kamu işçi maaş

Konu: İşyeri Sicil Numarası Ve Nace Kodu

İşyeri Sicil Numarası Ve Nace Kodu

Mükellef faaliyet değişikliğinden dolayı vergi dairesine dilekçe verdi ve yeni nace kodumuz vergi levhasında görünüyor. Sgk işyeri sicil numarasındaki nace kodu değişkliği için e bildirge ekranından değişkliği yaptım ancak işyeri sicil numarası değişmedi. Bununla iligi sgk ya dilekçe ile başvuru yapmam gerekirmi? Bu değişkliği yapmamızın nedeni önceki faaliyet tehlikeli sınıfa girdiği için iş güvenliği ile ilgili bir sürü prosedür ve maliyetli olmasıdır. Zaten Esas yapılan iş sadece satış aracılık yapmak . Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

Rietveld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rietveld isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Sizin yaptığınız işlemler doğru.Bir eksiklik yok.Kurum bu değişikliği biraz geç yapıyor.Dilekçe vermenize gerek yok.Aynı şekilde bir durumla bende karşılaştım.Bir şirketimizin nace kodu yanlış gözüküyordu sistemde.Tehlikeli sınıfta gözüküyordu ancak gerçek nace kodu az tehlikeli sınıfta.Bizde e-bildirgeden değişikliği yaptık aylar önce ama hala değişmedi.Bununla ilgili kurumdaki görevli memuru aradım.Bu değişiklikleri SGK mı yoksa İŞKUR mu yapacak belli değilmiş daha.Yani kurumlar kendi aralarında bu işlemleri kimin yapacağına daha karar verememiş.O yüzden bu işlemler şimdilik askıda.Kimin yapacağı kesinleşince gerekli değişiklikler yapılacak.
    __Emrah GEDIK__ RSA

merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Siz nace değişikliği değil yeni bir sigorta dosyası açtırmalısınız. Nace değişikliği hatalı nace kodunun düzelttirilmesi içindir.
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

Alıntı Rietveld Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizin yaptığınız işlemler doğru.Bir eksiklik yok.Kurum bu değişikliği biraz geç yapıyor.Dilekçe vermenize gerek yok.Aynı şekilde bir durumla bende karşılaştım.Bir şirketimizin nace kodu yanlış gözüküyordu sistemde.Tehlikeli sınıfta gözüküyordu ancak gerçek nace kodu az tehlikeli sınıfta.Bizde e-bildirgeden değişikliği yaptık aylar önce ama hala değişmedi.Bununla ilgili kurumdaki görevli memuru aradım.Bu değişiklikleri SGK mı yoksa İŞKUR mu yapacak belli değilmiş daha.Yani kurumlar kendi aralarında bu işlemleri kimin yapacağına daha karar verememiş.O yüzden bu işlemler şimdilik askıda.Kimin yapacağı kesinleşince gerekli değişiklikler yapılacak.
    Yılbaşından önce bir sgm ile görüşmüştüm. Yılbaşının akabinde nace kodları ile ilgili yönetmelik beklediklerini bu nedenle değişiklik yapmadıklarını söylemişti. Halen bekliyoruz.

Rietveld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rietveld isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Evet banada aynısını söylediler.Bu değişiklik işlemlerini hangi kurumun yapacağı kesinleşmemiş daha.O yüzden bekliyorlarmış.
    __Emrah GEDIK__ RSA

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)