cfo-bmi

Konu: 30 nisan çıkışı

30 nisan çıkışı

işçi daha önce ihbar süresi için istifa dilekçesi vermiş 30 nisan için bu tarih yarına denk geliyor yani hafta sonu sizce bugünmü yapmalıyım çıkışı yarına mı ya da pazartesiyemi ertelemelim birde işçi yurtdışına gidecek onun için anketli kağıda hizmet belgesimi yazacam çalışma kağadımı ya da bnservis mi?

Ynt: 30 nisan çıkışı

Alıntı fromak Nickli Üyeden Alıntı
    işçi daha önce ihbar süresi için istifa dilekçesi vermiş 30 nisan için bu tarih yarına denk geliyor yani hafta sonu sizce bugünmü yapmalıyım çıkışı yarına mı ya da pazartesiyemi ertelemelim birde işçi yurtdışına gidecek onun için anketli kağıda hizmet belgesimi yazacam çalışma kağadımı ya da bnservis mi?
    işçi 25-30 nisan tarihleri arasında eksiksiz çalışmışsa hafta tatilini de haketmiş demektir. Çıkışını 01.05.2011 olarak yapmanız bence en sağlıklısıdır
    İbrahim DEMİREL
    Marka Vekili / Patent Vekili / SMMM / SGM

Ben öyle düşünmüyorum. Hangi tarihe denk geldiyse o tarihte çıkışını verin. Siz iyilik yapıyorsunuz ama karşınızdaki herzaman iyi niyetli olmuyor. Sözleşmesi cuma günü biten kişiye bizde hafta tatilini haketti diye pazar çıkış verdik , gitti bizi şikayet etti sözleşme tarihinden sonra çıkış verildi , tazminat istiyorum diye. Bizde gerekli açıklamaları yapınca bizi haklı gördüler tabi. Ama sinek ne kadar küçük olsada mide bulandırıcı
    Ümitsiz olmayın , Ümit SİZ olun.....

Sayın, Hazel suya katılıyorum
    İhbar süresinin bitimi hangi güne denk geliyorsa o tarihte yapılmalı.

Alıntı HAZELSU Nickli Üyeden Alıntı
    Ben öyle düşünmüyorum. Hangi tarihe denk geldiyse o tarihte çıkışını verin. Siz iyilik yapıyorsunuz ama karşınızdaki herzaman iyi niyetli olmuyor. Sözleşmesi cuma günü biten kişiye bizde hafta tatilini haketti diye pazar çıkış verdik , gitti bizi şikayet etti sözleşme tarihinden sonra çıkış verildi , tazminat istiyorum diye. Bizde gerekli açıklamaları yapınca bizi haklı gördüler tabi. Ama sinek ne kadar küçük olsada mide bulandırıcı
    anladığım kadarıyla belirli süreli iş sözleşmesinden bahsediyorsunuz. İşçi de sözleşme belirsiz süreliye döndü diye mi tazminat talep etti.

Haklı olabilirsiniz ama işçi ben tüm hafta çalıştım hafta tatilini hakettim diye de itiraz edebilir. ben bu açıdan hafta tatili verilmesinin uygun olacağını düşünüyorum. Kaldı ki istifa söz konusu
    İbrahim DEMİREL
    Marka Vekili / Patent Vekili / SMMM / SGM

Evet belirli süreli sözleşmeliydi. Belirsiz süreye döndüğü için değil , aklısıra uyanıklık yaptığını zannetti. İyiniyeti suistimalden başka bir şey değil. Dediğim gibi bizde sizin gibi düşünüp hakkıdır diyerek verdik hafta tatilini. Gitti şikayet etti. Bizde bakanlığa açıklama olarak sözleşmesinin cuma günü bittiğini , ama hafta tatilini yakmak istemediğimiz için pazar çıkış verildiğini izah ettik. Herhangi bir problem çıkmadı sonrasında. Üzerinden de kaç sene geçti. İzahımız kabul edilmese şimdiye 40 defa kapımız çalınırdı.
    Ümitsiz olmayın , Ümit SİZ olun.....

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)