kamu işçi maaş

Like Tree2Beğeni
  • 1 Post By ksimkesyan
  • 1 Post By Tahsin Kurt

Konu: Güncel İş Mevzuatı Hk.

Güncel İş Mevzuatı Hk.

Güncel iş mevzuatına ilişkin bir kitap almayı düşünüyorum. Varmı bir tavsiyesi olan.

Kitapçılarda mutlaka güncel iş mevzuatı hakkında kitaplar vardır. Beğendiğiniz bir tanesini temin edebelirsiniz. Benim kitap tavsiyem yok ama başka bir tavsiyede bulunmak isterim. Güncel diye kitap alsanızda kısa sürede yeni değişikliklerle elinizde ki kitabın güncelliğini yitirmesi muhtemel. Ha bire yeni tebliğ yeni yönetmelikler vs... çıkmakta.

Benim naçizane tavsiyem Hüseyin İrfan Fırat, Cem Kılıç, Ekrem Sarısu, Tahsin Sınav, Ali Tezel, Şevket Tezel, Resul Kurt... gibi uzmanların gazete yazılarını takip etmeniz. Hem bilgi dağarcığınız gelişir hemde değişikliklerden haberiniz olur.

Alıntı miller57 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kitapçılarda mutlaka güncel iş mevzuatı hakkında kitaplar vardır. Beğendiğiniz bir tanesini temin edebelirsiniz. Benim kitap tavsiyem yok ama başka bir tavsiyede bulunmak isterim. Güncel diye kitap alsanızda kısa sürede yeni değişikliklerle elinizde ki kitabın güncelliğini yitirmesi muhtemel. Ha bire yeni tebliğ yeni yönetmelikler vs... çıkmakta.

Benim naçizane tavsiyem Hüseyin İrfan Fırat, Cem Kılıç, Ekrem Sarısu, Tahsin Sınav, Ali Tezel, Şevket Tezel, Resul Kurt... gibi uzmanların gazete yazılarını takip etmeniz. Hem bilgi dağarcığınız gelişir hemde değişikliklerden haberiniz olur.
    Mevzuatı internet ortamından takip etmeye çalışıyorum zaten. Ama elimin altında toplu bir kaynak olsun istiyorum o sebepten sordum kitabı zaten. İsa karakaş'ın Uygulamalı İş Mevzuatı İşlemleri kitabı var tavsiyeler arasında ama bu kitapta 2011 baskılı.

ksimkesyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ksimkesyan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı VUSLAT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güncel iş mevzuatına ilişkin bir kitap almayı düşünüyorum. Varmı bir tavsiyesi olan.
    Sayın Vuslat,

Mesleki yayınlar satan bir yerde en yeni baskı kitabı almaya gayret edin. Bunların da basım tarihinden en az 9 - 10 ay önce yazıldığını unutmayın. Bu tür önem verdiğiniz mevzuatlar için tavsiyem internet üzerinden her an yasa güncellemelerini yapan kurumların aboneliklerine başvurun derim.
    Güven bunu beğendi.
    Saygılar,
    Kevork Simkeşyan

(Umarım forum yetkilileri reklam olarak değerlendirmez) Adalet yayınevi ve seçkin kitapcılığın internet sayfalarınada bakabilirsiniz. İkiside iyidir.

merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alacağınız kitap anında demode olabilir, malum sık sık kanunlarımızda değişiklikler oluyor. Kitap yerine değişen yapraklı bir sisteme abone olmanız yararınızadır.
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Selamlar..
    Şahsen bu konuda basılı kitap almanızı önermem.Mevzuat konusunda sürekli yayın yapan firmalar var..Bunların yazılı ve görsel uygulamalarına abone olmanız yeterlidir. Reklam olacak ama yinede isim vermek yanlış olmaz herhalde..Mesela ilk aklıma gelen yaklaşım yayınları...İnternet veya dergi aboneliği yaptırabilirsiniz.Aynı şekilde alomaliye sitesinin mevzuat konusunda mail haber grubuna kayıt yaptırabilirsiniz.Yine eskilerden mesela Lebib Yalkın yayınları var..(hala dururmu bilmem) Bunlara benzer yayın gruplarına abone olmanız sanıyorum derdinizi çözecektir.
    Saygılar
    nguroy bunu beğendi.
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Lebin yalkın hala en güvenilir kaynaktır.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

Kendi adıma kitap almanın şöyle bir avantajı oluyor. yazarını iyi yakalamışsanız, mevzuat üzerine vermiş olduğu örnek(ler) ve anladım dili, konu hakimiyetine katkı yapıyor.
    Yine kendi adıma, yazarın; özellikle üniversitede öğretim görevlisi olması benim kitap alımımındaki ilk tercihlerimdendir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)