cfo-bmi

Konu: İşten Ayrılış Bildirgesi Çalışma Bakanlığı Bilgileri Düzeltme

İşten Ayrılış Bildirgesi Çalışma Bakanlığı Bilgileri Düzeltme

Merhabalar...
    Sigortalı İşe Giriş ve İşten Çıkış Bildirgesi nde bulunan "İşten Ayrılış Bildirgesi Çalışma Bakanlığı Bilgileri Düzeltme(SSK'YA TABİ OLAN SİGORTALILAR)" modülünde yapılacak değişikliklerde zamnında yapılmıs bildiriminden sonra gecen zamanda güncelleme yapılınca cezai bir durum dogurumu?

Teşekkürler

T U R K O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    T U R K O Guest

Ynt: İşten Ayrılış Bildirgesi Çalışma Bakanlığı Bilgileri Düzeltme

Oradaki düzeltme işlemini de 10 günlük zaman diliminde yapabilmeniz gerekir.

Peki Çalışma Bakanlığı açısından bir sorun cıkarmı ?

T U R K O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    T U R K O Guest

Bu bildirimde yapılacak yanlışlıklar için de ipc söz konusu.

Kısaca durum su ÇSGB bölge müdürlüğünün numarası hatalı girilmiş.. SGK yı aradım arkadas ile görüştüm önemli degil, zaten artık Bölge Çalışmadan numara vermiyor bile dedi.

evet aynı sorun bizdede var. yeni açılan ssk dosyası mevcut, işyeri bildirgesini verdik yoğunluktan dolayı SGK işyeri numarasını biraz geç aldık. sonra işe girişler ve aylık bildirimler için şifre müracatı yaptık onlarda 2-3 gün süre verdiler. işe giriş yapacağız ; 01.08.2009 itibaren bölge müd. bildirim yapılmayacak dendi. yapmadık bölge çalışma dosya numarası girecez sgk bilmiyor, Bölge çalışma müd. arıyoruz tlf.ile sistemlerinde öyle bir firma kayıtlı değilmiş. ya biz işe giriş yapmayacakmıyız, çıkış yapmayacakmıyız? hadi bölge çalışma numarası olmadan giriş yapmak zorunda kaldık; bölg.çalışma numarası yok diye cezamı yiyeceğiz yani. hele bi de o giriş de ki işçinin mesleği kısmı yok mu ara babam ara yüzlerce meslek var daha basit anlaşılabilir yapılabilirdi. adam inşaat işçisi demir bağlıyor, kalıp çakıyor, boyacılık da var üstüne üstlük hadi bi de sıhhi tesisat işi yapıyor olsun. ve çok seviyor ben sıhhi tesisatçıyım diyor meslek adıda işe girerken öyle yazdık. Kazara işçi o işten de anlıyorya boya yapması gerekti, iskeleye çıktı Allah göstermesin dengesi ni kaybetti düştü. ağır yaralandı yada öldü diyelim. Al sana iş kazası. SGK dermiki sen bu adamı sıhhi tesisatçı olarak işe almışsın, ne işi vardı iskelede diye. o kadar masrafı tazminatı işverene yıkarmı ki ? tüm bunları düşünmek lazım. o yüzden bazı şeyler teferruattan ziyade anlaşılır ve kolay olması lazım gelmezmi. bildirmler teke necek dendi ama daha da karmaşık ve içinden çıkılmaz hal aldı gibi geliyor bana. zaman gösterecek. Zaman herşeyin ilacıdır..
    bilgi Paylaşılsa bile tükenmeyen bir hazinedir.

SGK numarası aynı zaman da bölge numarası yerine geçiyor.

Ben işe girişlerde çıkışlarda ne adres ne de iş kolunu işaretliyorum.

SGK nın işini ben yapıyorum birde bu kadar detayla da mı uğraşmak zorundayız. ???
    Liderlik Vizyon İlan Etmek Değil<br />Onu Gerçekleştirebilmektir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)