"2- 4447 Sayılı Kanunun Geçici 9 uncu Maddesinde Öngörülen Tesvikten
Yararlanma Sartları:
4447 sayılı Kanunun geçici 9 uncu maddesinde öngörülen sigorta primi isveren hissesi
tesvikinden yararlanılabilmesi için;
Sigortalılar yönünden;
- 18/8/2009 ila 31/12/2009 tarihleri arasında ise alınmıs olması,
- İse giris tarihinden önceki üç aylık dönemde Kurumumuza verilen aylık prim ve
hizmet belgelerinde kayıtlı olmaması,
- Fiilen çalısması,
?syerleri yönünden;
- 2009/Nisan ayına iliskin olarak düzenlenmis aylık prim ve hizmet belgesinde kayıtlı
sigortalı sayısına ilave olarak ise alınmıs olması,
sartlarının birlikte gerçeklesmis olması ve sigortalı, isyeri ve isveren nitelikleri
bakımından maddede belirtilen istisnalar arasında yer almaması gerekmektedir."
Genelgenin 2.maddesi göre son birkaç günümüz kaldı. Yalnız benim sormak istediğim şu : kişi son üç ay içerisinde eski bağkur yeni 4b veya 4c li ise de bu teşvikten yararlanabilir mi? Çünkü genelgede sigortalı olmaması demiyor kuruma verilen aylık prim ve hizmet belgelerinde kayıtlı olamamsı yazıyor.