taşeron kamu işçi maaş programı

Konu: Sürekli işgörememezlik belgesi alan birini nasıl işten çıkartabilirim?

Sürekli işgörememezlik belgesi alan birini nasıl işten çıkartabilirim?

Arkadaşlar merhaba;

Çalışanımız x kurumundan almış olduğu işgörememezlik belgeleri iki tanedir ve tarihleri sıralıdır.

1. belge 21.02.2011 ? 02.03.2011
    2. belge 03.03.2011 ? 12.03.2011

Öğrendiğim kadarıyla bu x kurumu 3. 10 gün'lük raporu veremiyormuş bunun yerine heyet raporu vermesi gerekiyormuş.

Sanırım çalışanımız bunu öğrendi ve y kurumuna gitti. Y kurumunuda çalışanımıza

14.03.2011 - 23.03.2011 tarihleri arası yeni bir işgörememezlik belgesi verdi.

İlk iki raporda hastalık hakkında bilgi verilmemiş en son aldığı üçüncü raporda hastalık sebebi belirtilmiş.

Geçenlerde bir arkadaşım hasta çalışanımı bir kamyonu sürerken görmüş. Bunun üzerine ben bu arkadaşı işten çıkarmak istiyorum.

Muhasebecim raporlu kişiyi işten çıkaramazsın deyip konuyu kestirip attı şuanda yapabildiğim bu kişiye sadece maaş ödemeyi bıraktım.

İşten çıkarmak için neler yapmam gerekiyor. Beni yönlendirebilirseniz çok memnun olurum.

Saygılar;

Ynt: sürekli işgörememezlik belgesi alan birini nasıl işten çıkartabilirim?

( Haklarını ödemek şartıyla..)

Raporlar aralıksız ise.. ihbar süresini 6 hafta geçtikten sonra fesih hakkınız doğar..

Ayrıca sık sık rahatlanması sonucunda rapor alması işveren tarafından fesih hakkı oluşturur..

Bir doktor arkadaşımdan duyduğum kadarıyla.. hastanelerde.. bu tarz durumlarla ilgili bir hakem komitesi var..Siz bu ardı arkası kesilmeyen raporlarla ilgili..hastaneye başvurabilir.. raporların gerçekliğini araştırabilir.. hastaneden detaylı bilgi alabilirsiniz..
    Reklam yasaktır.

Ynt: Sürekli işgörememezlik belgesi alan birini nasıl işten çıkartabilirim?

Aralıklı raporlarda 25. madde uygulanmaz, , ancak savunmasını da alarak işe son verilirse 18. madde anlamında geçerli bir fesih sebebidir ve tazminatı ödenir, ancak işe iade davası açarsa kaybeder.

Burada bir ay da 2 tane rapor alması fesih sebebi sayılamaz, hayatın olağan akışı olarak değerlendirilecekken bunun devamlılık arz etmesi alışkanlık haline getirmişse personel iyi niyet kurallarından söz etmek mümkün değildir.

Alıntı forwhom Nickli Üyeden Alıntı
    ( Haklarını ödemek şartıyla..)

Raporlar aralıksız ise.. ihbar süresini 6 hafta geçtikten sonra fesih hakkınız doğar..

Ayrıca sık sık rahatlanması sonucunda rapor alması işveren tarafından fesih hakkı oluşturur..

Bir doktor arkadaşımdan duyduğum kadarıyla.. hastanelerde.. bu tarz durumlarla ilgili bir hakem komitesi var..Siz bu ardı arkası kesilmeyen raporlarla ilgili..hastaneye başvurabilir.. raporların gerçekliğini araştırabilir.. hastaneden detaylı bilgi alabilirsiniz..
    Alıntı born2bwild Nickli Üyeden Alıntı
    Arkadaşlar merhaba;

Çalışanımız x kurumundan almış olduğu işgörememezlik belgeleri iki tanedir ve tarihleri sıralıdır.

1. belge 21.02.2011 ? 02.03.2011
    2. belge 03.03.2011 ? 12.03.2011

Öğrendiğim kadarıyla bu x kurumu 3. 10 gün'lük raporu veremiyormuş bunun yerine heyet raporu vermesi gerekiyormuş.

Sanırım çalışanımız bunu öğrendi ve y kurumuna gitti. Y kurumunuda çalışanımıza

14.03.2011 - 23.03.2011 tarihleri arası yeni bir işgörememezlik belgesi verdi.

İlk iki raporda hastalık hakkında bilgi verilmemiş en son aldığı üçüncü raporda hastalık sebebi belirtilmiş.

Geçenlerde bir arkadaşım hasta çalışanımı bir kamyonu sürerken görmüş. Bunun üzerine ben bu arkadaşı işten çıkarmak istiyorum.

Muhasebecim raporlu kişiyi işten çıkaramazsın deyip konuyu kestirip attı şuanda yapabildiğim bu kişiye sadece maaş ödemeyi bıraktım.

İşten çıkarmak için neler yapmam gerekiyor. Beni yönlendirebilirseniz çok memnun olurum.

Saygılar;
    Liderlik Vizyon İlan Etmek Değil<br />Onu Gerçekleştirebilmektir.

Sık sık rahatsızlanmadaki kasıt.. 1 ayda alınan 2 tane 10'ar günlük rapor değil..
    Reklam yasaktır.

Alıntı forwhom Nickli Üyeden Alıntı
    Sık sık rahatsızlanmadaki kasıt.. 1 ayda alınan 2 tane 10'ar günlük rapor değil..
    Kesinlikle
    Liderlik Vizyon İlan Etmek Değil<br />Onu Gerçekleştirebilmektir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)