kamu işçi maaş

Like Tree1Beğeni

Konu: Staj Başlangıç Tarihi Emekilik İçin Başlangıç Sayılamaz mı?

Arkadaşlar bir hususu aydınlatmakta fayda var.Staj başlangıcı sigorta başlangıcı olarak kabul edilmiyor.Doğrudur.Ama emeklilik şartlarında stajın başladığı tarih baz alınıyor diye biliyyorum.Yanılıyormuyum?

Hasretim nazlıdır...

keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Sigorta başlangıcı olarak kabul edilmeyen tarih, emeklilik şartlarında nasıl dikkate alınabilir ki sn metyo.
    Uzun vadeli sigorta kollarına prim ödenmeye başlama tarihi başlangıç kabul ediliyor. Seyahat saglık sigortası gibi bir şey anlayacagınız. Biri seyahat süresince digeri staj süresince saglik sorunlarını kapsıyor sadece. Seyahat / staj bittiginde hiç olmamış oluyor.

ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Bunun ile eskiden mahkemeye giderek hakkını almış olan kişiler var diye duymuştum.Bunun da araştırılması gerekiyor, emsal niteliği olabilecek davalar var mıdır?

Bu konuyu sıcak tutup stajla ilgili yapacağımız örgütlenmeye yeni arkadaşlar kazandırmalıyız... Sayıca çoğaldıkça yapacağımız etkinliklerin adını koymalı, kendi içimizde bir birlik sağlamalıyız. Yoksa dağılır gideriz...

Sn, success17 Sözlerinize kısmen katılıyorum. Haklısınız bu ülkede 38 yaşında emekli olanları da gördük. Ve şimdi emeklilik yaşı olarak 65'i bekleyecek 2008 sonrası sigorta girişli arkadaşlarımız var. Ne 38 nede 65 bu işin doğrusu. Mesela ben 60 yaşında emekli olabileceğim. 55 yaşına geldiğimde 5 sene sonra emekli olacağım diye plan yaparken devlet "beklenilen hak yoktur, kazanılmış hak vardır" diye kelime oyunu yapar da 60 olan yaşımı mesela 65'e çıkarırsa o zaman bende kendimi mağdur hissederdim... Bugün onlara yarın bize.

Alıntı miller57 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konuyu sıcak tutup stajla ilgili yapacağımız örgütlenmeye yeni arkadaşlar kazandırmalıyız... Sayıca çoğaldıkça yapacağımız etkinliklerin adını koymalı, kendi içimizde bir birlik sağlamalıyız. Yoksa dağılır gideriz
    Haklısınız miller57 ama görüyorum ki iş yogunluğu dolayısıyla ugrayamadıgım malum sene sonu işlemleri konuya yazan çizende olmamış yeterli sayıda kişi yok demek ki bu konudan muzdarip.

İşimiz sayın zindan ın belirttiği gibi bireysel hak arama yollarına kalıcak gibi görünüyor...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)