kamu işçi maaş

Like Tree1Beğeni

Konu: E-Bildirge " İstirahat Süresince Çalışmamıştır Kutucuğu İşaretlenemez " ?

E-Bildirge " İstirahat Süresince Çalışmamıştır Kutucuğu İşaretlenemez " ?

Selamlar,
    Çalışanımız 30 gün Analık iznine ayrıldı.

Eksik gün sebebini 01 İstirahat mı Seçeceğim ?

Bütün ay boyunca analık izninde olan çalışanımızı e- bildirgede eksik gün 30 seçtiğimde İstirahat Süresince Çalışmamıştır Kutucuğu İşaretlenemez uyarısı alıyorum.

Çalışmadığına dair bildirim girişini nasıl yapmam gerekir ? Yapmam gerekirmi

Ekran görüntüsünü yükledim Rica etsem bakabilirmisibniz.

Ekran Görüntüsü :
    Konu a.kaya tarafından (12.Mayıs.2013 Saat 18:37 ) değiştirilmiştir.

APHB eksik gün bildirmiş iseniz kutucuğun işaretlenmesine gerek yok. Raporlu olduğu halde eksik gün beyan edilmeden 30 gün sigortalılık bildirilen çalışanlar ile eksik gün nedeni "12-Birden Fazla" bildirilen sigortalılar için kutu işaretlenecektir. dolayısıyla "01-İstirahat" seçerek ve eksik gün beyan ederek zaten raporu onaylamış olmaktasınız. Saygılarımla.
    Bir Mum Diğer Bir Mumu Tutuşturduğunda Işığından Birşey Kaybetmez!..

Peki raporu ayrıca girecek miyiz ben bundan tam emin olamadım.

raporulu olduğu günlerin primini eksik gösterdiğiniz ve eksik gün nedeni olarak da 01-istiharat seçtiğiniz durumda çalışmadığını ve raporlu olduğunu beyan etmiş oluyorsunuz, başka birşey yapmanıza gerek yok.

eksik gün bildirimini ek-10 ayrıca vereceksiniz tabi.

İşçi raporluysa eksik gün sebebine 01-İstirahat seçiyorum. İstirahatli günlerde çalışmamıştır kutucuğunu işaretlemelimiyim. Önceden sistem işaretlemeye izin vermiyodu. Şimdi izin veriyor. Normal şartlarda da istirahatli olduğu için işçi çalışmadı. İşaretlemenin ya da işaretlememenin bir yaptırımı varmı. Ben şimdiye kadar işaretlemedim.
    Bu kutucuğun mantığı nedir?

Rietveld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rietveld isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    İşaretlemenin veya işaretlememenin bir yaptırımı yok şimdiye kadar görmedim duymadım.

İşçi raporluysa ve 01-istirahat kodu ile eksik gün gösterdiyseniz aylık bildirgede zaten işaretlemenize gerek yok. Eğer raporlu işçiyi eksik gün göstermeyip tam 30 gün üzerinden primini yatırırsanız o zaman işaretlemeniz gerekiyor.
    __Emrah GEDIK__ RSA

Teşekkür ederim cevabınız için. Raporlu işçi istirahat süresinde çalışmışmıdır. Hayır çalışmamıştır. O yüzden işaretlemek mantıklı geliyor bana. Diğer durumda eksik gün göstermeyip 30 gün üzerinden prim yatırıldığında istirahat süresinde çalışmış mıdır. Evet çalışmıştır yani madem 30 gün gösterdik demek ki bu işçi çalışmıştır. Bu durumda neden bu kutucuğu işaretliyoruz benim mantığım almıyor bunu. Kutucuğun başlığnda bir problem var gibi geliyor bana.

Alıntı dolap Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim cevabınız için. Raporlu işçi istirahat süresinde çalışmışmıdır. Hayır çalışmamıştır. O yüzden işaretlemek mantıklı geliyor bana. Diğer durumda eksik gün göstermeyip 30 gün üzerinden prim yatırıldığında istirahat süresinde çalışmış mıdır. Evet çalışmıştır yani madem 30 gün gösterdik demek ki bu işçi çalışmıştır. Bu durumda neden bu kutucuğu işaretliyoruz benim mantığım almıyor bunu. Kutucuğun başlığnda bir problem var gibi geliyor bana.
    Ama zaten istirahat raporu alan sigortalıların çalışmaması gerekmektedir.

merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Aslında o kutucuğun hiçbir anlamı/faydası yok fuzuli konmuş. Zira "01" kodu ile eksik gün bildirdiğinizde zaten çalışmadığını ve ücret ödemediğinizi beyan ediyorsuz. Tam gösterme durumunda ise mecburen rapor giriş ekranından onay vermeniz gerekiyor ve oradada çalışıp çalışmadığını belirtiyorsunuz. Kısaca ne o kutucuk ne işçi ile ilgili kod resmiyette olmadan, gayriresmi olarak e-bildirgeye eklenmiştir. O yüzden yaptırımı olamaz.
    Rmuhasebe bunu beğendi.
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

arkadaşlar acilll sorum şu; ocak ve şubat ayında raporlu çalışanın (0 tahakkuk) e-bildirge yaparken aktarılmamış yanı hizmet belgesinde çalışan gözükmüyor bunu nasıl düzelteceğim ek bildirge vermem gerekir değilmi o kişiye ait hiçbir çalışması yok 0 olduğu için ceza yermiyim?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)