cfo-bmi

Konu: 4447/10.madde

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Kasım.2007
    Mesajlar
    89

    4447/10.madde

    Selam arkadaşlar;

    Ben 03.01.2012 tarihinde 4447/10.madde kapsamında işçi girişi yaptım. fakat personelim bu işçinin girişini normal olarak diğer işçilerin bildirgesinde beyan etmiş, yapmış olduğum kontrolde ocak-şubat/2012 döneminden 4447/10.madde kapsamına alınması gerken işçi için hiçbir işlem yapılmamış, ben 03.01.2012 tarihinde işe girişi olan işçiyi mart/2012 döneminde bu kapsama alabilirmiyim.

    iyi çalışmalar diliyorum.


  2. #2
    Üyelik tarihi
    Mayıs.2011
    Mesajlar
    194

    Ynt: 4447/10.madde

    teşvik şartlarını işçi taşıyorsa ve ortlama çalışan personel üstünde ise mart tan itibaren yararlanır

  3. #3
    Üyelik tarihi
    Kasım.2007
    Mesajlar
    89

    Ynt: 4447/10.madde

    evet teşvik şartlarını taşıyor peki bunun bir kanuni süresi yokmu? yani 6 ay veya 8 - 10 ay geçsede bu teşvikten yararlanılabilinirmi? atıyorum işçiyi 8 ay önce almışız sistem buna müsade ediyor yine yararlanabilirmiyiz?

    teşekkür ediyorum.

  4. #4
    Üyelik tarihi
    Mayıs.2011
    Mesajlar
    194

    Ynt: 4447/10.madde

    örneğin personel kasım ayında işe girdi teşvik şartlarınada uygun 24ay teşvikli varsayalım fakat siz teşvikten yararlndırmaya mart ayından itibaren başladınız. kasım,aralık,ocak,şubat ayları için yapacak birşey yok o aylardaki hakları kullanmamış oldunuz. ancak bundan sonraki kalan aylar için yararlanırsınız (ortlama nın altına düşmemmek kaydı ile)

  5. #5
    Üyelik tarihi
    Nisan.2012
    Mesajlar
    1

    Ynt: 4447/10.madde

    Merhaba, benim sorum şu, kasım 2011 de işçi çalıştırmaya başlamış 2 çalışanlı bir firmada teşvikten faydalanılırmı, ortalama kişi sayısı unusurunu taşımıyor fakat yinede denemek için e bilirgeden giriş yaptım 24 ay onayladı, bu haliyle yararlanmalımıyız, yada sistemdeki düzeltmeyi nasıl yapabilirim. teşekkürler.

  6. #6
    Üyelik tarihi
    Mayıs.2011
    Mesajlar
    194

    Ynt: 4447/10.madde

    ilk defa sigortalı çalıştırmaya mı başladı. öyle ise faydalanır. daha önceden sigortalı çalışanı varsa son altı ayın ortalamasını alın ortalama üstünde ise teşvikli olanları faydalandırabilirsin.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. 4447 19. Madde SGK tahakkuku hk.
    Konu Sahibi ADAY ADAYI Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 2
    Son Mesaj : 07.Aralık.2018, 14:38
  2. 4447/19 Madde Teşviği
    Konu Sahibi Bernac Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 0
    Son Mesaj : 05.Temmuz.2018, 13:29
  3. 4447 19.Madde Teşviği
    Konu Sahibi URUM79 Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 05.Mayıs.2018, 00:11
  4. Sgk 4447/10. Madde Teşviki Hk.
    Konu Sahibi erdttk Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 12.Nisan.2017, 18:51
  5. 4447 geçici 9 .madde sgk teşviği
    Konu Sahibi merihs12 Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 6
    Son Mesaj : 17.Şubat.2011, 14:42

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36