kamu işçi maaş

Konu: Usulsüzlük

Usulsüzlük

SAYIN BAKANIM;ben bursa ili osmangazi ilçesi hamitler toki de temizlik görevlisi olarak çalışmaktayım.toplam 13 personeliz.burası özel yönetime geçmiş bir site olmaktadır.temizlik görevlisi diyorum ama yanlızca adımız böyle.3 aydır kazma kürek çalışıyoruz.bloklarda ne temizlik nede hijyen konusunda bir faaliyetimiz yok.dahası;asgari geçim indirimi yok,izin aldığımızda akşamları izinli olmamıza rağmen çöp almak zorunda bırakılıyoruz.8 saat diye işe başladık ama gecenin 2sinde bile yatağımızdan kaldırılıyoruz.başımızda kapıcıdan bozma bir amir,iş yapmadan emirler savuruyor.ben kapıcılıkta amir ilkkez burada gördüm.birde müdürümüz var 1700 lira maaş eşittir sıfır hizmet.3 tana de başkanımız var onların maaşını varın siz düşünün.yani kat sahiplerini tamamen sömürüyorlar. kısacası burada detaylı ve sıkı bir teftişe gerek olduğunu düşünüyorum.çünkü,burada mali açıdan da birçok prosüdür eksikliği ve usulsüzlük var.burada kat sahiplerinden toplanan aidatlarla iş yapılıyor ama kat sahibi,bir doğal gaz kazanı kadar bile değerli değil.bunu başımızda olan başkanlardan biri söylüyor.sayın bakanım burada devletimize çok büyük ve acil olarak ihtiyacımız var lütfen bu konuyu es geçmeyiniz.bilgilerinize sunarım.

keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şuanda  online konumundadır Forum Müdavimi

Ynt: usulsüzlük

Ynt: Usulsüzlük

gereksizdi sildim gitti ciddi bir başlığa ciddiyetsiz yazı yazdığım için yönetimdende özür dilerim kusura bakmayın

ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Ciddi olalım, burası alayın, dalga geçmenin yeri değildir...

Ey bakanlar boş bakanlar
    Rızkımı Veren Hüda dır Kula Minnet Eylemem.

keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şuanda  online konumundadır Forum Müdavimi

Dalga geçmek gibi bir niyetle o gülücüğü kondurmadım sn.Zindan.
    Mesaja bakarken , sayın bakanım hitabıyla karşılaşınca hoşuma gitti ,çünkü o anda MESAJA BAKANDIM
    o yüzden gülücüklendirmiştim mesajı.
    Burası fırça yeri de değil,
    ciddiyet ise, evet haklısınız.
    Sn.aslanaslan;
    sitemiz herhangi bir bakanlığa bağlı bir site değildir,
    halka açık, halktan kişiler tarafından açılmış, gayet te güzel işleyen bir bilgi paylaşım forumudur.
    Kimin ne kadar ücret aldığının, site sakinlerinden ne kadar alındığının sömürmekle bir ilgisi de yoktur, kat sakinleri o miktarları ödemeyi tercih ettiği sürece.
    Gecenin 2sinde kalkıp gitmek zorunda değilsiniz,kalkmayıp gitmemeyi tercih edebilirsiniz.
    Veya bu çalışma koşullarının yasalara uygun olmadığı iddiasıyla sözleşmenizi feshedip eğer bir yıldan fazla çalışmanız varsa kıdem tazminatızını talep edebilirsiniz.Ödenmemesi durumunda (usulsüzlük olarak nitelendirdiğiniz kimin ne kadar ücret aldığı , kat sakinlerinin sömürüldüğü iddianız dışındaki) çalışma koşullarınızla ilgili sıkıntılarınızı ıspatlayıp tazminatı alabilmek için iş mahkemesinde dava açmanız gerekir.

Bir gülücüğün altında bu kadar nedenin yattığını tahmin etmemizi bekliyemezsiniz.
    Madem bu kadar masumdu da ne bu celal, ne bu tepki...
    Benim asıl tepkiminde çoğunluğunun da kurduğunuz onca cümlede tek suçlamadığınız stonhad' ın yazdıklarına olduğu aşikar.Ayrıca burası fırça yeri değil diyorsunuz ama zor iş şartlarında belki zorunluluktan çalışan sıkıntılı bir forum üyesinin çaresizlik içinde sorduğu bir soru için nerdeyse döveceksiniz.!!!

Genele söylüyorum; konu hakkında bir bilginiz yoksa, soruyla alakasız yorum yapmayınız.
    Burası bir forum yeridir, ve düzeninden ister hoşlanın ister hoşlanmayın modlar sorumludur.
    Uyarılarımızı da fırça diye değil, uyarı olarak kabul edin lütfen...

Yada en iyisi ben şu yukardaki yazımı sileyim üstüne birde özür dileyim konu kapansın. Foruma ne zamandır girmiyordum 2 gündür gireyim dedim gene kendimi kaybettim en temizi gene arada bir girip dost kalmak.

Alıntı aslanaslan Nickli Üyeden Alıntı
    SAYIN BAKANIM;ben bursa ili osmangazi ilçesi hamitler toki de temizlik görevlisi olarak çalışmaktayım.toplam 13 personeliz.burası özel yönetime geçmiş bir site olmaktadır.temizlik görevlisi diyorum ama yanlızca adımız böyle.3 aydır kazma kürek çalışıyoruz.bloklarda ne temizlik nede hijyen konusunda bir faaliyetimiz yok.dahası;asgari geçim indirimi yok,izin aldığımızda akşamları izinli olmamıza rağmen çöp almak zorunda bırakılıyoruz.8 saat diye işe başladık ama gecenin 2sinde bile yatağımızdan kaldırılıyoruz.başımızda kapıcıdan bozma bir amir,iş yapmadan emirler savuruyor.ben kapıcılıkta amir ilkkez burada gördüm.birde müdürümüz var 1700 lira maaş eşittir sıfır hizmet.3 tana de başkanımız var onların maaşını varın siz düşünün.yani kat sahiplerini tamamen sömürüyorlar. kısacası burada detaylı ve sıkı bir teftişe gerek olduğunu düşünüyorum.çünkü,burada mali açıdan da birçok prosüdür eksikliği ve usulsüzlük var.burada kat sahiplerinden toplanan aidatlarla iş yapılıyor ama kat sahibi,bir doğal gaz kazanı kadar bile değerli değil.bunu başımızda olan başkanlardan biri söylüyor.sayın bakanım burada devletimize çok büyük ve acil olarak ihtiyacımız var lütfen bu konuyu es geçmeyiniz.bilgilerinize sunarım.
    Devlet işçiyi sömürürse site yönetici ya da başkanından ne beklersin ki
    Ümitsiz olmayın , Ümit SİZ olun.....

Sayın stonhad, kendinizi soru soran kişinin yerine koyduğunuzda bana hak vereceksinizdir.
    Olaya bakış açınızı değiştirdiğiniz ve anlayışınız için teşekkürler.Kırıcı olduysam bende özür dilerim.
    Ayrıca, foruma arada bir değil sürekli girmenizi isteriz.
    İyi günler.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)