kamu işçi maaş

Konu: Telafi Çalışması Hakkında 2 Soru

Telafi Çalışması Hakkında 3 Soru

2 Ocak cuma gününü (Cumartesi çalışmadığımız için) tatil yapmak istiyoruz.

1- Personele sadece duyuru yapcaz. Personelden imza almak gerekiyor mu?
    2- Personele telefinin yapılacağı günü ilan ettik diyelim personelden imza almak gerekir mi? Yani ben duyuruyu görmedim vs dememesi için personelden telefi çalışması gününe dair duyuruya imza almak gerekir mi
    3- Telafi çalışması yapılacağı günü sonradan ilan ettiğimizde o gün mazeretsiz gelmeyen personel için ne yapılabilir.

*Soruları teorik senaryolara göre sordum. Amacım personeli huzursuz etmek değil, ya olursa ne yapmalıyım tarzındadır
    Konu yavuzakbal tarafından (08.Aralık.2014 Saat 16:19 ) değiştirilmiştir.

şeref aydemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şeref aydemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    4857/Madde 64 e göre telafi çalışması yaptırılacak ise;
    Cevap 1 ve 2=bu durumun,ispat açısından, gerekçesi ile birlikte,bu çalışmanın hangi tarihler de ve ne kadar süre(günde 11 saati aşmamak kaydıyle) bildirilmesi/ilan edilmesi,bildirimin/ilanın arka yüzüne".............işverenliğin.............konul u ve ............tarihli Kararı gereği,tebliğ-tebellüğ işlemidir"şeklinde başlık açarak her personelin ismi karşılığı(okudum,bilgi sahibi oldum)şeklinde imzalarının alınması,ya da a mail ile bilgilendirilmeleri,
    cevap 3-telafi çalışmasının sonradan/daha sonra ilan edilmesi/edilecek olması halinde,bu durumun yine çalışma yapılmadan 3-5 gün önce duyurulması uygun olacaktır.
    -telafi çalışma h.tatili,bayram ve g.tatil günleri yaptırılamaz(cumartesi çalışma olmayan(akdi tatil olarak ifade edilen bu) günde de yaptırılmaması gerekir)
    -telafi çalışması; iş günlerinde yapılacağından ve normal iş süresi sonunda/devamında yapılmaya başlayacağından,işverence önceden bilgi sahibi edilen işci izinsiz ve mazeretsiz ise bu çalışmaya iştirak etmek zorundadır.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)