taşeron kamu işçi maaş programı

Konu: 5921 sayılı teşvik uzadı mı?

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Ekim.2009
    Mesajlar
    47

    5921 sayılı teşvik uzadı mı?

    Merhaba arkadaşlar. 17/09/2010 tarihinde işe aldıgımız personeli 5921 sayılı teşvikten yararlandırıyoruz.Bu teşvikte uzama var mı acaba yoksa ocak ssk sını %5 lik indirimle mi gönderecegiz.

    birde 10 ocak 2011 de işe giren 2 personelimiz var ve daha önce hiç çalışmamışlar bunları hangi teşviklerden yararlandırabiliriz acaba.çok teşekkürler


  2. #2
    Üyelik tarihi
    Ekim.2009
    Mesajlar
    47

    Ynt: 5921 sayılı teşvik uzadı mı?

    bilen yok mu acaba arkadaşlar netten araştırdım ama pek bişey bulamadım.

  3. #3
    Üyelik tarihi
    Nisan.2010
    Mesajlar
    118

    Ynt: 5921 sayılı teşvik uzadı mı?

    Alıntı aylin24 Nickli Üyeden Alıntı
    Merhaba arkadaşlar. 17/09/2010 tarihinde işe aldıgımız personeli 5921 sayılı teşvikten yararlandırıyoruz.Bu teşvikte uzama var mı acaba yoksa ocak ssk sını %5 lik indirimle mi gönderecegiz.

    birde 10 ocak 2011 de işe giren 2 personelimiz var ve daha önce hiç çalışmamışlar bunları hangi teşviklerden yararlandırabiliriz acaba.çok teşekkürler

    5 Şubat 2010 CUMA Resmî Gazete Sayı : 27484

    MADDE 7 ? 4447 sayılı Kanunun geçici 9 uncu maddesinin birinci fıkrasının birinci cümlesinde yer alan ?Nisan ayına? ibaresi ?Ekim ayına?, ?31/12/2009 tarihine kadar? ibaresi ?31/12/2010 tarihine kadar?, ikinci cümlesinde yer alan ?31/12/2009 tarihini 30/6/2010 tarihine kadar? ibaresi ?31/12/2010 tarihini 30/6/2011 tarihine kadar? şeklinde değiştirilmiştir.


    Sizin 6 aylık süreniz dolmadığı için teşvikten yararlanmaya devam edeceksiniz...


    Ocak-2011 de işe girenler için % 5 indirimi kullanabilirsiniz...

  4. #4
    Üyelik tarihi
    Nisan.2008
    Mesajlar
    266

    Ynt: 5921 sayılı teşvik uzadı mı?

    sayın aylin24

    Şubat 2011 ayına ait bildirgeyi de teşvikli vereceksiniz. (9-10-11-12-01-02 Altı ay süre verildiği için)

    Mart 2011 ayından itibaren % 5 indirimli bildirge vermeye başlayacaksınız

    Ocak 2011 döneminde alınan işçiler için sadece % 5 teşvik var.

    torba yasada Mart 2011 den itibaren işçi alımlarına ilişkin farklı teşvikler söz konusu. Yasa Resmi gazete de yayımlanınca netleşecek.

    İyi çalışmalar.

  5. #5
    Üyelik tarihi
    Ağustos.2010
    Mesajlar
    6

    Ynt: 5921 sayılı teşvik uzadı mı?

    5921 sayılı teşvikten faydalanırken Ekim -2009 un çalışan sayılarını dikkate aldığınızda e-bildirgede kodu 05921 mi verdiniz yoksa 15921 mi?

  6. #6
    Üyelik tarihi
    Nisan.2008
    Mesajlar
    266

    Ynt: 5921 sayılı teşvik uzadı mı?


    sayın aylin24


    2009-113 nolu genelgedeki örnekleri inceleyin

    17.09.2010 dan 180 gün sayın ve son gün teşvkili olarak verceğiniz o gündür.

    yanlış değilsem 15.03.2011 teşvikli hakkınız var

    mart/2011 bildirgelerinde 15 gün 5921 ve 15 gün 5510 için vereceksiniz.

    ve her ikisi için ek-10 vereceksiniz.

    ve ekine diğer bildirgeyi koyacaksınız.


    bu arada çok önemli bir konuda şu ifadelerde yer alıyor

    Genelgenin 5.maddesinde gizli


    Öte yandan, kapsama giren isverenlerce, aynı ayda aynı sigortalı için iki ayrı aylık
    prim ve hizmet belgesi düzenlenmesi gerektiği durumlarda, her iki belgenin düzenlenmesi
    sırasında da eksik gün nedeni olarak ?Diğer Nedenler? seçeneği isaretlenecek ve bu nitelikteki
    aylık prim ve hizmet belgeleri ile ilgili olarak Kuruma verilecek olan ?Ek-10 Sigortalıların
    Eksik Gün Bildirim Formları? ekine, sigortalıların bildirildiği diğer aylık prim ve hizmet
    belgesinin sureti konulacaktır.


    konuyu araştırınca detaylara ulaştım aynı konu beni de ilgilendiriyordu

    iyi çalışmalar.

  7. #7
    Üyelik tarihi
    Ocak.2009
    Mesajlar
    1.020

    Ynt: 5921 sayılı teşvik uzadı mı?

    01.10.2010 tarihinde işe girenin 31.03.2011
    13.10.2010 " " " 13.04.2011 olacak.

    Peki aylık prim ve hizmet belgesini gönderirken 13.10.2010 da işe giren kişinin nisan brüt ücreti 1200 TL olursa , 1200/30=40 ( günlük )
    13 gün x 40 = 520 TL ( 5921 )
    17 gün x 40 = 670 TL ( 5510 ) şeklinde olacak değil mi. Yanlış bir şey yapmayım sonra ???
    Ümitsiz olmayın , Ümit SİZ olun.....

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. 5921 Sayılı Kanunu
    Konu Sahibi Day-Dream Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 28.Eylül.2015, 13:18
  2. 5921 geçiçi 9.madde teşvik
    Konu Sahibi guncel Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 5
    Son Mesaj : 13.Ekim.2010, 11:32
  3. 5921 sayılı kanun
    Konu Sahibi YAZ Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 0
    Son Mesaj : 15.Nisan.2010, 11:06
  4. Teşvik 31.12.2009'a Kadar Uzadı
    Konu Sahibi Umeyr Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 7
    Son Mesaj : 28.Aralık.2009, 14:13
  5. 5615 Sayılı Teşvik Yasası Uzadı mı?
    Konu Sahibi juılet Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 09.Şubat.2009, 16:46

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36