kamu işçi maaş

Like Tree3Beğeni

Konu: Doğum İzni Sonrası İş Feshi ve İşsizlik Maaşı

merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    İşv. ücretsiz izin günlerini sgk bildirgelerinde "19 ücretsiz doğum izni" seçeneği ile vermeli.

Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

Merhaba doğum izni bitiminde işten çıkarılma söz konusu olduğunda işsizlik ödeneği alma hakkım doğuyor mu İşyerinde 10 yıldır çalışmaktayım. Şubat ayında sadece 5 gün rapor kullandım onun dışında düzenli işe geldim çalıştım. İşsizlik ödeneği alabiliyorsam kaç ay devlet bana bu maaşı ödüyor. Bilgi verirmisiniz Teşekkürler.

merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    İşveren çıkarırsa alabilirsiniz.
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

Issizlik maasi

Is yerimde 6 yildir çalıyorum dogum oncesi primlerim kesintisiz yatti dogum sonrası ücretsiz izin kullandim ve ise dönüş günü işten çikarildim bu durumda işsizlik maasi alabiliyormuyum ? ( isten cikarilma sebebim is yeri küçülmeye gidiyor )

Rietveld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rietveld isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı guest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Is yerimde 6 yildir çalıyorum dogum oncesi primlerim kesintisiz yatti dogum sonrası ücretsiz izin kullandim ve ise dönüş günü işten çikarildim bu durumda işsizlik maasi alabiliyormuyum ? ( isten cikarilma sebebim is yeri küçülmeye gidiyor )
    İşten ayrılış bildirgenize bakın. Çıkış kodu 04 ise alabilirsiniz.
    __Emrah GEDIK__ RSA

Aslında durum soyle muhasebecimiz cikisimi kendi cikti olarak yapmis ve duzeltildiginde tekrar 120 gun prim yatmasi gerektigini soyledi işsizlik maasi alabilmem
    Için simdi çıkış islemini duzeltecek fakat maaş alamayacakmisim oyle söylüyor

Benimde bir sorum olucaktım ben doğum yaptım 3 ay ücretli izin 3 ayda ücretsiz izin kullandım , şuan kızıma bakan olmadığı için yani bebeğim durmadığı için işi bırakmak zorunda kalıcam , işverenim beni işten çikardi göstericek ben işsizlik maaşindan yararlanabilirmiyim ? Çünkü işverenim ne süt iznimi kullanmama izin veriyor , ne akşam erken çıkmama izin veriyor. Yoğunluk olduğu için göndermiyor , işverenim ayrica resmi evraklarda 1.300 net maaş gösterip 700 tlsini elden veriyor , işe basladiğim gunden beri de hiçbir sekilde maas bordlarina imza attirmiyor, sabah 8 akşam 8 çalistiğimiz halde hiçbir şekilde mesai ucretleri yatmiyor.

Merhaba,
    Benim de sorum olacak 32 haftalıkken analık iznine çıkmayı ve geri dönmeden işten çıkarılmayı planlıyorum çünkü bebeğime bakacak kimse yok, işverenim sorun çıkaracak insanlar değiller hatta taminatımı da öderler. 16 haftalık analık parası işe başlayınca ödenir deniyo ben hem analık paramı hem işsizlik maaşımı alabilir miyim? Son 3 yıl içinde 600 gün fazlasıyla doluyor. Eşimin maaşıyla geçinmemiz çok zor o nedenle bizim için çok önemli bir konu yardımcı olursanız sevinirim.

Rietveld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rietveld isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı olala Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Benim de sorum olacak 32 haftalıkken analık iznine çıkmayı ve geri dönmeden işten çıkarılmayı planlıyorum çünkü bebeğime bakacak kimse yok, işverenim sorun çıkaracak insanlar değiller hatta taminatımı da öderler. 16 haftalık analık parası işe başlayınca ödenir deniyo ben hem analık paramı hem işsizlik maaşımı alabilir miyim? Son 3 yıl içinde 600 gün fazlasıyla doluyor. Eşimin maaşıyla geçinmemiz çok zor o nedenle bizim için çok önemli bir konu yardımcı olursanız sevinirim.
    Eğer gerekli şartları sağlıyorsanız alabilirsiniz işsizlik maaşını. Son 3 yıl içinde en az 600 gün priminiz varsa, doğumdan önce son 120 gün prim kesintisiz ödendiyse ve işveren tarafından işten çıkartılırsanız işsizlik maaşı bağlanır.
    __Emrah GEDIK__ RSA

6 yıldır aynı kurumda çalışıyorum
    Doğum iznine çıktıktan sonra işe başlamadan kurum ile görüşüp işten ayrılsam işsizlik maaşı alabilirmiyim.Son 4 ay doğum raporu olduğu için merak ettim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)