cfo-bmi

Konu: Ssk' ya ödenen primlerin Bağ-Kur borcuna mahsubu yapılabilir mi?

  1. #1
    ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Eylül.2006
    Mesajlar
    6.917

    Ssk' ya ödenen primlerin Bağ-Kur borcuna mahsubu yapılabilir mi?

    Merhaba arkadaşlar;
    Limited Şirketi ortağı bir şahsın bağkurluluğu 18.02.2009 tarihinden bu yana açık. 7.000,00-TL civarında borcu var.
    Ancak bu kişi aynı zamanda 08.03.2010 tarihinden bu yana da başka bir şirkette (Kendi şirketi değil) Ssk' lı (4/a) olarak çalışıyor.
    Şimdik biz bu şahsın Ssk' ya ödenen Primlerini Bağkur borçlarına aktarabilirmiyiz.?
    Ben bu işlemin emeklilik aşamasında yaptıklarını biliyorum.Emeklilik zamanına daha çok olan bu kişi için bugün bir dilekçe versem, bunu yaptırabilirmiyiz.? Kalan bağkur borcu için de 6111 yapılandırmasına girmek istiyoruz.!


    Cevaplar için teşekkürler.
    Kolay gelsin.


  2. #2
    Üyelik tarihi
    Ocak.2007
    Mesajlar
    184

    Ynt: Ssk' ya ödenen primlerin Bağ-Kur borcuna mahsubu yapılabilir mi?


    Merhaba,
    5510 sk.53 maddesinin ilgili kısmı aşağıdadır.
    [size=10pt]Sigortalının, bu madde hükmüne göre sigortalı sayılması gereken sigortalılık halinden başka bir sigortalılık hali için prim ödemiş olması durumunda, ödenen primler birinci fıkraya göre esas alınan sigortalılık hali için ödenmiş ve esas alınan sigortalılık halinde geçmiş kabul edilir.[/size]
    Baskalarına yardımcı olmak için elimize her zaman büyük firsatlar geçmez, ama küçük fırsatlar her gün çıkar.

  3. #3
    ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Eylül.2006
    Mesajlar
    6.917

    Ynt: Ssk' ya ödenen primlerin Bağ-Kur borcuna mahsubu yapılabilir mi?

    Yapılabiliyor demekki.Teşekkürler, peki bu dilekçemizi Ssk' ya mı yoksa Bağ-Kur' a mı vermek gerekir.? Aktarma işlemini sskmı yapar burada acaba.?

  4. #4
    Üyelik tarihi
    Mart.2011
    Mesajlar
    267

    Ynt: Ssk' ya ödenen primlerin Bağ-Kur borcuna mahsubu yapılabilir mi?

    dilekçeyi bağkur işlemlerine bakan sosyal güvenlik merkezine verin
    aynı şekilde ssk işlemine bakan sosyal güvenlik kurumuna verirseniz işler hızlanır

    ben öyle yaptım 2008 yılında
    [URL=http://forum.alomaliye.com/index.php?action=profile;u=31555e]Smmm Fatih ÇAVUŞ[/URL]

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Fazla Ödenen Verginin Mahsubu Yapılabilir mi ?
    Konu Sahibi gulpembe Forum Vergi Usul Kanunu
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 28.Ocak.2014, 08:19
  2. Tarım bağkuruna ödenen primlerin mahsubu hk.?
    Konu Sahibi ZİNDAN Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 0
    Son Mesaj : 03.Ağustos.2011, 09:09
  3. Ödenen Primlerin Geri verilmesi??
    Konu Sahibi pumpali Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 6
    Son Mesaj : 26.Ekim.2010, 17:40
  4. Kdv iadesinin sgk borcuna mahsubu
    Konu Sahibi Okay KIR Forum KDV
    Cevap: 8
    Son Mesaj : 19.Kasım.2009, 17:57
  5. Kdv Alacağının SSK Borcuna Mahsubu
    Konu Sahibi beyza Forum SSK Mevzuatı (Arşiv)
    Cevap: 3
    Son Mesaj : 20.Haziran.2008, 09:35

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36