kamu işçi maaş

Konu: SGK Duyuru- Kısmi Çalışan Bilgi Girişi

SGK Duyuru- Kısmi Çalışan Bilgi Girişi

ÖNEMLE DUYURULUR
    İŞ KANUNUNA GÖRE KISMİ SÜRELİ VE ÇAĞRI ÜZERİNE ÇALIŞANLAR İLE EV HİZMETLERİNDE AY İÇİNDE 30 GÜNDEN AZ ÇALIŞANLARDAN 1/1/2012 TARİHİNDEN ÖNCE ÇALIŞMASI BULUNANLAR GENEL SAĞLIK SİGORTALILIĞI HAKKINDA

5510 sayılı Kanunun 88 inci maddesinin dördüncü fıkrası gereğince (4/a) kapsamında olup;

-4857 sayılı Kanunun 13 üncü maddesine göre kısmi süreli,

-4857 sayılı Kanunun 14 üncü maddesine göre çağrı üzerine,

-Ev hizmetlerinde ay içerisinde 30 günden az

çalışanların eksik günlerine ait primlerini(60/c-1) veya (60/g)yönünden 30 güne tamamlamaları zorunluluğu bulunmaktadır.

Söz konusu hüküm nedeniyle 1/1/2012 tarihinden önce 30 günden az çalışanların tespit edilebilmesi bakımından 2011 Kasım ayında aylık prim ve hizmet belgesinde eksik gün nedeni "06-Kısmi istihdam" ve "17-Ev hizmetlerinde 30 günden eksik çalışma" seçeneği işaretlediğiniz sigortalıları 2012 Ocak ayında da bu kapsamda çalıştırmaya devam edeceğiniz sigortalıları işaretlemeniz gerekmektedir.

Sosyal güvenlik destek primine tabi çalışanların,

5510 sayılı Kanunun 5inci maddesi kapsamındaki sigortalıların,

Ay içinde birden fazla işyerinde çalışıp toplam çalışma süresini 30 güne tamamlayanların,

Kamu idarelerinde 657 sayılı Kanunun 4üncü maddesinin (B)ve(C) bentlerine tabi çalışanların,

ay içinde kalan sürelerini 30 güne tamamlama zorunluluğu bulunmadığından bu durumdaki sigortalıların işaretlenmesine gerek bulunmamaktadır.

30 günden az çalıştırdığınız sigortalılara genel sağlık sigortalılıkları hak ve yükümlülüklerine ilişkin bilgi verilmesi hususu önemle duyurulur.

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU

http://uyg.sgk.gov.tr/kismicalisan/welcome.do

http://kesenek.sgk.gov.tr/kismicalisan/welcome.do olarak değişti..

ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Ynt: SGK Duyuru- Kısmi Çalışan Bilgi Girişi

Bu bilgi girişi ekranını baştan niye bildirmemişti Sgk.Ayrıca bu ekrandan şifre ile giriş yapamıyorum? Sanırım çalışmıyor.

SSK Zaten birşeyi ilkinde hatasız yapsa...

İçimden bazen Sgk tabelasını kaldırıp sistem çalışmıyor yazısı asmak geliyor
    SMMM

hala giriş yapılamıyor sisteme ...

arkadaşlar gerekli güncellemeyi her ay e bildirge yi gönderirken eksik gün hanesindemi belirteceğiz.yoksa başka bir yerden güncellememi yapacağız.

Arkadaşlar Ankarada yazılım destek bölümüyle uzun uğraşlar sonucunda görüştüm ve yazılımdan kaynaklanan bir hatadan dolayı sistemin çalışmadığını ve çalışmaların devam ettiğini bu akşam üstü yada yarın sistemin sorunsuz bir şekilde çalışacağını söylediler...

"Mali müşavirlik bir hukuk mesleğidir. Katiplik mesleği değildir..."

Merhaba,

Ben bu uygulamayı nasıl yapacağımızı tam olarak anlayamadım.Acaba bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar biraz detay anlatabilir mi.

(Anladığım kadarı ile "Kısmi Süreli" çalışan iş yeri hekimimi bu link üzerinden bildirmem gerekecek...Ama zaten Eksik Gün Bildirimimde ve SGK Tahakkukumda bildirim yapıyorum..??) ??? :-\

İyide resul kurtu geçtim yahya arıkan bile bildirimin işe giriş güncellemeden olacağını demişti şimdi bu nerden çıktı gittim güvendim bide işe girişlerden güncelledim şimdi güncelleme yaptık diye bide ceza yemeyelim vallahi kafayı kırıcam yok böyle birşey arkadaş

Aynen bende öyle yaptım, ceza gelirse .... yandık
    SMMM

Alıntı Volkan poyraz Nickli Üyeden Alıntı

Merhaba,
    Ben bu uygulamayı nasıl yapacağımızı tam olarak anlayamadım.Acaba bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar biraz detay anlatabilir mi.
    (Anladığım kadarı ile "Kısmi Süreli" çalışan iş yeri hekimimi bu link üzerinden bildirmem gerekecek...Ama zaten Eksik Gün Bildirimimde ve SGK Tahakkukumda bildirim yapıyorum..??) ??? :-\
    Volkan bey evet bizde aynen sizin gibi Aylık Bildirge ve Ek 10'larda bildirmemize rağmen SGK bir defaya mahsus 30 günden az çalışacak işçilerin bir ayda ortalama kaç gün çalışacaklarını öğrenmek ve GSS'yi düzenleyebilmek için böyle bir yola başvurdu.

Alıntı stonhand Nickli Üyeden Alıntı
    İyide resul kurtu geçtim yahya arıkan bile bildirimin işe giriş güncellemeden olacağını demişti şimdi bu nerden çıktı gittim güvendim bide işe girişlerden güncelledim şimdi güncelleme yaptık diye bide ceza yemeyelim vallahi kafayı kırıcam yok böyle birşey arkadaş
    Sayın stonhand bende son güne kadar kesinleşmesi açısından bekledim fakat dün ve bugün sistemin çalışmaması nedeniyle ve Ocak ayı içerisinde yapmam gerektiğine inandığım için işe giriş ekranından güncelleme yaptım, yetkili en geç yarın itibariyle sistemin çalışacağını söyledi yarın birde o ekrandan giriş yapmayı düşünüyorum, işe giriş ekranından güncelleme yaptığımız için ceza geleceğini düşünmüyorum çünkü yeni ekranı açan görevli eğer yalan söylemiyorsa bu görevin kendisine Cuma günü verildiğini söyledi...

İyi çalışmalar...
    "Mali müşavirlik bir hukuk mesleğidir. Katiplik mesleği değildir..."

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)