kamu işçi maaş

Konu: Evlendikten sonra ssk soyadı değişikliği hk.

Evlendikten sonra ssk soyadı değişikliği hk.

merhabalar benim ssk da bekarlık soyadım gözüküyor evlendikden sonraki soyadı ile nasıl değiştirebilirim.çünkü hamileyim ve doğum parası vs için bi sorun çıkarırlar mı ? vede hamileliğin kaçıncı ayında ssk ya bildirimde bulunuyoruz bilgisi olan arkadaşlar varsa çok sevinirim teşekkürler

Ynt: evlendikten sonra ssk soyadı değişikliği

siz veya eşiniz evlilik cüzdanı ile sgk müd başvurursanız orada değişikliği işlerler.
    [B] Nane Üstada Saygılarımla;<br />[img]http://www.loadtr.com/b-64797-icon.gif[/img]admin_fast&#39;dan -&gt; [url=http://forum.alomaliye.com/index.php?PHPSESSID=5b843dee23a9503dcf1ac743e2795156&amp;topic=4231.0] [color=purple] [b]Forum Kuralları[/url]

evlendikten sonra ssk soyadı değişikliği

bilgi için teşekkürler peki hamileliğin kaçıncı ayında ssk ya bildiriyoruz.

Muayneye gittiğinizde aldığınız evrakla veya hamile olduğuna dair belgeyi alarak işyerine muhasebeye bağlı bulunduğunuz sigorta kurumuna bildirebilirsiniz.

Doğumdan önce ve sonra 8'er haftalık izinleriniz bulunmaktadır. Çoğul gebelik halinde doğumdan önce çalıştırılmayacak 8 haftalık süreye 2 hafta süre eklenir.
    Turgut YAZGI

Alıntı mls1994 Nickli Üyeden Alıntı
    bilgi için teşekkürler peki hamileliğin kaçıncı ayında ssk ya bildiriyoruz.
    Soyadından dolayı karışıklığa neden olmamak için doğum izni raporunuzu almadan önce soyadınızı işletmeniz menfaatinizedir.
    [B] Nane Üstada Saygılarımla;<br />[img]http://www.loadtr.com/b-64797-icon.gif[/img]admin_fast&#39;dan -&gt; [url=http://forum.alomaliye.com/index.php?PHPSESSID=5b843dee23a9503dcf1ac743e2795156&amp;topic=4231.0] [color=purple] [b]Forum Kuralları[/url]

Ynt: Evlendikten sonra ssk soyadı değişikliği hk.

Selamlar ,
    Doğum iznine ayrılmak yada doğum parası alabilmek için hamileliğin belli bir zaman kadar ilerlemesi gerekiyormu yoksa hamile olduğunuz andan itibaren izne ayrılma hakkınız varmı?
    Saygılarımla.

AYSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AYSE isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Kanunen öngörülen süreler var onların dışına çıkılamaz. Ancak hamileliğin riskleri olursa eğer doktor istirahat verebilir ve daha hafif işlerde çalışmanızı isteyebilir.
    Ölüm varsa bu dünyada.. zulüm var.

normal şartlarda 8 hafta kala doğum iznine çıkabilirsiniz. eğer siz çalışmak isterseniz ve doktorunuz da raporla uygunluk verirse 3 hafta kalıncaya kadar çalışabilirsiniz. doğum sonrası da 8 hafta öncesinden çıkarsanız 8 hafta, 3 hafta kala izne çıkarsanız 13 hafta olacaktır. raporunuzun tamamı bitmeden ne yazık ki raporla ilgili kesintiyi alamazsınız.

Merhaba,
    Evlendikten 2-3 ay sonra soyismimi değiştirmek üzere SGK'ya gittim. Güvenlik beni önce bir odaya yönlendirdi, masasının üzerinde Şef ..... yazılı bir bayan... derdimi anlattım, evraklarımı gösterdim. Bana sıra almam gerektiğini söyledi. Neyse, sıramı alıp beklemeye başladım. Orada bekleyenlerle sohbete daldık, ve bana beklemem gerekmediğini, işlemlerin 5 dk. da halledildiğini söylediler. Tekrar aynı odaya girdim, bu sefer ilk gördüğüm bayan yoktu bir beyfendiye rica ettim yardımcı olup olamayacağını. İşlemim 5 dk. bile sürmedi, nüfus cüzdanımı alıp bilgisayardan bir şeylere baktı ve işleminiz tamamdır dedi.

Ben de düne kadar işlemlerin tamam olduğunu biliyordum ama ezcacıdan gerçeği öğrendim. (Gerçi hastanedeki verilen kağıtta da soyismim kızlık soy ismim olarak geçiyordu.) Kızlık soyismimle çalışan olarak görünüyorum, evlendikten sonraki soyismimle de eşimin üzerinden sigorta hizmetlerinden yararlandığım görünüyor. Sanırım tekrar SGK da zaman harcamam gerekecek konuyla ilgili. yoksaki daha sonra ciddi problemler açacak başıma Konuya ilgili bilgisi olan var mı?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)