kamu işçi maaş

Like Tree3Beğeni

Konu: Sgk İşten Ayrılış Bildirgesi

Sgk İşten Ayrılış Bildirgesi

Arkadaşlar merhaba,
    Grubunuza dahil olduğum gibi soru sormak istemezdim;ama çok elzem bir durum olduğu için umarım yardımcı olabilirsiniz...
    Eylül ayında çıkışını yaptığım bir personelin SGK İşten Ayrılış Bildirgesi'nde Prime Esas Kazanç Tutarı Hak edilen ücret kısmına yazdığım maaşı SGK Tavan ücretinin üstünde olmasına rağmen, ilgili tutarı olduğu gibi yazdım. Yani, 2014 Temmuz-Aralık SGK tavan ücreti 7.371 tl ve bu dönemde işten çıkan personelin maaşı bu tavan ücretinin üstündeyse maaş yerine 7.371 tl yazıyoruz (bildiğiniz gibi) ama ben yaklaşık 10 bin TL alan personelin maaşını olduğu gibi PEK'e bildirdim. bu yarın öbür gün SGK tarafından idari ceza olarak dönüş yapar mı?

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim,

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Aramıza hoş geldiniz. PEK için iptal bildirge verebilirsiniz. . Sorun olmaz.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

Alıntı nguroy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aramıza hoş geldiniz. PEK için iptal bildirge verebilirsiniz. . Sorun olmaz.
    cevabınız için teşekkür ederim.
    Peki aradan 1 aydan uzun süre geçmesine rağmen işten çıkış bildirgesi için iptal bildirge verebiliyor muyum? çıkışını yaptığım tarih 12 Eylül.

pardon. Ben yanlış anladım. Söz konusu işten çıkış bildirgesi ise iptal olmaz. Ancak fazla yazdığınız PEK esas kazanç için de bir ceza gelmez. Öyle kalsın. Zaten SGK kendi tavanı dikkate alır.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

Alıntı nguroy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pardon. Ben yanlış anladım. Söz konusu işten çıkış bildirgesi ise iptal olmaz. Ancak fazla yazdığınız PEK esas kazanç için de bir ceza gelmez. Öyle kalsın. Zaten SGK kendi tavanı dikkate alır.
    tekrar teşekkür ederim,
    bende zaten fazla tutar gösterildiği için ceza olmayacağını düşünüyorum;ama emin olmak istedim. malum, eksik olsa kesin ceza yerdik de
    ancak SGK ile görüştüğümde bana kurum'a yazı yazarsanız gerekli düzeltme yapılır dediler, bende her ihtimale karşı yazımı hazırlayayım istiyorum.

Rietveld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rietveld isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    İşten ayrılış bildirgesine yazılan tutarlar o kadar önemli değil.SGK aylık bildirgeyi esas alır.Eğer Eylül ayı bildirgesinde o kişiyi tavan ücret üzerinden bildirim yaptıysanız sorun kalmamış demektir.İşten ayrılış bildirgesini düzeltmenize gerek yok. SGK bir sorun olduğunda aylık bildirgeyi baz alır işten ayrılış bildirgesine bakmaz. İleride bir sorun yaşamazsınız merak etmeyin.
    nezih bunu beğendi.
    __Emrah GEDIK__ RSA

Alıntı Hande34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tekrar teşekkür ederim,
    bende zaten fazla tutar gösterildiği için ceza olmayacağını düşünüyorum;ama emin olmak istedim. malum, eksik olsa kesin ceza yerdik de
    ancak SGK ile görüştüğümde bana kurum'a yazı yazarsanız gerekli düzeltme yapılır dediler, bende her ihtimale karşı yazımı hazırlayayım istiyorum.
    Evet çok yerinde olur. Durumu belirten bir dilekçe yazıp verin. Ya da posta ile iadeli tahhütlü yollayın. "Her türlü tedbir emniyet içindir"
    nezih bunu beğendi.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

Alıntı Rietveld Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşten ayrılış bildirgesine yazılan tutarlar o kadar önemli değil.SGK aylık bildirgeyi esas alır.Eğer Eylül ayı bildirgesinde o kişiyi tavan ücret üzerinden bildirim yaptıysanız sorun kalmamış demektir.İşten ayrılış bildirgesini düzeltmenize gerek yok. SGK bir sorun olduğunda aylık bildirgeyi baz alır işten ayrılış bildirgesine bakmaz. İleride bir sorun yaşamazsınız merak etmeyin.
    çok teşekkür ederim, bende e-bildirgenin baz alındığına eminim; ama konu SGK olunca kendimi garantiye almak istiyorum..
    nezih bunu beğendi.

şimdi çalışanımdan yeni birşey öğreniyorum ve ne yapacağımı inanın bilmiyorum :@
    personelin çıkışı yapılırken işten ayrılış bildirgesi hak edilen ücret kısmı ile ikramiye alanının girişi yapılmış (maalesef sgk tavan ücreti baz alınmadan çalışanın mevcut maaşı üzerinden işlem yapılmış) neyse ki e-bildirge de sgk tavan ücreti dikkate alındığı için bi sıkıntı yok gibi görünüyor (yukarda da sizinle teyidleştiğimiz gibi) AMAA personelin e-bildirgesinde sadece hak edilen ücret kısmı belirtilmiş, ikramiye kısmı yazılmamış. işten ayrılış bildirgesinde her iki tutar yazarken e-bildirgede sadece hak edilen ücretin yazması sıkıntı olur değil mi? bir de bu bahsettiğim olay Eylül ayında oluyor. aradan 10 gün değil 1,5 ay geçmiş, ne yapabilirim

Rietveld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rietveld isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    İkramiye derken kastettiğiniz nedir ? Fazla mesai mi , prim mi , yakacak parası vs. mi ?
    __Emrah GEDIK__ RSA

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)