kamu işçi maaş

Konu: İş Kazasını Bölge Müdürlüğüne Bildirmeme Cezası Varmıdır?

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Ağustos.2008
    Mesajlar
    48

    İş Kazasını Bölge Müdürlüğüne Bildirmeme Cezası Varmıdır?

    Madde 105 'e göre vardır yerine detay ve bendleri ile yazmanız önem arz etmektedir.


  2. #2
    Üyelik tarihi
    Aralık.2009
    Mesajlar
    725

    Ynt: İş Kazasını Bölge Müdürlüğüne Bildirmeme Cezası Varmıdır?

    Ceza olarak değilde iş kazasını geçiren personele ödenen geçici işgörmezlik parasını kurum bildirimde bulunulmadığı için işverenden tahsil ediyor. Bu arada kendiniz sormuş kendiniz cevaplamışsınız
    Rızkımı Veren Hüda dır Kula Minnet Eylemem.

  3. #3
    Üyelik tarihi
    Ağustos.2008
    Mesajlar
    48

    Ynt: İş Kazasını Bölge Müdürlüğüne Bildirmeme Cezası Varmıdır?

    Madde 105 e göre detaylardan bahsediyorum.Selamlar

    77 105/c İş sağlığı ve iş güvenliğinin gerektirdiği koşullara uyulmaması halinde 1.000
    78 105/a İş sağlık ve güvenliği yönetmelik hükümlerine göre alınmayan her iş sağlığı ve güvenliği önlemi için (alınmayan önlemler için izleyen her ay aynı miktarda) 200
    78 105/c İşletme belgesi alınmadan işyeri açılması veya belgelendirilmesi gereken işler veya ürünler için belge alınmaması halinde 1.000
    79 105/c Faaliyeti durdurulan işin izin almadan devam ettirilmesi veya kapatılan işyerinin izinsiz açılması halinde 1.000
    80 105/c İş sağlığı ve iş güvenliği kurullarının kurulması ve çalıştırması ile ilgili hükümlere aykırı davranılması, iş sağlığı ve iş güvenliği kurullarınca alınan kararların uygulanmaması halinde 1.000
    81 105/c İşyeri sağlık ve güvenlik birimi oluşturulmaması, işyeri hekimi ile diğer sağlık personeli görevlendirme, iş güvenliği uzmanı olan mühendis veya teknik eleman görevlendirme yükümlülüğünün yerine getirilmemesi halinde 1.000
    85 105/d Ağır ve tehlikeli işlerde çalıştırılan on sekiz yaşından küçük her işçi ve yönetmelikte gösterilen yaş kayıtlarına aykırı çalıştırılan her işçi için 1.000
    85 105/d Ağır ve tehlikeli işlerde çalıştırılan ve çalıştığı işle ilgili mesleki eğitim almamış her işçi için 500
    86 105/b Sağlık raporu alınmadan ağır ve tehlikeli işlerde çalıştırılan her bir işçi için 200
    87 105/b Sağlık raporu alınmayan on sekiz yaşından küçük her bir işçi için 200
    88 105/c Gebe veya Emziren Kadınların Çalıştırılma Şartlarıyla Emzirme Odaları ve Çocuk Bakım Yurtlarına Dair Yönetmelik hükümlerine uyulmaması halinde 1.000
    89 105/c Çıkarılan çeşitli yönetmeliklere aykırı davranılması halinde 1.000

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Bölge çalışma Müdürlüğüne ve SSK ya Bildirim
    Konu Sahibi UFRS Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 2
    Son Mesaj : 22.Mart.2010, 19:51
  2. Bölge Çalışmaya Bildirmeme Cezası
    Konu Sahibi mozkanz Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 2
    Son Mesaj : 01.Nisan.2009, 18:19
  3. iş kazasını bildirmeme durumu
    Konu Sahibi altuger Forum SSK Mevzuatı (Arşiv)
    Cevap: 4
    Son Mesaj : 16.Ağustos.2007, 17:12
  4. Bölge Çalışma Müdürlüğüne Açılış
    Konu Sahibi fb1907 Forum İş Kanunu Mevzuatı
    Cevap: 2
    Son Mesaj : 06.Aralık.2006, 17:36
  5. Bölge Çalışma Müdürlüğüne Kayıt
    Konu Sahibi 391(fatih) Forum İş Kanunu Mevzuatı
    Cevap: 10
    Son Mesaj : 17.Mart.2006, 09:40

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36