kamu işçi maaş

Konu: Emekli bir kişiyi yanlışlıkla sgdp yerine tüm zorunlu kolları olarak girişi

Emekli bir kişiyi yanlışlıkla sgdp yerine tüm zorunlu kolları olarak girişi

Arkadaşlar,

emekli bir kişiyi yanlışlıkla sgdp yerine tüm zorunlu kolları olarak girişini yaptım. mayıs ve haziran ayında.

4c emeklilik . fakat sistemde gözükmediği ve evrak olmadığı için normal girişini yaptım.

ne yapmam gerekiyor? kişinin parası kesilir mi,
    bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Ynt: emekli bir kişiyi yanlışlıkla sgdp yerine tüm zorunlu kolları olarak girişi

Kesilir. hemen düzeltin. dilekçe verin.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

Ynt: Emekli bir kişiyi yanlışlıkla sgdp yerine tüm zorunlu kolları olarak girişi

dilekçe örneği varmı acaba sizde?

mayıs ve haziran ayı bildirgelerini değiştirmem mi gerekiyor,?

merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Ynt: Emekli bir kişiyi yanlışlıkla sgdp yerine tüm zorunlu kolları olarak girişi

Basit bir dilekçe için örnek isteyen bağımsız denetçi
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

kimsin,

neden bana saldırı yapıyosun.

spk bağımsız denetim lisans belgesini aldım. smmm stajyeriyim.

bağımsız denetimle ilgili , spk belgeli meslek mensuplarının haklarının korunmasından yanayım. çünkü benim de kazanılmış hakkım var.

siz neden bana saldırıyosunuz.
    dilekçe örneği istedim, çünkü, bilgisi benden daha iyi kişilerden bilgi paylaşımı içindi.
    kendimde dilekçeyi yazdım tabiyki.
    sadece karşılaştırma yapacaktım.

Sigorta kolu tercih bildirim formu düzenleyin.Googlede arattığınızda çıkar.Daha sonra işveren olarak durumu özetleyen bir dilekçe ve personelin kendisinin aynı şekilde durumunu özetleyen bir dilekçesini hazırlayın.İşe giriş bildirgesini ve diğer evrakları 3 er nüsha olarak bağlı olduğunuz SGK il müdürlüğüne gönderin.Muhakkak takipçisi olun evrakları gönderdikten sonra kurumu arayın.

ferhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ferhat isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Sayın Merkür

Formdaşlarınıza cevap verirken Üslübunuza dikkat edin !!!

Alıntı merkür2 Nickli Üyeden Alıntı
    Bir şey yazmayayım diyorum.Sayın ferhat yeterince cevap verdi diyorum.Ama anlayamıyorum. Mitozmu bölünüyorlar bu insanlar nedir.Alay edici rendice edici usluplar bu forumda çok olmaya başladı arkadaş daha ikinci mesajında bu nedir ya.
    Geçen gün sayın koraykaraya arkadaşımız foruma herkesin üye yapılmaması yönünde fikrini okuduğumda katılmamıştım hatta biraz da kızmıştım kendi çapımda.Ama koraykarakaya arkadaşımıza hak vermeye başladım.Gerçekten forumun ciddi bir süzgeçten geçmesi gerekiyor. Eleneceksemde razıyım.En azından bü tür rencide edici yorumlar okuyupta sinir olmam.
    Burayı ciddi ciddi sohbet chat odası formatında kullanılan bir yer gibi sanmaya başlayanlar çok oldu.
    Anlayamıyorum örneğin bağımsız denetçi çok iyi dilekçemi yazar.Görevi bumudur.Bağımsız denetçi sgk mevzuatınımı çok iyi bilir.Hangi meslekten olursa olsun bir isanın herşeyi bilemeyeceğini düşünemiyormuyuz.
    Daha dün kendi doktoruma 13 yaşındaki kızımla ilgili bir soru sordum.Üstelik prof üstelik o tür rahatsızlıkların uzmanı.Tek kelime dedi onu falan çocuk doktoruna göster.Çocuklar benim branşım değil.Kendi çocuklaırmı bile çocuk doktoruna gönderiyorum bu konuda.Adama saygım daha da arttı. Bu adam yıllardır hastam şunun gönlünü hoş edeyim,yada benim uzmanlık alanım bir fikir beyan edeyim demedi bilmiyorum dedi.Kompleks yapmadan.
    Sayn merkür2 gibi hem doktor hemde basit bir tıbbi konu hakkında başkasına gidin gibi bir tavır takınmadım.
    Kusura bakma merkür2 yaklaşımın kelimenin tam anlamıyla çok sığ ve basit.
    Almanyada bir arkadaşımız Mali müşavirlerle randevu yolu ile görüşebildiklerini ve nerdeyse yanlarına girerken önlerini iliklediklerini saatli ücrete tabi olduklarını vs söylerken ben hayretler içerisinde dinlemiştim.Adamlar toplumda kendilerine saygı duyulmasını sağlamışlar.
    Biz burada kendi kendimize saygı dumazken diğer insanların bizim meslek gurubumuza saygı göstermelerini beklemek hayal şimdilik.
    Uzun oldu kusura bakmayın...
    Hasretim nazlıdır...

Alıntı metyo Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı merkür2 Nickli Üyeden Alıntı
    Bir şey yazmayayım diyorum.Sayın ferhat yeterince cevap verdi diyorum.Ama anlayamıyorum. Mitozmu bölünüyorlar bu insanlar nedir.Alay edici rendice edici usluplar bu forumda çok olmaya başladı arkadaş daha ikinci mesajında bu nedir ya.
    Geçen gün sayın koraykaraya arkadaşımız foruma herkesin üye yapılmaması yönünde fikrini okuduğumda katılmamıştım hatta biraz da kızmıştım kendi çapımda.Ama koraykarakaya arkadaşımıza hak vermeye başladım.Gerçekten forumun ciddi bir süzgeçten geçmesi gerekiyor. Eleneceksemde razıyım.En azından bü tür rencide edici yorumlar okuyupta sinir olmam.
    Burayı ciddi ciddi sohbet chat odası formatında kullanılan bir yer gibi sanmaya başlayanlar çok oldu.
    Anlayamıyorum örneğin bağımsız denetçi çok iyi dilekçemi yazar.Görevi bumudur.Bağımsız denetçi sgk mevzuatınımı çok iyi bilir.Hangi meslekten olursa olsun bir isanın herşeyi bilemeyeceğini düşünemiyormuyuz.
    Daha dün kendi doktoruma 13 yaşındaki kızımla ilgili bir soru sordum.Üstelik prof üstelik o tür rahatsızlıkların uzmanı.Tek kelime dedi onu falan çocuk doktoruna göster.Çocuklar benim branşım değil.Kendi çocuklaırmı bile çocuk doktoruna gönderiyorum bu konuda.Adama saygım daha da arttı. Bu adam yıllardır hastam şunun gönlünü hoş edeyim,yada benim uzmanlık alanım bir fikir beyan edeyim demedi bilmiyorum dedi.Kompleks yapmadan.
    Sayn merkür2 gibi hem doktor hemde basit bir tıbbi konu hakkında başkasına gidin gibi bir tavır takınmadım.
    Kusura bakma merkür2 yaklaşımın kelimenin tam anlamıyla çok sığ ve basit.
    Almanyada bir arkadaşımız Mali müşavirlerle randevu yolu ile görüşebildiklerini ve nerdeyse yanlarına girerken önlerini iliklediklerini saatli ücrete tabi olduklarını vs söylerken ben hayretler içerisinde dinlemiştim.Adamlar toplumda kendilerine saygı duyulmasını sağlamışlar.
    Biz burada kendi kendimize saygı dumazken diğer insanların bizim meslek gurubumuza saygı göstermelerini beklemek hayal şimdilik.
    Uzun oldu kusura bakmayın...
    +1
    S.M.M.M Demek Her Zorluğa Göğüs Gerebilen, Mük.355 Hariç Hiçbirşeyden Korkmayan Kimse Demektir

ferhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ferhat isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Sayın Formdaşlarım

Haklısınız.Burası bir form insanlar buraya bildiklerini aktarmak bilmediklerini öğrenmek için bu formdalar formdaşlarından yardım istiyorlar.Ben dahil sorular çok kolay olsada sabırla cevap vermek,soru çok basitimize gidiyorsa vermemek bu bizim hakkımız ama kim olursa olsun rencide etmek asla hiç kimse bu mesleği annesinin karnında öğrenmedi.Herkes bir bedel ödeyerek tırnakları ile kazıyarak geldi.Artık bu rencide edici yazılara karşı bir önlem alınacak.Bunu diğer Moderatörler ve Adminle görüşeceğim.

Saygılar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)