Karbonsan A.Ş. 1930da kurulan bır anonim şirketi olup 5 ortagı bulunmaktadır. Sırketın ödenmiş sermayesi 2000 TL'dır. Ortakların hisse dağılımı şöyledir;
1. Ortak %20
2. Ortak %20
3. Ortak %40
4. Ortak %15
5. Ortak %5 dir.

Bu sırket 1956 yılına kadar devam etmiş ancak 1956 yılında her nedense birdenbire faalıyetı durdurmustur. Sirket aktifinde bugünkü degeri 200.000.000 $ olan cok kıymetli bir arazi bulunmaktadır. Bu arazıyı satın almak ısteyen Ahmet Bey, arazinin mülkiyet kayıtlarını elde ettiğinde bu gayrımenkulün Karbonsan A.Ş. Adına tescilli oldugunu ve şirketin şuan faal olmadıgını, şirket ortaklarının yurtdısına cıktıgını ve tamamının öldüğünü tespit etmiştir. Ancak Ticaret Sicil Kayıtlarında şirketin tüzel kişiliği halen devam etmektedir. Sırketın herhangi bir yönetim ve denetim organı bulunmadıgı gibi 1956 dan sonra genel kurul toplantıları bile icra edilmemiştir. Sırket ortaklarını bulmak amacıyla Yunanıstan'a giden Ahmet bey orada sadece 5. Ortaga rastalamıstır. Bu kişininde geride 5 cocugunuda bırakarak vefat ettıgını öğrenmiştir. Bu cocuklardan sadece 1 cocugun adresını tespıt eden Ahmet Bey, cocuga miras olarak intikal edecek %1 oranındakı sırket hıssenını 10.000 euro vererek satın almıstır. Satın alma ıslemı turkıye konsoloslugunda noterde olmustur. veraset ilamıda vardır..

Buna göre Sorular ;
1. Ahmet bey sahıp oldugu %1lık hısseyı kendı adına nasıl tescıl ettırecektır?
2. Ahmey bey sahıp oldugu bu %1lık hısse ıle Karbonsan A.Ş. Sırketının yönetım ve denetim organlarını nasıl olusturacaktır ?
3. Ahmet bey Karbonsan A.Ş. De sahıp oldugu %1lık hısse ıle sırket hısselerının bütününü ya da onemlı bır kısmının sahıbı olabılır mı ?
4. Ahmet bey bu sırket adına tapuda kayıtlı olan 200 Mılyon dolarlık gayrımenkulun tek sahıbı olabılır mı ?
5. Ahmet bey böyle bir işlemi gerceklestırebılmek ıcın hangı asamaları takıp etmelıdır ?

Aşama aşama anlatınız..