kamu işçi maaş

Konu: Part Time Çalışacak Olanlara Sigorta Ödemesi Yapılıyor mu ? Ve Diğer Sorularım.

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Eylül.2012
    Mesajlar
    6

    Part Time Çalışacak Olanlara Sigorta Ödemesi Yapılıyor mu ? Ve Diğer Sorularım.

    Merhaba öncelikli olarak konuyu şöyle özetleyeyim.

    1 Ocak 2013'den itibaren bir ofis açmayı düşünüyorum.
    Ofiste 6 kişi bilgisayar başında çalışacak ve günün 3 saatini ofiste geçirecek.

    1) Çalışacak olan bu 6 kişi için sigorta ödemesi yapmam gerekiyor mu ?
    2) Ödenen sigorta bedelli ödenen vergiden vs. düşme gibi bir durumu var mı ?
    3) Bilişim hizmetleri verecek olan bu ofis için vergi oranları nedir ? % olarak


    Ayrıca;
    4) Şahıs işletmesi olarak yapılacak olan bu çalışma için kuruluş bedeli nedir ?
    5) Belgelendirilemeyen girdiler vergiden düşmüyor mu ?
    6) Çalışacağımız bazı insanlar bireysel çalışıyor bunlara +kdv olarak mı yansıtmamız gerekiyor madde 5 için ?

    Teşekkür ederim.


  2. #2
    merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Temmuz.2012
    Mesajlar
    5.145
    Bir SMMM ile yüz yüze görüşmelisiniz. Merak etmeyin avukatlar gibi danışmaya para istenmez.
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

  3. #3
    Üyelik tarihi
    Eylül.2012
    Mesajlar
    6
    Bu soruyu yazmadan bir gün önce görüştüm fakat sorularıma net cevaplar alamadım.
    Ben açılışı 1 ocak'dan itibaren yapacağım, zamanı gelsin düşünürüz demeye getirdi..

  4. #4
    nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Haziran.2005
    Mesajlar
    12.410
    1- evet elbette tüm çalışanlar sgk lı olacak.
    2-Bordro yaparak tüm maliyetini düşersiniz.
    3-Gelir vergisi oranları %15 den başlarayark net kar tutarına göre 35-40 akadar yükselir.
    4-Kurulduğu zaman mali müşavişre sorarsınız
    5-Belgelendirilmeyen giderler düşmez tabiki, cebinizden ödersiniz.
    6-Eğer size fatura serbeste meslek makbuzu keserlerse elbette +kdv olacak.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

  5. #5
    Üyelik tarihi
    Eylül.2012
    Mesajlar
    6
    Çok teşekkür ediyorum Nizam bey..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Cevap: 4
    Son Mesaj : 09.Ağustos.2012, 00:22
  2. Full time çalışanın aynı şirkette part time a geçişi
    Konu Sahibi stonhand Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 4
    Son Mesaj : 07.Ocak.2012, 10:06
  3. Part time çalışacak apartman görevlisi yardım
    Konu Sahibi ibrahimozsarac Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 0
    Son Mesaj : 19.Aralık.2010, 17:01
  4. Part Time ve Full Time Çalışma ile ilgili
    Konu Sahibi WaGRaNT Forum Diğer Vergi Kanunları
    Cevap: 0
    Son Mesaj : 24.Ocak.2008, 13:53
  5. Part Time
    Konu Sahibi stajyer32 Forum SSK Mevzuatı (Arşiv)
    Cevap: 0
    Son Mesaj : 22.Şubat.2007, 23:01

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36