cfo-bmi

Konu: Ssk işe giriş ve kısmi süreli çalışanlar?

Ssk işe giriş ve kısmi süreli çalışanlar?

arkadaşlar merhaba...

bugün emekli bir personelimizin işe giriş işlemini yapacaktım ki, işe giriş ekranı değişmiş. 4857 sayılı iş yasasına 13. ve 14 maddelere göre kısmi yada çağrı üzerine çalışıp çalışılmadığı çalışıyorsa kaç gün çalışıyor alanları zorunlu hale gelmiş. bu işlem de sgg uygulaması 2012 den itibaren yürürlüğe gireceği için. ben emekli personeli kısmi süreli çalıştıracağım. ayda 10 gün. kafama takılan bu yeni zorunlu alanları doldurup doldurmayacağım konusunda. evet kısmi süreli çalışacak ama emekli bu vatandaş. ve bugün girişini yapmak zorundayım. 1 ocak da işe başlacak.

Ynt: ssk işe giriş

emekli veya değil farketmez kısmi süreli çalışıyorsa 30 günden az çalışıyormu kutucuğuna evet diyeceksiniz...
    Ne dem bakî, ne gam bakî, ya Hû

Ynt: SSK işe giriş

tam emin olmak için soruyorum. bu işlem sağlık yardımı hakklarına engel teşkil etmez değil mi?
    bir de öteden beri puantajlı çalışan başka bir emeklimiz var. bunun için işlem yapılması icap eder mi?

sağlık yardımı haklarına neden engel teşkil etsin sorunuzu yanlışmı anlıyorum
    işe aldığınız kişi emekli ve ayda 10 gün çalışacak işe girişini sgdp tabi çalışanlar olarak yapılacak 30 günden az çalışıyorsa da bu belirtilecek ay 30 günse çalıştığı gün 10 eksik gün 20 olacak eksik gün nedeni 06 kısmi istihdam olacak

ikinci soru için ne tür bir işlemden bahsediyorsunuz

yalnız kısmi süreli çalışma olabilmesi için haftalık çalışma süresinin 2/3 oranında olması lazım...
    Ne dem bakî, ne gam bakî, ya Hû

Merhaba, kısmi süreli çalışmalar da sağlık yardımından faydalanabilmek için eksik olan kısım için genel sağlık sigotası primi ödenmesi ile 30 güne tamamlanması şarttır..Ancak çalışanın emekli olması nedeniyle kısmi süreli çalışması sağlık yardımından yararlanmasına engel teşkil etmez..
    Kolay gelsin.
    Ne zaman karanlık olsa, hatırla!<br />...ışık sende,<br />...kalbinde,<br />...bul onu!

Alıntı emansur Nickli Üyeden Alıntı
    sağlık yardımı haklarına neden engel teşkil etsin sorunuzu yanlışmı anlıyorum
    işe aldığınız kişi emekli ve ayda 10 gün çalışacak işe girişini sgdp tabi çalışanlar olarak yapılacak 30 günden az çalışıyorsa da bu belirtilecek ay 30 günse çalıştığı gün 10 eksik gün 20 olacak eksik gün nedeni 06 kısmi istihdam olacak

ikinci soru için ne tür bir işlemden bahsediyorsunuz

yalnız kısmi süreli çalışma olabilmesi için haftalık çalışma süresinin 2/3 oranında olması lazım...
    2. sorumda emekli personel için işlem yapmazsam sorun yaşar mıyım? yoksa öteden beri nasıl bildirim yapılıyorsa devam edebilir miyim?
    kısmi süreli çalışacak personel ayda 10 gün çalışacak. bu da haftaya orantılanırsa 1/3 yapar. 2/3 den de düşük. burda sıkıntı yaratır mı sgk?

son olarak çalışma bakanlığı dosya numaraları sistemde kayıtlı olduğu halde giriş işlemini onaylaıktan sonra dosya numarası alanının tamamını 0 olarak gösterdi. giriş güncellemeden numaları tekrardan girdim. işin ilginç yanı kullanıcı işlemleri menüsünden bu alan kaldırılmış.

sgk işveren no aynı zamanda bölge no olarak kullanılmaya bağlandığından bir önemi yok.
    [B] Nane Üstada Saygılarımla;<br />[img]http://www.loadtr.com/b-64797-icon.gif[/img]admin_fast&#39;dan -&gt; [url=http://forum.alomaliye.com/index.php?PHPSESSID=5b843dee23a9503dcf1ac743e2795156&amp;topic=4231.0] [color=purple] [b]Forum Kuralları[/url]

ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Ynt: Ssk işe giriş ve kısmi süreli çalışanlar?

Duyurunun bu bölümünde ne demek istiyorlar?
    Kasım/2011 de e-bildirgede bir işlemmi yapmamız gerekiyordu?

1/1/2012 tarihinden önce kısmi süreli veya çağrı üzerine yada ev hizmetlerinde 30 günden az çalışanlar ise 2011 Kasım ayında aylık prim ve hizmet belgesinde eksik gün nedeni ?06- Kısmi isdihdam? ve ?17- Ev hizmetlerinde 30 günden eksik çalışma? seçeneği işaretleyen işverenlere e-sigorta menüsü üzerinden bir defaya mahsus seçim yaptırılarak tescil edilmesi sağlanacaktır.

Ynt: Ssk işe giriş ve kısmi süreli çalışanlar?

orası tam bir muaam başka bir forumda işe girişi güncelleyin diyor, bir başkası bir menü açacak bekleyin diyor, alo 170 cumayı bekleyin diyor ben işi garantiye aldım sgk müdürlüğü ile görüştüm adamın haberi yokmuş yazıyı mail at dedi attım şimdide adama ulaşamıyorum ordan ne cevap gelecek bakalım yahu adam gibi şunu şurdan yapın demiyorlar resmen bulmaca çözüyoruz işn tersi kendileride ne yapılacağını bilmiyor

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)