kamu işçi maaş

Like Tree8Beğeni

Konu: Lütfen Yardım Son 3 Günüm

Lütfen Yardım Son 3 Günüm

arkadaslar ankara kızılayda 17 kasım 2014 tarihinde bilgisayar teknikeri olarak işe başladım ssk deneme sürecinin oldugunu ve sigorta girişimin 1 ocak 2015 tarihi itibariyle yapılacagını söylediler bende mecburen böyle bir kanun yasa olmamasına rağmen kabul ettim 1 ocak tarihinden once ve sonralarında defalarca kez söylememe rağmen girişimi yapmadılar bende şikayet edeceğimi söyledim dha sonra 28 şubat 2015 tarihinde yani maaş gunumde cıkısımı vereceklerini söylediler bende sözlerinde durmadıkları için şikayet etmek yerine ssknin işverene 2 aylık net maaliyetini istemeyi düşünüyorum eger vermezlerse nasıl bir yol izlemeliyim nekadar ceza yazılır işe giriş çıkıs ssk vs yok maaş elden 1 arkadas dha var onunda ssk sı yok maaşlar elsen sabah 8,30 aksam 8 çalısılıyor lütfen yardım

hala yapılmadı sgk yalan söylediler.

Rietveld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rietveld isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    İşe giriş bildirgesinden 1 brüt asgari ücret tutarında ceza çıkar. Ayrıca ilgili aylara bildirge verilecek. Bununda asıl veya ek nitelikte olması durumuna göre asgari ücretin 5 e 1 i veya 8 de 1 i oranında ceza çıkacak. Ayrıca sigortasız işçi çalıştırmaktan dolayı 1 yıl boyunca sgk açısından hiçbir teşvik ve indirimden yararlanamayacaklar. Şikayet ederseniz bunu kanıtlamanız gerekiyor. Şahit falan lazım. Eğer siz işyerindeyken denetime gelirseler sgk dan orada memura söylersiniz. Memur sizin dediklerinize göre tutanak düzenler ve işveren az önce saydığım cezalar ile karşılaşır.
    __Emrah GEDIK__ RSA

Zaman geçirmeden SGK'ya ihbarda bulunup, 28.02.2015 tarihine kadar işyerinde fiili olarak çalışan işçi tespiti yapmalarını istemek lazım.
    Konu iduru tarafından (24.Şubat.2015 Saat 11:51 ) değiştirilmiştir.

anladım ben yinede şakeytten yana değilim söyle söyliyeyim adam zaten bortan batacak onun için ben ssknın maliyetini 2 ay olarak ver dedim 900 tl para talep ettim 2 aylık için oda okadar vermem 400 tl vereyim tamam dedi bende onu kabul etmeden para olarak talep etsem sizce 2 ay için 900 tl çokmu ayrıyetten şahitim var bir kukuk bürosundaki avukatım kameralar var yardım lütfen

keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    nakit olarak almaya hakkınız olmayan bir bedeli istediğinizin farkındasınız değil mi?
    SGK primleri SGK na ödenir, kişiye elden değil.
    Bu amaçla kişiye ödenecek 1 tl bile çok yasalara göre.
    bilmezkişi, iduru ve sedat2241 bunu beğendi.

ama işveren yapmadı sözünde durmadı ben de yapmadın yalan söyledin bana dediğimde çıkısımı vercek dediğim gibi maliyetini sana elden veriyim zorunlu sgk primini ödersin dedi onun için dedim bende elden alayım diye zaten çıkartacak elden almak için ise 900 tl taleb ettim kendisinden oda okadar vermem 400 tl verim tamam dedi bende kabul etmiyorum .sıkıntım budur arkadaslar abiler.

keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alın veya almayın demedim-diyemem. Olması gerekeni söyleyebiliriz.
    Normal şartlarda olması gereken ise, kuruma şikayette bulunup, kayıtdışı çalıştırıldığınız dönemi ıspatlamanız ve kurum tarafından o günlere ait primlerin tahsil edilmesini sağlamanızdır.
    bilmezkişi ve iduru bunu beğendi.

merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şuanda  online konumundadır Forum Müdavimi
    Hem avukatsınız hemde hukuka aykırı eylem peşindesiniz...
    bilmezkişi ve iduru bunu beğendi.
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

Rietveld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rietveld isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Aldığınız net ücret ne kadar ?
    __Emrah GEDIK__ RSA

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)