kamu işçi maaş

Like Tree1Beğeni
  • 1 Post By miller57

Konu: Raporlu Günlere Ait Eksik Gün Bildiriminin Verilmemesi

Raporlu Günlere Ait Eksik Gün Bildiriminin Verilmemesi

Merhaba, 1-9 işçi çalıştıran işyerinde işçinin raporlu olduğu aylarda eksik gün bildirimini kuruma vermeyi atlamışız.
    Eksik gün bildirimi rapordan kaynaklanmaktadır. Rapor elektronik ortamda çalışılmadığına dair bildirim ile onaylanmıştır.
    Ayrıca APHB verilirken "sigortalı istirahat süresinde çalışmamıştır" kutucuğu işaretlenmiştir.
    Bu durumda

-geriye dönük olarak eksik gün bildirim formunu kuruma vermelimiyiz ?
    -bu belgeyi gecikmeli olarak verirsek ne ile karşılaşırız ?
    -hiç vermez isek ne olur ?

Teşeküürler.

İstirahat süresinde çalışmamıştır kutucuğunu istirahatli günler için işçinin ücretini kesmediğimizde seçebiliyoruz.
    Fakat istirahatli günlerini kesmişsek eksik gün nedenini 01 olarak işaretliyoruz ama çalışmamıştır kutucuğu işaretlediğimizde
    sistem uyarı veriyor. Siz hem çalışmamıştır kutucuğunu işaretleyip hemde nasıl eksik gün gösterdiniz anlayamadım.
    İstirahatin dışında başka bir eksik gün nedeni daha mı vardı da o sebeple bu kutucuğu işaretleyebildiniz?

Ücretini kesmeyip, istirahat süresinde çalışmamıştır kutucuğunu işaretlediyseniz ayrıca eksik gün bildirim formu vermenize gerek yok diye biliyorum.
    Şefkatli ol! Herkes zor bir hayat mücadelesi veriyor.

Sistem artık uyarı vermiyor. Dün bildirgeleri onayladım eksik gün 01-İstirahat bildirdiğim ve eksik gün beyan ettiğim halde kutucuğu işaretlediğim de herhangi bir hata vermedi.
    Eksik gün nedeni olarak sonradan düzenlenebilir bir evrak olmaması nedeniyle ek-10 bildiriminin ekinde raporu sunarak kurum müdürlüğünüze verdiğinizde cezai yaptırım uygulanmayacaktır. miller 57 arkadaşımızın da dediği gibi elektronik ortam da onaylanan raporların kuruma ayrıca verilmesine gerek yok(başka eksik gün nedeniniz yok ise) ama yine kurumunuzdan görüş almanızı tavsiye ederim.Saygılarımla.
    Bir Mum Diğer Bir Mumu Tutuşturduğunda Işığından Birşey Kaybetmez!..

Alıntı Meslek Mnsb_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sistem artık uyarı vermiyor. Dün bildirgeleri onayladım eksik gün 01-İstirahat bildirdiğim ve eksik gün beyan ettiğim halde kutucuğu işaretlediğim de herhangi bir hata vermedi.
    Eksik gün nedeni olarak sonradan düzenlenebilir bir evrak olmaması nedeniyle ek-10 bildiriminin ekinde raporu sunarak kurum müdürlüğünüze verdiğinizde cezai yaptırım uygulanmayacaktır. miller 57 arkadaşımızın da dediği gibi elektronik ortam da onaylanan raporların kuruma ayrıca verilmesine gerek yok(başka eksik gün nedeniniz yok ise) ama yine kurumunuzdan görüş almanızı tavsiye ederim.Saygılarımla.
    Sistemin artık uyarı vermediğini bilmiyordum... Sonradan düzenlenebilir bir rapor olmaması hiç aklıma gelmemişti açıkçası. İstirahat raporu sonradan düzenlenebilir bir evrak olmasa gerek. Eğer böyleyse sonradan vermeleri halinde de bir cezayla karşılaşmazlar. 1 - 9 arasında çalışan olduğu için rapor elektronik ortamda onaylansada Eksik gün bildiriminin verilmesi gerekir.
    İstirahat günlerinin primini yardım amaçlı işverenin ödediği durumlarda aphb de eksik gün çıkmıyor ya. O durumda eksik gün bildirimi vermeye gerek yok demiştim.
    Şefkatli ol! Herkes zor bir hayat mücadelesi veriyor.

Cevaplar için teşekkür ederim.
    eksik gün sebebi sadece istirahatten oluşmaktadır.
    eksik günler için işçiye ödeme yapılmamıştır.
    APHB de ücretinden kesinti yaparak bildirilmiştir

merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    SGK memuru eksikgün nedeninin ne olduğuna bakmaksızın sizden ek bildirim isteyebilir. Geç de olsa eksik gün bildirimini yapın.
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)