kamu işçi maaş

Konu: Ortaklıktan ayrılışın Bağkur a bildirilmemesi

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Eylül.2007
    Mesajlar
    266

    Ortaklıktan ayrılışın Bağkur a bildirilmemesi

    Merhaba ;

    Limited Şirket ortağı Mayıs/2010 döneminde hissesini devir edip ortaklıktan ayrılıyor.Fakat Bağkur kaydını kapatmayı atlıyor.10 günlük Süre geçtiği için de ceza ile karşılaşıyor.

    6111 sayılı yasadan yararlanarak bu kapanış işlemini gerçekleştirebilirmi?
    Eğer yaralanırsa ceza tutarı düşermi?

    Cevap verecek arkadaşlara teşekkür ederim.

    Metin TACER

  2. #2
    AYSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AYSE isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Mayıs.2010
    Mesajlar
    3.920

    Ynt: Ortaklıktan ayrılışın Bağkur a bildirilmemesi

    Gazete ile kuruma basvuru yaparsaniz kaydiniz kapatilir
    Ölüm varsa bu dünyada.. zulüm var.

  3. #3
    Üyelik tarihi
    Eylül.2007
    Mesajlar
    266

    Ynt: Ortaklıktan ayrılışın Bağkur a bildirilmemesi

    Yani ceza sözkonusu olmayacak mı?

    Veya cezada indirim mi olacak ?
    Metin TACER

  4. #4
    AYSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AYSE isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Mayıs.2010
    Mesajlar
    3.920

    Ynt: Ortaklıktan ayrılışın Bağkur a bildirilmemesi

    Benim bildiğim bağkur kaydını ilk 3 ay içinde yaptırmazsan cezası vardı cüzi bir rakam. Şimdi allaha emanet şirketin tesciliyle beraber yapıldığı söyleniyor. Bir kayıt açılsa 3 kayıt açılmıyor yine bağkur yolunu tutuyoruz yani

    Sizin durum ise; hisse devir sözleşmesine ait ticaret sicil gazetenizle başvuru yapmanız ve bu günden geriye dönük mayıs ayına kadar ki borçlarınızı sildirmeniz gerekli.

    10 günlük süre olduğunu sanmıyorum
    Ölüm varsa bu dünyada.. zulüm var.

  5. #5
    Üyelik tarihi
    Eylül.2007
    Mesajlar
    266

    Ynt: Ortaklıktan ayrılışın Bağkur a bildirilmemesi

    Sayın Nisanlı ;
    Cevaplarınız için teşekkür ederim.10 günlük süre ile ilgili kısım ise;

    5510 sayılı kanunun sigortalılığın sona ermesi ile ilgili 9. maddesin b) 3 bendinde

    Birinci fıkranın (a), (c) ve (d) bentlerine göre sigortalılığı sona erenlerin durumları işverenleri tarafından, (b) bendinde belirtilen şekillerde sona erenlerin durumları ise kendileri ve sözü edilen bentte belirtilen faaliyetin sona erme halinin bildirildiği kuruluşlar veya vergi daireleri tarafından, en geç on gün içinde Kuruma bildirilir. Bu kişilerin meslek kuruluşlarına ya da vergi dairelerine olan yükümlülüklerini yerine getirmemiş olmaları, sigortalılığın sona ermesine ilişkin belge ya da bilginin verilmesine engel teşkil etmez. "

    Benim aradığım ise ; 2010 yılında bildirilmeyen bu işlem için Bağkur tarafından yatırılması istenen (Deli Dumrul cezası) cezanın 6111 sayılı yasa kapsamına girip girmediğidir.Eğer kapsamda ise hangi madde kapsamına girdiğidir.

    Saygılarımla
    Metin TACER

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. İş kazasının 3 gün içinde Sgk' ya bildirilmemesi.?
    Konu Sahibi ZİNDAN Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 13
    Son Mesaj : 04.Mart.2010, 12:40
  2. İş Kazasının Bildirilmemesi
    Konu Sahibi mayıs Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 15.Ağustos.2009, 17:52
  3. İAB nin Süresinde Bildirilmemesi Hk.
    Konu Sahibi breadfan1413 Forum İş Kanunu Mevzuatı
    Cevap: 2
    Son Mesaj : 29.Ocak.2009, 16:53
  4. Çalışan Emeklinin Bildirilmemesi
    Konu Sahibi merviş Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 13.Ocak.2009, 15:24
  5. Yeterli İşçilik Bildirilmemesi
    Konu Sahibi aday Forum Diğer Vergi Kanunları
    Cevap: 3
    Son Mesaj : 15.Ağustos.2007, 15:54

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36