kamu işçi maaş

Konu: Ek beyanname verilmesinde vergilendirme

Ek beyanname verilmesinde vergilendirme

Herkese merhaba,

Önceki dönemlerde eksik gün bildirimlerinin verilmemesi nedeniyle, şirketimize bir tebligat geldi. Ücretsiz izin belgelerini kabul etmedikleri için ek beyanname istiyorlar. Biz bu ek bildirgeleri verdiğimiz zaman, muhtasar beyannamesi ile ilgili yapılacak bir husus olacak mı?

Eğer muhtasarlık bir husus olursa, bu belgeleri hiç vermeden, kurumun re'sen tahakkukunu beklediğimizde yine vergi dairelik bir husus olur mu? Kuruma sordum konuyla ilgili bilgileri yok ne yazık ki (zaten ne biliyorlar ben de onu bilmiyorum )

Bu konularda aydınlatıcı bilgilerinizi rica ederim.
    Saygılarımla

ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şuanda  online konumundadır Forum Müdavimi

Ynt: Ek beyanname verilmesinde vergilendirme

Ssk cezasını keser, olayın vergi dairesi ayağına da karışmaz.Olurda bir gün vergi dairesi olayı fark ederse, oda düzeltme ister.
    Zaten Ssk istediği için yapılan işlemden yiyeceğiniz cezalar resen olacak ve iki katı olacak cezalar.Yani resen olsada olmasada bunu vergi dairesi ile ilişkilendiremezsin.Sen her halikurda muhtasar düzeltmesi vermelisin.

Muhtasar Beyannamesi ile işçilerin çalıştığı gün üzerinden hesaplanan Gelir Vergisi ödenir.Sizde eksik beyan ettiğiniz için kabul edilmeyen Ücretsiz İzinlere düşen Gelir Vergisi ve Damga vergisini ödemelisiniz.

SGK ek verilmesinin ipc sı resene göre (kişi sayısına bağlı olarak) daha düşük.

İrem35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İrem35 Guest

valla bu konuda benimde sıkıntım var
    banada bir firmamdan 2007/5.dönemden ek bildirge istediler.

bence ek bildirgeyi verin, muhtasar içinde kulağınızın üzerine yatın.
    Vergi dairesi daha sonra isterse, düzeltme beyanı verirsiniz.
    Ama ben isteyeceğini hiç zannetmiyorum.

AYSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AYSE isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Bu nasıl bilgi vermektir yönlendirmektir. Burada ki form üyelerine kesinlikle yanlış yönlendirme. Daha yolun başındakiler sizin kulağınızın üzerine yattığınızı düşünürse eminim sizi daha fazla dikkate alırlar.

Şahsen bu yorumu yanlış bulmakla beraber var olan yanlışı yanlışla kapatmak daha da biçimsiz. Hata varsa mutlaka düzeltilmeli. Beyan edilmeyen vergi tahakkuk ettirilecek cezası da yok sadece faiz bu kadar basit at la deve değil ya
    Ölüm varsa bu dünyada.. zulüm var.

Arkadaşlar, görüşleriniz için teşekkür ederim. Çok uluslu bir firmada çalışıyoruz ve yılda 3-4 kez denetleme yapılıyor. İrem hanım'ın dediğini yapmış olsam da, ki hiç düşünmüyorum, zaten kendi içimizdeki denetlemede ortaya çıkar. Ben olayın İnsan Kaynakları ayağındayım aslında. Bahsettiğim hususu Finans bölümlündeki arkadaşlarımı yönlendirmek için araştırıyorum. Departmanımızca yapılmış bir hatadan arkadaşlarımı haberdar etmezsem, bizim departmanımız yüzünden başları ağıracak. Bu hiç hoş bir olay olmaz. Verginin muhteviyatını, nasıl verileceğini onlar biliyorlardır nasılsa.. Tekrardan görüşlere teşekkürler, saygılar.

İrem35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İrem35 Guest

Alıntı Tuareq Nickli Üyeden Alıntı
    Arkadaşlar, görüşleriniz için teşekkür ederim. Çok uluslu bir firmada çalışıyoruz ve yılda 3-4 kez denetleme yapılıyor. İrem hanım'ın dediğini yapmış olsam da, ki hiç düşünmüyorum, zaten kendi içimizdeki denetlemede ortaya çıkar. Ben olayın İnsan Kaynakları ayağındayım aslında. Bahsettiğim hususu Finans bölümlündeki arkadaşlarımı yönlendirmek için araştırıyorum. Departmanımızca yapılmış bir hatadan arkadaşlarımı haberdar etmezsem, bizim departmanımız yüzünden başları ağıracak. Bu hiç hoş bir olay olmaz. Verginin muhteviyatını, nasıl verileceğini onlar biliyorlardır nasılsa.. Tekrardan görüşlere teşekkürler, saygılar.
    finans bölümünüzdeki arkadaşlarınızda, olayın vergisel yönünü benim dediğim gibi yapacaklardır. Siz insan kaynakları olarak bence araştırma yapmayın. İşi bilene bırakın derim.

Merhaba,

Ben sadece bilgilendirme amaçlı sordum. Dediğim gibi, sorun HR tarafından kaynaklı ve insanlara ekstra iş yüklememek gerek. Ayrıca, konulara çokta yabancı değilimdir..

Arkadaslar
    kendi firmam olsa bende yapmam
    hizmeti verdiginiz mukellefe gore islem yapmak gerekli
    firmaya riski anlatir isterseniz yapabiliriz derim ben
    zaten kurumsal firmada teredutte Gerek yokki o aya donun ek tutarini beyan edin
    iyi calismalar
    www.ozmconsultancy.com<br />Kooperatif danışmanlığı

ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şuanda  online konumundadır Forum Müdavimi

Sorulara alternatif cevapları da verilebilir diye düşünüyorum, uygulaması soru sahibine aittir pek tabiki, sorumlulukta.Vicdani sorumluluğuda.!
    Sonuçta devlete karşı işlenen suçlardan bütün Türkiye' ye karşı vicdanı sorumluluk hissetmemiz gerektiğini düşünen biri olarak, piyasa, ekmek, şartlar vs. gibi nedenlerden dolayı da kendimize haklılık payı çıkartmadan edemem.!
    prüden istersen atla, istersen atlama diyen birine; köprüden atlayanın suçunu yükleyemezsiniz.!
    Ayrıca burada soru sorabileceklerin tanımlı bir kimliği yok arkadaşlar, herkes soru sorabilir.!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)