kamu işçi maaş

Like Tree1Beğeni
  • 1 Post By ZİNDAN

Konu: Çalışılmadığına Dair Bildirim Girişi

Çalışılmadığına Dair Bildirim Girişi

Merhaba, Çalışılmadığına Dair Bildirim Girişi hakkındaki en son genelge 06/04/2013 tarihli 2013/19 - genelge midir acaba? bundan sonra yayınlanan herhangi bir değişiklik içeren bir şey var mı?
    ikinci olarak; maaşından kesinti yapmadığımız raporlu kişileri, bildirim girişinde "çalışmıştır" olarak mı işaretlememiz gerekir?
    bu süreci okuyabileceğim bir kaynak verebilir misiniz.

teşekkürler.

ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Primini tam gösterip te "Çalışmamıştır" diye işaretlerseniz, Ssk'dan Rapor parası alabilir.
    Primini tam gösterip te "Çalışmıştır" diye işaretlerseniz, Ssk'dan Rapor parası alamaz.
    Primini eksik gösterip te "Çalışmamıştır" diye işaretlerseniz, Ssk'dan Rapor parası alabilir.

merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Ek; Raporlu olan kişiyi "çalışmıştır" olarak işaretlerseniz başınız ağrıyabilir. Zira sgk çalışana yaptığı sağlık yardımlarını ve maaş ödemelerini firmanıza/şirketinize rücu edebilir.
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

Çalışmıştır olarak kesinlikle işaretlemeyiniz ceza geliyor işyerine

ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Bugün firmalardan birine "Çalışılmadığına dair bildirim girişi yapılmaması nedeni ile uygulanan idari para cezası" tebliği geldi. İşçi rapor almış 2013 yılında 6 günlük ancak ne işverene vermiş, ne de muhasebeye bize vermiş. İnternetten de onaylanmadığı için asgari ücretin yarısı tutarında ceza kesmişler.

Bu durumda ben sistemdeki onaylanmamış raporu onaylamayacağım, onaylasam da bu rapor parasını da SSK işverenden isteyeceğini düşünüyorum.
    Bir de burada kim suçlu, bu parayı kim ödeyecek? İşçi ben ödemem diyor, işten çıkmış zaten, işveren ben ödemem diyor?

Çalışılmadığına dair bildirim için raporların Aylık Prim hizmet belgelerinin verilmesine ilişkin son tarihe kadar verilmesi uygulaması ne zaman başlıyor, eğer bu uygulamanın başladığı tarihten önce ise, bu cezaya itiraz edilebilir, bize tebliğ etmediniz denebilir mi diye düşündüm?
    Bu uygulamanın başlangıç tarihini bilen var mıdır?
    ikacc bunu beğendi.

SGK'nın ödeme yapmadığı 1-2 günlük raporlarda "çalışmıştır" işaretlemenin sakıncası var mı?

Alıntı merkür2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ek; Raporlu olan kişiyi "çalışmıştır" olarak işaretlerseniz başınız ağrıyabilir. Zira sgk çalışana yaptığı sağlık yardımlarını ve maaş ödemelerini firmanıza/şirketinize rücu edebilir.

merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Olabilir. SGK bu rücu etmeye kalkabilir.
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

Rietveld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rietveld isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı ZİNDAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün firmalardan birine "Çalışılmadığına dair bildirim girişi yapılmaması nedeni ile uygulanan idari para cezası" tebliği geldi. İşçi rapor almış 2013 yılında 6 günlük ancak ne işverene vermiş, ne de muhasebeye bize vermiş. İnternetten de onaylanmadığı için asgari ücretin yarısı tutarında ceza kesmişler.

Bu durumda ben sistemdeki onaylanmamış raporu onaylamayacağım, onaylasam da bu rapor parasını da SSK işverenden isteyeceğini düşünüyorum.
    Bir de burada kim suçlu, bu parayı kim ödeyecek? İşçi ben ödemem diyor, işten çıkmış zaten, işveren ben ödemem diyor?

Çalışılmadığına dair bildirim için raporların Aylık Prim hizmet belgelerinin verilmesine ilişkin son tarihe kadar verilmesi uygulaması ne zaman başlıyor, eğer bu uygulamanın başladığı tarihten önce ise, bu cezaya itiraz edilebilir, bize tebliğ etmediniz denebilir mi diye düşündüm?
    Bu uygulamanın başlangıç tarihini bilen var mıdır?
    2013 Temmuz ayından itibaren başladı diye hatırlıyorum.Dediğiniz gibi suçlayacak kişi bulmak zor.Asıl sorumlu tabiki raporu vermediği için çalışan kişi.Ancak borç işverene yansıyor ve mecburen işveren ödeyecek.
    __Emrah GEDIK__ RSA

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)