kamu işçi maaş

Konu: Değişik Bir Durum (Emeklilik Durumu Yardım)

Değişik Bir Durum (Emeklilik Durumu Yardım)

Ssk Başlangıç: 1974
    Ödenen Prim: 300 Gün
    Mazurluk durumu : Var (Tek gözü kör, sağır, dilsiz)

Bu durumdaki birisinin emekli olabilmesi için ne yapması lazımdır, sgk girişini yapabiliriz şuan böyle bir durumda nasıl ve ne zaman emekli olabilir, eşi olan teyze çok istiyor bende yardımcı olmak istiyorum ama ne yapacağımı bilmiyorum (3 Ayda bir 800 tl 'lik maaşları var yaşlılık ve ya engelden dolayı) ama illa emekli olsun istyorlar ne yapabilirim, yardım ve yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Ynt: Değişik Bir Durum (Emeklilik Durumu Yardım)

sakat statüsünde çalışarak en az 3600 gün ile emekli olabilir. bu süre sakatlılık oranı ve diğer bazı nedenlerle uzayabilir. bu süre içerinde 3 aylık 800 tl yi de alamayacaktır. bunu göze alarak değerlendirmek lazım. 10 yıllık bir süreden bahsediyoruz. dolayısıyla emekliliğin mümkün olmadığına ikna etmeniz gerekir diye düşünüyorum.
    SMMM KEMAL DEMİRYÜREK

Eğer malullük raporu varsa ve malüllüğü işe başladıktan sonra ise 900 gün5 yıl sigortalılık süresi şartıyla malulen emekli olabilir eğer malüllüğü işe başlamadan önce oluştuysa 3600 gün 15 yıl sigortalılık süresi ile malülen emekli olabilir. Kişiden bu bilgileri sorgulayarak işlem başlatabilirisiniz. Kişi 71 yaşında 15 yıl 3600 gün olarak gerçekleşecekse hiç uğraşmasın bencede.
    Sağım, solum, önüm, arkam kıyamet olmuş<br />Ve ben kıyamdayım..<br />Kendi cenazeme durdum, ER KİŞİ&nbsp; niyetine..

İlgi, alaka ve içten cevaplarınız için teşşekür ederim,
    Evet malüllüğü doğuştan, benim hesabıma göre ödenen primleri saymıyorum bile alacağı para, şuan aldığı 3 ayda bir 800 ü düşünce kendisini 20 yılda amorti ediyor (benim sgk ya ödeyeceğim parayı saymıyorum bile) yani 20 yıl sonra ancal alacağı yaşlılık maaşının emekli maaşına olan farkı kadar kar elde edebiliyor, bende durumun farkındayım ama gelinde siz anlatın illa ben 10 yıl beklerim diyor, bunun başka hiçbir çaresi yok mu?
    Yok mu bu işin başka bi inceliği?

keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şuanda  online konumundadır Forum Müdavimi

Alıntı tayfun_ist Nickli Üyeden Alıntı
    İlgi, alaka ve içten cevaplarınız için teşşekür ederim,
    Evet malüllüğü doğuştan, benim hesabıma göre ödenen primleri saymıyorum bile alacağı para, şuan aldığı 3 ayda bir 800 ü düşünce kendisini 20 yılda amorti ediyor (benim sgk ya ödeyeceğim parayı saymıyorum bile) yani 20 yıl sonra ancal alacağı yaşlılık maaşının emekli maaşına olan farkı kadar kar elde edebiliyor, bende durumun farkındayım ama gelinde siz anlatın illa ben 10 yıl beklerim diyor, bunun başka hiçbir çaresi yok mu?
    Yok mu bu işin başka bi inceliği?
    Bireysel emeklilik sistemi????
    hem 3 ayda bir gelen gelriden olmaz, hem ödemeyi kabul ettikleri miktarı bireysel emeklilik sistemine aktararak değerlendirebilir, gerçekten 10-15 yıl bekleyebiliyorsa da, + gelir olarak aldığı miktara ilave olacağından aylık geliri artar.... ??
    Olmaz mı?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)