cfo-bmi

Konu: İşe Girişte İstenen Sağlık Raporu

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Kasım.2008
    Mesajlar
    296

    Question İşe Girişte İstenen Sağlık Raporu

    Merhaba Arkadaşlar,

    Son dönemlerde işe başlatacağınız personellerden sağlık raporu verilmiyor, işyeri hekiminiz vermesi gerekiyor diye geri dönüşler alıyormusunuz.
    ( işyeri hekimi çalıştırma zorunluluğunuz yok ve işyeri hekiminiz bulunmuyorsa birde;

    Sağlık raporu için aşağıdaki sıralama takip edilmesi gerektiği bilgisini edindim.Bu konuda sizler nasıl sorunlar yaşıyor ve çalışanlarınızı yönlendiriyorsunuz?
    Sağlık RaporuMadde 5 – Ağır ve tehlikeli işlerde çalıştırılacak işçiler (kadınlar dahil) ile 16 yaşını doldurmuş fakat 18 yaşını bitirmemiş genç işçilerin işe girişlerinde, işin niteliğine ve şartlarına göre bedence bu işlere elverişli ve dayanıklı olduklarının fizik muayene ve gerektiğinde laboratuvar bulgularına dayanılarak hazırlanan hekim raporu ile belirlenmesi zorunludur. İşin devamı süresince de bu işlerde çalıştırılmalarında bir sakınca olmadığının 16 yaşını doldurmuş fakat 18 yaşını bitirmemiş genç işçiler için en az 6 ayda bir, diğerleri için de en az yılda bir defa hekim raporu ile tespiti zorunludur. Bu raporlar işyeri hekimi, (Değişik ibare:R.G-7/3/2010-27514) işyeri sağlık ve güvenlik birimi, ortak sağlık ve güvenlik birimi, işçi sağlığı dispanserleri, bunların bulunmadığı yerlerde sırasıyla en yakın Sosyal Sigortalar Kurumu, Sağlık Ocağı (Ek ibare:R.G-7/3/2010-27514) veya 24/11/2004 tarihli ve 5258 sayılı Aile Hekimliği Pilot Uygulaması Hakkında Kanun gereği sağlık ocağının kaldırıldığı yerlerde aile hekimi, Hükümet veya belediye hekimleri tarafından verilir.

    Liderlik Vizyon İlan Etmek Değil<br />Onu Gerçekleştirebilmektir.

  2. #2
    Üyelik tarihi
    Ocak.2008
    Mesajlar
    192
    Ağır ve tehlikeli iş raporundan bahsediyorsanız bunu özel hastanelerde verebiliyor. İşçilerinizi yönlendirebilirsiniz. Sonuçta işe girmesi için yaptırması gerekiyor. Normal sağlık raporundan bahsediyorsanız işçinin bağlı olduğu sağlık ocağındaki aile hekiminden alıp verem savaş dispanserine onaylatıp getirdiği bir rapor. (Ağır ve tehlikeli iş raporu yerine geçmez.)
    Gösterdim... gördü anlamına gelmez! Söyledim... duydu anlamına gelmez. Duydu.. doğru anladı anlamına gelmez. Anladı.. hak verdi anlamına gelmez. Hak verdi... inandı anlamına gelmez. İnandı.. uyguladı anlamına gelmez. Uyguladı.. sürdürecek anlamına gelmez.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Sağlık Raporu
    Konu Sahibi kwwnc Forum İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatı
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 28.Mart.2019, 10:55
  2. Sağlık Raporu Hk.
    Konu Sahibi kadirdiloglu Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 2
    Son Mesaj : 16.Ağustos.2014, 12:52
  3. Birleşmelerde İstenen Smmm Raporu hk.
    Konu Sahibi ZİNDAN Forum Türk Ticaret Kanunu
    Cevap: 2
    Son Mesaj : 19.Mart.2013, 12:24
  4. İşe Girişte Sağlık Raporu
    Konu Sahibi Abdulkadir OLGUN Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 3
    Son Mesaj : 05.Eylül.2012, 18:03
  5. Sağlık Raporu
    Konu Sahibi tembell Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 09.Şubat.2011, 10:31

Bu Konu için Etiketler

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36