kamu işçi maaş

Konu: Hizmet Alınan adresde işyeri bildirgesi

Hizmet Alınan adresde işyeri bildirgesi

Merkez İşyerinde adsl satıs pazarlama hizmeti verilmektedir. İşyerinde calısan işçiler bu hizmeti gelen telefonlara cevap verme ve gelen maillere yanıt verme seklinde tanıtım ve pazarlamasını yapmaktadır.

Maliyetleri azaltmak amacıyla İşyeri bu hizmeti verebilmek icin merkez işyerini dısında bulunan bilgisayar, telefon, internet, masa ve sandalye kiralama hizmeti veren bir firmadan bu hizmeti almak icin hizmet faturası karsılıgında sözlesme yapmıstır. Sözlesme karsılıgında karsı firma bize internetini bilgisayırını telefonunu masa ve sandalyesini kiralamıstır. Bizim gibi bir kac firmada aynı adresde bu hizmeti almaktadır. İlgili işyerinde her firmaya istedigi sayıda masa sandalye bilgisayar internet saglanmaktadır.

Bizim işciler haftanın belirli günleri bu adrese giderek orada firmamıza gelen telefon ve maillere cevap vermektedirler.

Bu firmanın bulundugu adrese Sgk tarafında memurlar gelmiş ve Merkez işyerimizde sigortalı olarak çalısan işçilerimiz hakkında Sgk işyeri dosyasının bu hizmet aldıgımız adresde olması gerektigi adres degisikligi ve işyeri bildirgesi verilmesi gerektigi ama verilmedigi seklinde tutanak düzenlemişlerdir.

Tutanaga itiraz dilekcesi fatura fotokopisi ve sözlesme eklenerek itiraz edebilirmiyiz ?

FATİH PESEN<br />&nbsp; SMMM<br />&nbsp; İST

Ynt: hizmet alınan adresde işyeri bildirgesi

çok saçma...

farzı misal o işyerinde bulunan sizin değilde herhangi bir firmanın teknik servis elemanları olsaydı haftanın belirli günleri gelip bilgisayarlara vs..bakım yapıyor olsalardı onlar içinde işyeri bildirgesi vermek mi gerekecekti.hem sonra orası sizin işyeriniz değilki nasıl işyeri bildirgesi verilecek alt işveren şeklinde mi olacakmış.bilmiyorum bana çok saçma geldi....
    Ne dem bakî, ne gam bakî, ya Hû

Ynt: hizmet alınan adresde işyeri bildirgesi

Gelen memura telefonda izah ettik anlamadı. işyerimizin oraya tasınması gerekiyormus öyle söyledi durdu.
    Bende adres degisikligi ile ilgisi yok, simdi orda hizmet alan her firma oraya adresini taşısa vergi dairesi +sgk bunu kabul edermi, bir ofiste 15-20 firma + bu hizmeti veren firma bunu kabul etmezki yarın öbürgünü hizmet alan firmalardan birine haciz vs. gelse hizmeti veren firmanın bilgisayarlarını masalarını v.s. alıp gidecekler kim kabul eder dedim bunu . ben dedim ben dinledim dedigim dedik caldıgım düdük yazdı gitti

Ynt: Hizmet Alınan adresde işyeri bildirgesi

Şimdi ordaki işçilere o adresde calıstıklarına dair tutanak tutup imzalatmıs buna karsı ne yapılabilir ? Gelecek cezayımı beklemek gerekir yoksa tutanak tarihi itibariyle 7 gün icinde mi verilmelidir ?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)