kamu işçi maaş

Konu: İşten Çıkış Tarihi Hakkında Bir Soru

İşten Çıkış Tarihi Hakkında Bir Soru

Herkese iyi günler benim bi şirkette İşe giriş Tarihim 29.08.2012 çıkış tarihim ise 26.09.2012. Ancak sgk sorgulama ekranına baktığımda ağustos ayına ait yatan prim 3 gün eylül ayına ait yatan prim 31 gün gözüküyor. Sgkya gittiğimde iş yeri ile görüşmem söylendi. İs yerine gittiğimde kendi ekranindan sgkya bağlı olduğu sisteme bağlandı ve çıkışımı yaptığı gözüküyor.Bu durumda ben ne yapmaliyim? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler tekrardan iyi günler.

çıkış bildirgenizi vermiş olabilir fakat prim bildirgesinde hatalı bildirdiyse ki öyle görünüyor bildirgeyi düzeltmesi lazım muhasebeciye bildirgeyi nasıl vermiş hizmet listesinden bir örnek isteyin orda görürsünüz herşeyi
    yumuşak başlı isem kim dedi uysal koyunum
    kesilir belki fakat çekmeye gelmez boyunum

aşkınbulduk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aşkınbulduk isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı oguzkara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi günler benim bi şirkette İşe giriş Tarihim 29.08.2012 çıkış tarihim ise 26.09.2012. Ancak sgk sorgulama ekranına baktığımda ağustos ayına ait yatan prim 3 gün eylül ayına ait yatan prim 31 gün gözüküyor. Sgkya gittiğimde iş yeri ile görüşmem söylendi. İs yerine gittiğimde kendi ekranindan sgkya bağlı olduğu sisteme bağlandı ve çıkışımı yaptığı gözüküyor.Bu durumda ben ne yapmaliyim? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler tekrardan iyi günler.
    neden fazla göstermişler,bunumu soruyorsunuz ?
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Anladığıma göre işvereniniz sizi çıkış bildirgesi ile 26/09/2013 tarihinde çıkarmış fakat aylık bildirgeyi yaparken bunu unutmuş ve tam göstermiş. Fakat anlamadığım husus, eylülde sizi nasıl 31 gün gösterdiği...
    ?Şahsiyetli kişiler inandıkları gibi ve tavizsiz yaşarlar. Böyle insanların hayat çizgilerini dünyevi endişeler değil, ulvi inançları belirler. Muhsin YAZICIOĞLU ömrü boyunca taviz vermeden yaşayan yüce bir kişilik??

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    31 gün SGK da olanaksızdır. Zaten bunu sistemin kabul etmemesi gerekirdi.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

Alıntı ismailgabakci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çıkış bildirgenizi vermiş olabilir fakat prim bildirgesinde hatalı bildirdiyse ki öyle görünüyor bildirgeyi düzeltmesi lazım muhasebeciye bildirgeyi nasıl vermiş hizmet listesinden bir örnek isteyin orda görürsünüz herşeyi
    Alıntı aşkınbulduk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    neden fazla göstermişler,bunumu soruyorsunuz ?
    Alıntı mes_ar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anladığıma göre işvereniniz sizi çıkış bildirgesi ile 26/09/2013 tarihinde çıkarmış fakat aylık bildirgeyi yaparken bunu unutmuş ve tam göstermiş. Fakat anlamadığım husus, eylülde sizi nasıl 31 gün gösterdiği...
    Alıntı nguroy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    31 gün SGK da olanaksızdır. Zaten bunu sistemin kabul etmemesi gerekirdi.
    sayın ismailgabakci; bildirgeyi düzeltmesi gereken şirket değil mi? yanlarında gittiğimde ne demeliyim.
    sayın aşkınbulduk; fazla göstermeleri problem değil işten çıkışımı yapmamaları problem.
    sayın mes_ar; haklısınız 30 gün olması gerekiyormuş. işyeri aylık bildirgeyi unutmuşsa bunun şu anda yapılması gereken çözümü nedir?
    sayın nguroy; haklısınız 30 günmüş 31 diye hatırlıyordum konu ile ilgili linki koydum aşağıya.

esgk sorguama sayfasından aldığım ekran görüntüsü aşağıdadır. 2008 yılındaki işe giriş ve çıkışım yazarken 2012 deki işimde giriş var çıkış yok.
    http://u1309.hizliresim.com/1f/b/sjhd7.png
    Konu oguzkara tarafından (10.Eylül.2013 Saat 13:10 ) değiştirilmiştir.

AYSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AYSE isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Çok basit bir konu çok uzatılmış. İş yeri çıkışınızı yapmış olabilir, ancak APHB gösterilmediğinden sizin aldığınız hizmet dökümünde de görünmüyor. Tek çözüm 2012/09 ay iptal,ek bildirge ve dilekçe ile kuruma başvurulması gerekmekte.
    Ölüm varsa bu dünyada.. zulüm var.

Alıntı AYSE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok basit bir konu çok uzatılmış. İş yeri çıkışınızı yapmış olabilir, ancak APHB gösterilmediğinden sizin aldığınız hizmet dökümünde de görünmüyor. Tek çözüm 2012/09 ay iptal,ek bildirge ve dilekçe ile kuruma başvurulması gerekmekte.
    sayın ayşe hanım; bu belgeleri ben mi toplayacağım? yoksa şirket ilgili belgeleri sgk kurumuna mı yollayacak? benim yapmam gerekenler ve şirketin yapması gerekenler nelerdir? bu konuda pek bilgim yok açıkca yazarsanız sevinirim.

AYSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AYSE isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Bunlar, şirketin yapması gereken işlemler silsilesi
    Ölüm varsa bu dünyada.. zulüm var.

Alıntı AYSE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunlar, şirketin yapması gereken işlemler silsilesi
    o zaman benim şirkete gidip bunları söylemem lazım pek ilgilenmiyorlar zira çünkü peki benim şu anki durumum başka bi işe girerken sorun yaratır mı?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)