kamu işçi maaş

Konu: SSK Ödenmedigi

SSK Ödenmedigi

bir bucuk yıldır ssk konturol etmedım ve 10 aylık ssk yatmamıslıgı var bunun uzerıne ısten ayrıldım butun haklarımı aldım diye kagıt ımzalattılar bunun için ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz

keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şuanda  online konumundadır Forum Müdavimi

Ynt: SSK Ödenmedigi

Alıntı erkan2166 Nickli Üyeden Alıntı
    bir bucuk yıldır ssk konturol etmedım ve 10 aylık ssk yatmamıslıgı var bunun uzerıne ısten ayrıldım butun haklarımı aldım diye kagıt ımzalattılar bunun için ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz
    Normal şartlarda,
    sağlamca bir duvar bulunup, ah ben bunu nasıl yaptım şeklinde haykırarak yemek öncesi ve sonrası 3er kez kafanızı o duvara vurmanız gerekir.

Bunun dışında, imzaladığınız kağıtta tam olarak ne yazdığını da belirtirseniz, şu hak için bunu, bu hak için şunu aldım, kendi isteğimle istifa ediyorum şeklinde bir ifadeyi imzaladıysanız, 3 sayısını 4e çıkarmaktan başka bir öneri gelmiyor aklıma ne yazık ki.
    İmzaladığınız kağıtta ne yazıyordu tam olarak?

aşkınbulduk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aşkınbulduk isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

sn.keremcem katılmıyorum size,

ibranamede yazan maaş,prim vs..gibi alacakları kapsar.

ssk primlerini şikayet yoluyla kazanır.Geçmişe dönük.(hak düşürücü süre içinde)
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şuanda  online konumundadır Forum Müdavimi

Soru açık değil,
    kağıt aldım diye imzalandı ama alacaklar alınmadı şeklinde anladım ben durumu sn.aşkınbulduk.
    SGK primleri konusunda , ben size katılıyorum

Sayın keremcem e katılıyorum.
    Aklım almıyor.10 aydır sigorta primleriniz yatmıyor(bunuda anlamıyorum.Herhalde sigorta gösterilmiyor demek isteniyor) sizde buna istinaden işten ayrılıyorsunuz.Üstüne üstlük bütün haklarımı aldım diye kağıt imzalıyorsunuz.Anlaşılır gibi değil.
    Hasretim nazlıdır...

aşkınbulduk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aşkınbulduk isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Alıntı keremcem Nickli Üyeden Alıntı
    Soru açık değil,
    kağıt aldım diye imzalandı ama alacaklar alınmadı şeklinde anladım ben durumu sn.aşkınbulduk.
    SGK primleri konusunda , ben size katılıyorum
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Selamlar
    Tüm yazılanlar doğru da bir toparlama yapmak gerek.
    İmzaladığınız belge -yorumlarda da belirtildiği gibi- ücret,prim vb.menfaatlari kapsar. Bunlar dışında bu belge,sigortasız çalışmanızın da kabul edildiğini gösteren bir belge değildir.O olay ayrıdır. Sizin çalışmanız karşılığı almanız gerekipte alamadığınız kanuni bir hakkınız varsa bu imza o açıdan önemlidir. Bütün hakları aldığınız halde sgk'nız gösterilmemişse bu hususta ayrıca şikayette bulunabilirsiniz.bu primleride yukarıda değinildiği gibi şikayet yoluyla kazanabilirsiniz.
    kaldı ki aslında bu evrakı imzalamanız bir şekilde sizin açınızdan iyi bile oldu denebilir. O işyerinde çalışmışlığınız kesinlik kazanmış demektir. Yani karşı taraf "çalışmamış" diyemeyecektir.
    Saygılar
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)