kamu işçi maaş

Konu: Doğum yardım parası ve izni

Doğum yardım parası ve izni

mrb foruma yeni üye oldum
    benim soruları biraz uzun olacak kusura bakmayın cevaplarsanız sevinirim
    öncelike ikiz bebeklerimiz oldu
    eşim 09 12 09 da (doğuma 10 haftavardı normal doğum10 16 subat gibiydi) izne ayrrıldı fakat 34 haftada (06 01 2010) doğum yaptı raporun bitiş tarihine doguma kadar diye not düşülmüş
    1- bu doğum öncesi iznimizden kullanamadıklarımızı doğum sonrası iznimize ekleye biliyormuyuz
    2-dogum izni parasının(doğum öncesi ve sonrasıraporlu oldugu günlerin) haricinde doğum parası ve süt parası gibi yardım alabiliyormuz hangi evraklarla nereye basvurmamız gerekli
    3- hastane bizden sgk ya iletmek için bir evrak (dogum öncesi rapor vs) istemedi kendimizin mi götürmemeiz gerekli yoksa onlar kendileri hallediyorlarmı
    4- bebeklerimiz ikiz oldugu için ve bakacak kimsemiz oldmadıgı için eşim calısamıyacak işten ayrıldıgında cıkış tazminatı ve işsizlik ödeneği alabilecekmiyiz ne yapmamız gerekli
    5- doğum parası için; günlük ücretin3\2 sinin raporlu gün sayısı ile carpımı diye duydum bahsi gecen raborlu gün sayısı 16-18 hafta olan dogum iznimi öyle ise bu parayıda dogum izni ücreti gibi rapor tarihinin bitiminde mi yoksa simdide alabiliyormuyuz

insallah basınızı ağrıtmamışımdır ama muhasebecilerde dahil olmak üzere kimseni doğru bi bilgisiyok herkafadan bişey çıkıyor yardım cı olursanız cok sevinirim
    tesekkürler

ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Ynt: Doğum yardım parası ve izni

2-Doğrum raporu+nüfus cüzdanlarının fotokopileri ve vizite kağıdı ile işyerinin bağlı olduğu sgk müdürlüğüne müracat ediyorsunuz.Tc numaranız üzerinden ptt' ye havale yapıyorlar bir hafta sonra alabilirsiniz.
    3-Nüfus Cüzdanınızı ibraz etmiş olmanız yeterlidir.
    4-Doğrum nedeni ile işten ayrılmaya tazminat verilmez.İşveren çıkarmadığı içinde işsizlikte alamazsınız.

Ynt: Doğum yardım parası ve izni

teşekkür ederim yardımlarınız için

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)