kamu işçi maaş

Konu: SGK adres beyanı istiyor.

SGK adres beyanı istiyor.

zeytin ve zeytinyağı işletmesi açtım. işletmeyi başka kurumda çalıştığım zamanlarda açtığım için ablamın üzerenden açmıştım. şimdi orada s,gortalı olarak çalışıyorum. ancak bu ay beyannameleri çıkartırken sgk adres beyanı istediğini belirten bir uyarı ile karşılaştım.ancak bizim işletme seyyar bir adresi yok ne yapmam gerekiyor.

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Ynt: SGK adres beyanı istiyor.

Selamlar.
    Uav sisteminin adres güncellemesi bu ay zorunlu değildir.Haziran ayında adres güncellemesi yapmayanlar mayıs bildirgelerini veremeyeceklerdir.Haziran ayında mutlaka güncelleme yapılacaktır.

İŞletmenin seyyar olması ve bir adresinin olmaması mümkün değildir.en azından bir önceki ayın tahakkukuna bakın,orada mutlaka bir adres vardır..Tanımlayacağınız adres te o adrestir.Seyyar işletmelerde (örneğin pazarcılık gibi) sabit adresin olmadığı doğrudur.Her gün değişik bir pazarda tezgah açılıyor olabilir.Fakat firmayı açarken mutlaka bir adres tanımlanmıştır.Adres olarak genelde firma sahibinin ikametgahı verilir.Bu nedenle tahakkukunuza bakın,yazılı adresi ilgili sisteme kaydedin.
    Saygılar.
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

merhaba arkadaşlar bu konuda benim de takıldığım noktalr var.birincisi mükellefin adresi 4/3 olarak bildirilmiş ancak 413 olarak kaydedilmiş sgk tarafından güncellerken doğru adresi girsem bir sorun olur mu?ikincisi de başka bir mükellef de semt sokak falan seçtikten sonra kapı no sunu otomotik olarak listeliyor ama bu şahsın numarası listede yok ne dersiniz bu konular da?hepinize kolay gelsin.

İşyeri adresimin nosu yok. Yani BİLA. Sistemde de böyle bişey yok. Yani işyeri adresimin nosunu sisteme giremiyorum. Doğal olarakta güncellememin mümkünü yok. Bir fikriniz var mı?

Yok mu arkadaşlar konu hakkında yardım edebilecek?

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Selamlar
    Yapılan uygulamada çok eksiklikler var.Adres ve noları sabit olarak kendi getiriyor.Örneğin bende de bina numarası ekrana gelen numaralar arasında yok.Veya adresi tam yazmama rağmen "ilçe hatalı" uyarısı alıyorum.En azından adresin manuel girilmesi için bir bölüm açabilirlerdi.Bu konuyu da kime danışacağız onu da bilemiyorum.Gerekirse (eğer düzeltme yapmak zaman alacaksa) yanlış adreste olsa kaydedip bildirgeleri bu şekilde onaylamayı düşünüyorum.Sonrasında adres düzeltmesi yapacağım.Niyetim böyle
    Saygılar.
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)