kamu işçi maaş

Konu: 3 Gün İstirahat Hk

3 Gün İstirahat Hk

Değerli Arkadaşlar
    Bir personelimiz 3 gün rapor aldı.Ben bu 3 günün 2 gününü ödemek istiyorum.Bordro yaparken personeli 29 gün çalışmış 1 gün istirahatli gösterebilirmiyim.sgk bildirgesini verirken de 1 gün gösterebilirmiyim.Yardımlarınızı rica ediyorum.

Rietveld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rietveld isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Evet dediğiniz şekilde yapabilirsiniz sadece 1 gün eksik gösterebilirsiniz. Yanlız aylık bildirgeyi gönderirken "istirahat sürelerinde çalışmamıştır" kutucuğunu işaretlemeyi unutmayın. Birde eğer çalışan sayınız 9 kişi ve altındaysa eksik gün bildirim formu da vermeniz gerekecek.
    __Emrah GEDIK__ RSA

Eğer bu işlemi Mart ayında yapacaksanız ve personelin başka eksik günü yoksa hiç eksik göstermeseniz de olur. Çünkü Mart ayı 31 gün olduğu için 1 gün eksik yapmaya kalksanız da yine 30 gün olacak prim ödeme gün sayısı.
    __Emrah GEDIK__ RSA

Çok teşekkür ederim.
    E bildirge de Eksik göstermeyerek raporunu onaylarsam SGK da sıkıntı yaşarmıyım?

Yok sorun olmaz onay verebilirsiniz.
    __Emrah GEDIK__ RSA

merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Dikkat aylık bildirgede "01" kodu ile eksik gün bildiremeyeceksiniz ama "istirahat sürelerinde çalışmamıştır" kutucuğunu işaretlemeyi unutmayın. Kendinizi garanti altına almak için istirahat bildirim ekranından da bildirebilirsiniz.
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

Alıntı Rietveld Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet dediğiniz şekilde yapabilirsiniz sadece 1 gün eksik gösterebilirsiniz. Yanlız aylık bildirgeyi gönderirken "istirahat sürelerinde çalışmamıştır" kutucuğunu işaretlemeyi unutmayın. Birde eğer çalışan sayınız 9 kişi ve altındaysa eksik gün bildirim formu da vermeniz gerekecek.
    Mart ayı olduğundan 1 gün eksik göstermeyecek belki evet ama gösterseydide 1 gün eksik gün gösterince diğer ödediği 2 güne dair olarak sigortalı istirahat sürelerinde çalışmamıştır kutucuğunu işaretleyemeyeckti. Çünkü sistem 1 istirahat kodu ile günde eksiklik var ise o kutucuğu işretlettirmiyor.

merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı Rmuhasebe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ... Çünkü sistem 1 istirahat kodu ile günde eksiklik var ise o kutucuğu işretlettirmiyor.
    İşaretleyebiliyorsunuz. Çünkü aynı ayda hem eksik gün hemde gün gösterme ihtimali var. Örn; Aynı ayda farklı tarihlerde 3 ve 10 gün rapor almış olabilir. 3 günlük rapor için gün ve kazanç kesintisi yapılmaz iken 10 gün kesilebilir.
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

Alıntı merkür2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşaretleyebiliyorsunuz. Çünkü aynı ayda hem eksik gün hemde gün gösterme ihtimali var. Örn; Aynı ayda farklı tarihlerde 3 ve 10 gün rapor almış olabilir. 3 günlük rapor için gün ve kazanç kesintisi yapılmaz iken 10 gün kesilebilir.
    Denedim ve oldu. Önceden olmuyordu eğer istirahat sebebi ile eksik gün gösterirsem kutucuğu işaretlettirmiyordu ve hala öyle diye biliyordum. Teşekkürler birşey öğrenmiş oldum.

Yani mesela kişinin hem 1 günlük raporu var hem başka tarihte alınmış 3 günlük raporu var diyelimki. Ben 1 günü eksik göstermeyip 3 günü eksik gösterirsem eksik gün sebebi istirahat yapıp, kesmediğim 1 gün için de o ilgili kutucuğu işaretleyeceğim. Ya da kişinin 4 gününü de kesersem 4 gün istirahatli gösterirsem kutucuğu işaretlemeyeceğim. Bu şekilde mi?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)