini, ticaret sicili memurluklarına bildiren işverenlerin, bu bildirimleri Kuruma yapılmış sayılır. Ticaret sicili memurlukları, kendilerine yapılan bu bildirimi en geç on gün içinde Kuruma bildirmek zorundadır.
  29/6/1956 tarihli ve 6762 sayılı Türk Ticaret Kanunu hükümlerine tâbi şirketlerin nevilerinin değişmesi, birleşmesi veya diğer bir şirkete katılması durumunda, bu hususların ticaret siciline tesciline ilişkin ilân tarihini; adi şirketlerde şirkete yeni ortak alınması durumunda ise en geç yeni ortağın alındığı tarihi takip eden on gün içinde, işyeri bildirgesi ile Kuruma bildirilmek zorundadır.
  İşyerinin faaliyette bulunduğu adresten başka bir ildeki adrese nakledilmesi, sigortalı çalıştırılan bir işin veya işyerinin başka bir işverene devredilmesi veya intikal etmesi halinde, işyerinin nakledildiği, yeni işverenin işi veya işyerini devraldığı tarihi takip eden on gün içinde, işyerinin miras yoluyla intikali halinde ise mirasçıları, ölüm tarihinden itibaren en geç üç ay içinde, işyeri bildirgesini Kuruma vermekle yükümlüdür. İşyerinin aynı il sınırları içinde Kurumun diğer bir ünitesinin görev alanına giren başka bir adrese nakledilmesi halinde, adres değişikliğinin yazı ile bildirilmesi yeterlidir. Bu işlerde çalışan sigortalıların, sigorta hak ve yükümlülükleri devam eder.
  Valilikler, belediyeler ve ruhsat vermeye yetkili diğer kamu ve özel hukuk tüzel kişileri, yapı ruhsatı ve diğer tüm ruhsat veya ruhsat niteliği taşıyan işlemlerine ilişkin bilgi ve belgeler ile varsa bunların verilmesine esas olan istihdama ilişkin bilgileri, verildiği tarihten itibaren bir ay içinde Kuruma bildirmekle yükümlüdürler.
  Bu maddede belirtilen yükümlülükleri yerine getirmeyenler hakkında, 102 nci maddenin birinci fıkrasının (b) bendi uyarınca idarî para cezası uygulanır. İdarî para cezası uygulanması, bu yükümlülüklerin yerine getirilmesine engel teşkil etmez.
  Alt işveren, asıl işverenin işyerinde çalıştırdığı sigortalıları, işverenle aralarında yaptıkları sözleşmenin ibrazı kaydıyla, Kurumdan alacağı özel bir numara ile asıl işverenin kayıtlı olduğu dosyadan bildirir.
  İşyeri bildirgesinin verilmemesi veya geç verilmesi, bu Kanunda belirtilen hak ve yükümlülükleri ortadan kaldırmaz. İşyeri bildirgesinin şekli ve içeriği ile bu maddenin uygulanmasına ilişkin usûl ve esaslar Kurum tarafından çıkarılacak yönetmelikle düzenlenir.
  Düzeltiyorum pardon.
  Süre adres değişikliği yapıldıktan sonra 10 gündür.

 5. #5
  Üyelik tarihi
  Ağustos.2009
  Mesajlar
  6

  Ynt: İşyeri Nakli

  Bence yeni kuruma nakil değilde yeni tescil olarak yapın

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. İşyeri nakli ve e-bildirge
  Konu Sahibi PERSONEL1 Forum SGK Mevzuatı
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 20.Ekim.2011, 17:03
 2. İşyeri Tescili - Aynı Kadro İşçilerin Nakli
  Konu Sahibi muhasebee_ Forum SGK Mevzuatı
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 17.Mayıs.2010, 13:23
 3. SSK İşyeri Nakli Hakkında
  Konu Sahibi pascal Forum SGK Mevzuatı
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 29.Mayıs.2009, 09:37
 4. İşyeri Nakli-SSK
  Konu Sahibi muratt Forum SGK Mevzuatı
  Cevap: 3
  Son Mesaj : 27.Mayıs.2009, 15:47
 5. SSK İşyeri Nakli
  Konu Sahibi AYHAN ALAYLI Forum SSK Mevzuatı (Arşiv)
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 31.Ocak.2006, 22:15

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36