kamu işçi maaş

Konu: Tazminat

Tazminat

İşten 08.09.2011 tarihinde istifa ederek ayrıldım.Daha sonra öğrendiğime göre 3600 gün sigortalı olan kişiler istifa etseler bile tazminat alma hakları varmış. Benim sigorta gün sayım 4434. Bu kanundan faydalanabilirmiyim. Yada faydalanma koşulları nelerdir? Naıl bir yol izlenmelidir. Teşekkür edrim

Ynt: tanzminat

Önceden Unkapanına(istanbuL için) gidip Kıdem tazminatı almak istiyorum 15 yıl 3600 günüm var diyip.Kurum inceleme yapıyorlar eğer şartlarınız uyuyorsa bir yazı ile sizi bilgilendiriyorlar.Sizde kurumdan aldığınız yazıyı işyerine getiriyorsunuz onlarda sizi işten çıkartıyor ve kıdem tazminatınızı ödüyor.
    Hayvan gibi çalış, insan gibi yaşa!  R-K

Ynt: Tazminat

Şimdi eski iş yerinizden kendi isteğinizle işten ayrıldığınız için bu 15 yıl 3600 gün için SGK dan alacağınız yazı geçerli olmaz. Yalnız tekrar başka bir işyerinde çalışmaya başlar ve tazminat haklarınızı kazanacağınız süreyi doldurduğunuz zaman SGK ya müracatta bulunursanız bu şekilde işten ayrılmayı ve haklarınızı işverenden talep edebiliyorsunuz. Bu belge geriye dönük olarak kullanılamaz.

Sağım, solum, önüm, arkam kıyamet olmuş<br />Ve ben kıyamdayım..<br />Kendi cenazeme durdum, ER KİŞİ&nbsp; niyetine..

Birde bu 15 yıl 3600 günden tazminat konusu değişik yorumlanıyor. İşverenden tazminatımı almak için benm başka bir iş yerine gireceğim bir iş buldum bu şekilde tazminatımda yanmadan işyerinden ayrılırım düşüncesi ile yapılmakta. Bana göre bu şekilde işten ayrılımlar işveren konusunda bence dava konusu olabilir. İşveren başka bir işe başlamak için benden tazminatlarını talep etti olarak dava açabileceğini düşünüyorum. Sözüm kimseye yönelik değilde bir yerde patlak verecek gibi geliyor bu konu çok aşırı gündemde. Yeni çıkacak olan tazminat yasasında neler gelecek onu merak ediyorum. Ortalık bayağı karışacak gibi....
    Sağım, solum, önüm, arkam kıyamet olmuş<br />Ve ben kıyamdayım..<br />Kendi cenazeme durdum, ER KİŞİ&nbsp; niyetine..

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Yeni çıkacak tazminat yasasında bunlar kalkacak. Ayrıca şimdi her yıl için 30 gün olan kıdem 12 güne düşecek. Bir fon oluşacak. İşverenler bu fona kıdem ödemesi yapacak. Çalışanının bu fona girip kontrol etme imkanı olacak.
    Ancak sonuç olarak şimdiki sistemden daha çok çalışan aleyhine olacak.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

İnşallah bunu zaman gösterecek.

keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şuanda  online konumundadır Forum Müdavimi

Alıntı nguroy Nickli Üyeden Alıntı
    Yeni çıkacak tazminat yasasında bunlar kalkacak. Ayrıca şimdi her yıl için 30 gün olan kıdem 12 güne düşecek. Bir fon oluşacak. İşverenler bu fona kıdem ödemesi yapacak. Çalışanının bu fona girip kontrol etme imkanı olacak.
    Ancak sonuç olarak şimdiki sistemden daha çok çalışan aleyhine olacak.
    Korku filmi gibi oldu bu dediğiniz benim için sn.nguroy

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Korkacak birşey yok. Konuşulanlar bunlar. Ne kadarı gerçekleşir şimdiden bilmek zor. Baskılar, destekleyenler, karşı çıkanlar olacakt, güç odakları çatışacak. Sonuçta birşeyler mutlaka olacak. Böyle kalmayacağı kesin. Çünkü işveren kesimi bu yükü artık taşımak istemiyor.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)