kamu işçi maaş

Konu: Resmi Tatile Rastlayan İşe Giriş Bildirgesi Yapılır mı ?

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Şubat.2010
    Mesajlar
    171

    Resmi Tatile Rastlayan İşe Giriş Bildirgesi Yapılır mı ?

    merhaba arkadaşlar, bir konuda acil yardımınıza ihtiyacım var. İnşaata yarın için sigortalı girişi yapmam gerekiyor ama 1 ocağın resmi tatil olması sorun olur mu? Yardımcı olursanız sevinirim.


  2. #2
    İrem35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İrem35 Guest

    Ynt: resmi tatile rastlayan işe giriş bildirgesi

    işe girişi 01 ocakta yapabilirsiniz. Bu tarihte çalışılamaz diye bir hüküm yoktur.

    4857 Sayılı İş Kanunu

    Ulusal bayram ve genel tatil günlerinde çalışma
    Madde 44 - Ulusal bayram ve genel tatil günlerinde işyerlerinde çalışılıp çalışılmayacağı toplu iş sözleşmesi veya iş sözleşmeleri ile kararlaştırılır. Sözleşmelerde hüküm bulunmaması halinde söz konusu günlerde çalışılması için işçinin onayı gereklidir.
    girişi 01 ocakta yaparsanız; bu tarihten itibaren çalışırsa; bu çalışması nedeniyle fazla mesai alacağınıda unutmamak gerekir.

  3. #3
    Üyelik tarihi
    Şubat.2010
    Mesajlar
    171

    Ynt: resmi tatile rastlayan işe giriş bildirgesi

    çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için...

  4. #4
    Üyelik tarihi
    Ağustos.2010
    Mesajlar
    424

    Ynt: resmi tatile rastlayan işe giriş bildirgesi

    Alıntı İrem35 Nickli Üyeden Alıntı

    ... bu çalışması nedeniyle fazla mesai ...
    Fazla measi değil tatil gününde çalışma nedeni ile toplam 2 yevmiye.

  5. #5
    Üyelik tarihi
    Mart.2016
    Mesajlar
    28
    merhaba, bi sorum var 28.10.2016 da işe giriş bildirgesi verceğim 29.10.2016 da işe başlayanlar için ancak 29 ekim resmi tatil olduğu için sorun olur mu?

  6. #6
    Üyelik tarihi
    Ocak.2015
    Mesajlar
    151
    Sorun olmaz. Yılın herhangi bir günü işçi işe başlayabilir.
    Dikkat edeceğiniz nokta; 29 Ekimde mesai yaparsa 2 yevmiye ödemelisiniz.

  7. #7
    şeref aydemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şeref aydemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Kasım.2011
    Mesajlar
    4.711
    Malum iş kanunu yönünden sorun yok,
    konunun ilgisi gereği SGK mevzuatına hakim değilim(ama yarın cuma ve tam gün tatil değil,tatil yarın/28 ekim günü saat 13.00 itibariyle başlıyor,buna göre işci 29 unda işbaşı yapacağından,girişin 28 ekim saat 13 den önce yapılmış olması halinde sorun doğmaz!..desem çok mu afaki olur)

  8. #8
    Üyelik tarihi
    Mart.2016
    Mesajlar
    28
    çok teşekkürler. bidee saçma bi soru olacak belki ama 29 ekimde işe girişini yapsak ama o gün mesai yapmazsa sorun olur mu

  9. #9
    Üyelik tarihi
    Mart.2016
    Mesajlar
    28
    Alıntı şeref aydemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Malum iş kanunu yönünden sorun yok,
    konunun ilgisi gereği SGK mevzuatına hakim değilim(ama yarın cuma ve tam gün tatil değil,tatil yarın/28 ekim günü saat 13.00 itibariyle başlıyor,buna göre işci 29 unda işbaşı yapacağından,girişin 28 ekim saat 13 den önce yapılmış olması halinde sorun doğmaz!..desem çok mu afaki olur)
    her şey mümkün

  10. #10
    Üyelik tarihi
    Mart.2016
    Mesajlar
    28
    Alıntı thex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorun olmaz. Yılın herhangi bir günü işçi işe başlayabilir.
    Dikkat edeceğiniz nokta; 29 Ekimde mesai yaparsa 2 yevmiye ödemelisiniz.
    çok teşekkürler. bidee saçma bi soru olacak belki ama 29 ekimde işe girişini yapsak ama o gün mesai yapmazsa sorun olur mu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Resmi Tatil Günlerinde İşe Giriş Hk.
    Konu Sahibi gökhan gezer Forum Forum Hakkında
    Cevap: 2
    Son Mesaj : 26.Nisan.2017, 21:23
  2. Resmi Tatile Denk Gelen Gece Çalışması
    Konu Sahibi ali84 Forum İş Kanunu Mevzuatı
    Cevap: 10
    Son Mesaj : 09.Eylül.2014, 15:19
  3. Hatalı İşe Giriş Bildirgesi..Geçmiş Tarihe Giriş..
    Konu Sahibi blent Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 4
    Son Mesaj : 30.Ağustos.2014, 19:10
  4. İşten Çıkış 10 Günlük Sürenin Resmi Tatile Gelmesi
    Konu Sahibi cetvel Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 10
    Son Mesaj : 31.Ekim.2012, 12:47
  5. Resmi tatillerde işten çıkış yapılır mı?
    Konu Sahibi serapares Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 27.Ağustos.2012, 09:34

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36