cfo-bmi

Konu: Yanlış yere gönderilen eksik gün bildirimi

Yanlış yere gönderilen eksik gün bildirimi

sayın üstatlar bir konuda danışmak istiyorum
    2011/04 dönemde bir personelimize ait 5 gün lük ek 10 vede ücretsiz izin belgesini iadeli taahütlü olarak
    yolladık. bildirgede gösterdik, yalnız biz bunu bağcılar sosyal güvenlik merkezine yolladık vede iade alındısı var elimde evrak girişi yapılmış.ancak ssk dan yazı geldi küçükçekmece sosyal güvenlik merkezinden ek 10 ver yoksa resen ilave edeceğim diyor.iki merkezde aynı binada , gönderdiğim iadeli taahhüt de aynı adreste gelen yazıdaki adreste aynı.bir dilekçe ile başvursam durumu kurtarabilirmiyim acaba ,yardımlarınızı ve görüşlerinizi bekliyorum .ona göre yarın atlayıp gideceğim.şirkette panik olduk.
    hepinize kolaylıklar dilerim.

Ynt: Yanlış yere gönderilen eksik gün bildirimi

maalesef kabul etmeyecektir. Ya durumu kabullenip (sonradan düzenlenebilen bir belge ise) ek vereceksiniz yada mahkemeye kadar uzanan yolu seçeceksiniz.
    [B] Nane Üstada Saygılarımla;<br />[img]http://www.loadtr.com/b-64797-icon.gif[/img]admin_fast&#39;dan -&gt; [url=http://forum.alomaliye.com/index.php?PHPSESSID=5b843dee23a9503dcf1ac743e2795156&amp;topic=4231.0] [color=purple] [b]Forum Kuralları[/url]

ancak üstadım ben evrakları yolladım elimde aynı adreste bulunan aynı binada bulunan bağcılar sosyal güvenlik merkezi kaşesi ve evrak alındı girişi var bunlar yetmezmi,evraklar tamam bende fotokopileri var ek 10 tamam
    ücretsiz izin belgesi tamam süresinde verilmiş.alındısı var,kurtuluş yokmu?

AYSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AYSE isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Sizinde dediğiniz gibi bağcılar sosyal güvenlik merkezinin alındısı var. Ancak K.Çekmece bunu kabul etmez. Aynı bina olsa kurum adı farklı.
    Ölüm varsa bu dünyada.. zulüm var.

demeyin ya eyvahlar olsun patron yaktı çıramı
    yarın bir dilekçe ile başvursam ağlasam sızlansam
    yani yollamışım evrakları öyle şey olurmu canım.

üstatlar başka çözümü olan yokmu

Cozum; yarin kuruma giderken yaninizda 5 gunluk ek APHB ve dilekce bulundurmaniz.

Alıntı NİSANLI Nickli Üyeden Alıntı
    Cozum; yarin kuruma giderken yaninizda 5 gunluk ek APHB ve dilekce bulundurmaniz.
    Aynı durum benimde başıma geldi,İzmir Konak SSK ve Karşıyaka ssk arasında kurumun göndermiş olduğu yazıya istenilen bilgileri ekleyerek yolladım sonrasınada resen ceza kesmişler işveren servisi müdürü ile konuştum ssk evraklarını sgk kurumu adı altında zamanında yolladığımı ve ilgili kuruluştan ister siz yazıyla isterseniz ben kendim gidip alıp size getirebileceğimi söyledim.Türkiye genelinde benim bağlı olduğum 64 sgk müdürlüğü var ve tek noktadan tanımadığınız ilde telefonla arayıp bilgi alıyoruz ama yine bu bilgiyi veren sgk kendi çalışanlarınız olduğunu ve şuanda 50 ve fazla işçi çalıştırılan işyerlerinden ek 10 belgesinin istenmediğini söyledim.Aynı zaman da bilgi edindirmeye mail atmıştım konuyla ilgili ceza yaptırımı yapılacağıyla ilgili bir şey söyleyemiyorlar.

sonuçta sgk tek kurumda toplandıysa bilgisayara giriyorsa bu bilgileri veri tabanında olması gerekiyor.
    Kendine ait bir evrak değilse ilgili kuruma diğer kurumun yönlendirmesi lazım,ben bu evrakla ilgili tarafınıza bilgilendirme yapıldıktan sonra yanlış gönderseydiniz ya da istemiş olduğu evrağı sunamasanız haklı olabilirler fakat.

Kendi kanaatim,mahkemeye taşısanız sgk yine haksız çıkacak çünkü bu kadar ucuz değil.Hata herkes yapabilir.işverenler olarak bizde ceza keselim o zaman işyeri açılışı yapıyoruz geçmişten beri adresi başka,ünvanı başka,ilçesi başka kafadan salma işlerinden dolayı kaybedilen onlarca zaman kaybını görmüyorlar.

ben birini iptal ettirdim diğeri de küçük mebla olduğu için çok üzerine gitmedim ama cevap bekliyorum ve yazılı yaptım.

Liderlik Vizyon İlan Etmek Değil<br />Onu Gerçekleştirebilmektir.

Can azizoğlu kuruma gitmiş olsa gerek bakalım haberi gelir.

ben bir kaç sene önce ankara'da yanlış sigorta müdürlüğüne göndermiştim. yanlış gönderdiğim sigorta müdürlüğü bize yazı yazmış, "göndermiş olduğunuz sicil numarasına ait işyeri diğer sigorta müdürlüğüne ait" demişti, ekine de bildirimi koymuştu ve bilgi olarak da doğru sigorta müdürlüğüne de göndermişti. dolayısıyla bir ceza gelmedi.

tabi sigorta müdürlüklerindeki uygulamalar kişilerin o anki psikolojilerine göre değişiklik gösterdiğinden farklı bir sigorta müdürlüğünde bambaşka bir uygulama şaşırtıcı olmaz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)