kamu işçi maaş

Konu: İşten ayrılmanın hizmet belgesinde gösterilmemesi

İşten ayrılmanın hizmet belgesinde gösterilmemesi

Selamlar

30/06 tarihinde bir çalışanımız için İşten Ayrılış Bildirgesi düzenledik. Kendisi işten ayrıldı. Fakat 7. Ay SGK'yı yaparken e-bildirge prim ve hizmet listesi ekranımda 7 ay içerisinde bu kişi hala gözüküyor. Çünkü 6.Ay SGK'sı yapılırken zannedersem çıkış tarihini 30/06 olarak yazmamışız. Bu durumda En erken Çıkış tarihi olarak 01.07 yazılabiliyor. Direk olarak kişiyi silebilir miyim? Ceza uygulanır mı? Veya ne yapmak gerekiyor...

Saygılarımla

...taleb'e...

Ynt: İşten ayrılmanın hizmet belgesinde gösterilmemesi

İşten ayrılış bildirgesini verdiyseniz direkt silebilirsiniz.

emin misiniz? başka bir arkadaşta SGK ya dilekçe ile işten ayrılış bildirgesini götürmemi söyledi.
    Ceza yı düşününce kararsız kaldım...
    ...taleb'e...

Aynı durum başıma geldiği için sorun olmaz dedim. Problem çıkmayacaktır.

Teşekkür Ederim.
    ...taleb'e...

15 yıldır çalısmıs olduğum şirketten 31.07.2012 tarihi itibariyle almıs olduğum telefon üzerine işime son verildiği söylendi.

Gerekçe olarak işyerinde bulunan arkadasın aracının çizdiğimi iddia edilmesidir. Olayla yakından uzaktan alakam yoktur.. Bununla ilgili görüntü veya fotoğraf yoktur.

olaya şahit olduğu söylenen sadece bir kisi bulunmaktadır.. bu kişi 20-30 gündür bu işyerinde çalısmaktadır..

Olayla ilgili genel müdürlüğe çağırıldım.. Orda tarafıma söylenen şirket olarak çıkarırlarsa 25/ 2 maddeden etkileneceğimi söylenmiştir.

Ama eğer kendim ayrılırsam kıdem tazminatımı alabileceğimi, ihbar tazminatı ve işsizlik parasından faydalanamayacağımı söyleyerek ssk dan sigorta primlerimin dolduğuna dair belge

almamı söylediler.. bu belgeyi kendilerine ilettim.. bunun haricinde personel müdürünün şirket tarafından çıkarıldığım takdirde sicilime işleneceği, fakat kendim ayrıldığıma dair bir belge

düzenlersem sicilime böyle bir şeyin olmayacağı söylenmiş gelecekteki işe girişlerimi etkilememesi açısından bu belgeyi düzenleyip taraflarına ilettim..ŞU AN ELİME GEÇECEK OLAN SADECE

KIDEM TAZMİNATIDIR.

Uğradığım haksızlıkla ve iftira ile ilgili neler yapabileceğim konusunda yardımcı olmanızı rica ediyorum..MAĞDURİYETİM İLE İLGİLİ NE YOL İZLEYEBİLİRİM ?

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Öncelikle geçmiş olsun.
    Ülkemiz öyle bir hale geldi ki 15 yıl aynı yerde çalışan bir insanı bile bir anda hemde çok kabaca kapı dışına koyabiliyorlar.
    Şimdi bir de kıdem tazminatı baskısı kalkarsa siz olacakları düşünün.
    Gelelim sorununuza;
    Şirket yetkilileri benim tahminimce bilerek sizi yanıltıyorlar. Üstlerden biri size takmış durumda herhalde.
    Bir kere sgk dan belge alıp , ben yaşı beklicam diye talep yaparsanız, Kıdem tazminatı hak edersiniz.
    Bu belgeyi de almışınız ve yaştan beklemek üzere ayrıldığınızı beyan etmişiniz. Bu durumda artık beni işveren çıkardı, baskı yaptı, beni tehdit etti, gibi savlar mahkemede pek geçerli olmaz.
    Her zaman kötü niyet için dava açabilrisiniz tabi . Ancak işe iade davası, ihbar +fazla mesai vb haklar için dava açsanız bile pek kabul görmez gibi geliyor.
    Keşke bunları yapmadan önce bir bile danışsaydınız.
    Kolay gelsin.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)