kamu işçi maaş

Like Tree1Beğeni

Konu: Yeniden Nace Kodları İsteniyor !!

Yeniden Nace Kodları İsteniyor !!

Değerli arkadaşlar,

Sgk aylık prim ve hizmet bildirgesini onaylarken yine nace kodlarını istediler. Bu sefer nace kodlarını eğer uygun değilse 1 kereye mahsus internet üzerinden değiştirebiliyormuşuz.
    Benim anlamadığım nokta; bizim gireceğimiz nace kodları şirketin ana faaliyet konusunumu teşkil edecek, yoksa şirketin yardımcı faaliyet konusunu mu teşkil edecek.

Mesela şirketin ana faaliyet konusu tekstil makinası üretimi
    yardımcı faaliyet konusu da atıyorum nakliye.
    Biz nace kodu olarak tekstil makinası üretiminin nace kodunu bulup onu mu gireceğiz, yoksa nakliyenin mi ?

ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    2012 Yılı Mükellef Bilgileri Bildirim Formunda girdiğiniz ilk nace kodunu girin.Vergi Dairesi kayıtlarındaki nace kodu ile de uyumlu olmuş olur.

merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    İşyeri bildirgesi verilirken iş olarak ne bildirdi iseniz ona ait kod.
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

Bazı kodları bulamıyorum. Rakamla da girilmeyip tek tek kısım kısım girildiği için bulmak zorlaşıyor. Bunun bir kolayı varmı?

ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    www.ito.org.tr adresindeki nace kodu listesinden, oda kayıt beyannamesi doldurulması sırasındaki nace kodlarını kullanabilirsiniz.Kolay bularsınız.

ya arkadaşlar bu çok sıkıntılı, eğer bulamıyorsanız sgk dan öğrenin diyorlar, sgk yı da aradığınızda malum oraya buraya bağlanıp sonunda telefon kapanıyor. bizde vakıflar var, ve ne yazacağımızı bulamıyoruz. yanlış yazılsa bir dahaki sefere yazıyla düzeltme talebinde bulunulması gerekiyor, yani ne yapacağımızı bilemiyoruz...
    ?Şahsiyetli kişiler inandıkları gibi ve tavizsiz yaşarlar. Böyle insanların hayat çizgilerini dünyevi endişeler değil, ulvi inançları belirler. Muhsin YAZICIOĞLU ömrü boyunca taviz vermeden yaşayan yüce bir kişilik??

biz onlara sanki sgk dosyası açtırırken firmanın ana faaliyet konusunu vermiyoruz da oradaki mahsum memurcuk bunu adam gibi giremiyor ve sonra dönüp dolaşıp yine bize geliyor bu iş.
    bütün suç sizde yani...

merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Oda birşey mi 04/2011 kadar düzgün giden kod nasıl oluyorsa 05/2011 alakasız bir koda dönüşüveriyor! Sonra uğraş dur. Bizim boş boş oturuyoruz ya
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

merhaba arkadaşlar,
    ben geçen ay, yanlış olan nace kodumu işlerimin hızlı yürümesi açısından yine yanlış olarak onaylamıştım.
    sonrasında SGK 'ya dilekçe verir düzeltirim diye.

şimdi bu ay ben doğru olan nace kodumu isaretlesem (doğru olan kod prim nispeti daha düşük) bildirgemi alabilecek miyim acaba ?
    böyle bir işlem yapan var mı aranızda ?

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Şahsi kanaatim,Prim onaylama bölümünde bu nace kodları ekleme ekranı geldiği müddetçe,kuruma ayrıca bilgi vermeniz gerekmemeli.Bu uygulama ekranını belki yıl sonunda kapatırlar.. Yine bir yanlışlık halinde o zaman dilekçe ile düzeltmek gerekebilir.Mantıken böyle olmalı..
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)