kamu işçi maaş

Like Tree2Beğeni
  • 1 Post By Rietveld
  • 1 Post By SerhanSerhan

Konu: Erkek Çalışana Verilen Analık Raporu Hk.

ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Question Erkek Çalışana Verilen Analık Raporu Hk.

Sigortalı olarak çalışan erkek işçinin, çalışmayan ev hanımı doğum yapıyor.

Kadın Ssk'lı eşi üzerinden yararlanarak sağlık hizmetlerinden faydalanıyorlar. Ancak erkek işçinin üzerine analık raporu yazmışlar, sistemden mail geldi, vizete sisteminde de gözüküyor.

Hastaneye gitsin, bunu sildirsin dedim, bu böyle olmaz dedim, hastaneye gitmiş, hayır bu şekilde yapıyoruz bu işlem doğru demişler.

Bu işlem doğru mudur? Böyle şey olur mu? Şimdi erkek işçi gitse doğum rapor parası alabilir, işyerine müracaat etse, benim raporum var, 2 ay çalışmayacağım, istirahatliyim dese, haklı değil mi?

Ayrıca ben raporu e-bildirgede göstermesem, SSK ceza kesip, bana niye göstermediniz demez mi? Raporu onaylamasam mı? Onaylamasam mı? Ayrıca çalışmamıştır kutucuğunu işaretlesem mi? İşaretlemesem mi?

Rietveld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rietveld isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Siz hiçbir şekilde onay vermeyin. Erkek işçi normal çalışmasına devam edecek. İstirahat raporu değil o. Eşi doğum yapacak olan her erkek için giriyorlar onu sisteme. Bir işlem yapmanıza gerek yok olduğu gibi kalsın.
    ZİNDAN bunu beğendi.
    __Emrah GEDIK__ RSA

Alıntı ZİNDAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sigortalı olarak çalışan erkek işçinin, çalışmayan ev hanımı doğum yapıyor.

Kadın Ssk'lı eşi üzerinden yararlanarak sağlık hizmetlerinden faydalanıyorlar. Ancak erkek işçinin üzerine analık raporu yazmışlar, sistemden mail geldi, vizete sisteminde de gözüküyor.

Hastaneye gitsin, bunu sildirsin dedim, bu böyle olmaz dedim, hastaneye gitmiş, hayır bu şekilde yapıyoruz bu işlem doğru demişler.

Bu işlem doğru mudur? Böyle şey olur mu? Şimdi erkek işçi gitse doğum rapor parası alabilir, işyerine müracaat etse, benim raporum var, 2 ay çalışmayacağım, istirahatliyim dese, haklı değil mi?

Ayrıca ben raporu e-bildirgede göstermesem, SSK ceza kesip, bana niye göstermediniz demez mi? Raporu onaylamasam mı? Onaylamasam mı? Ayrıca çalışmamıştır kutucuğunu işaretlesem mi? İşaretlemesem mi?
    Üstat komedi SGK ya danışmadan bir şey yapmayın bence birde ceza iptali için uğraşırsınız
    En iyisi durumu izah eden bir dilekçe yazın
    Kolaylıklar diliyorum
    ZİNDAN bunu beğendi.

4/4/2015 Tarihinde İş Sağlığı ve Güvenliği Yasasında Yapılan değişiklik ile İşçiye; eşinin doğum yapması hâlinde beş gün ücretli Mazeret izin verilmektedir. Erkek işçiye verilen Söz konusu Rapor Eşinin Doğum Yaptığının bilgilendirilmesinden kaynaklanmaktadır.

ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı MEMET ORHAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4/4/2015 Tarihinde İş Sağlığı ve Güvenliği Yasasında Yapılan değişiklik ile İşçiye; eşinin doğum yapması hâlinde beş gün ücretli Mazeret izin verilmektedir. Erkek işçiye verilen Söz konusu Rapor Eşinin Doğum Yaptığının bilgilendirilmesinden kaynaklanmaktadır.
    İşçinin bebeğin doğduğunu gösteren DOĞUM BELGESİ'ni işyerine ibraz etmesi ile bu izin kullandırılabilir aslında, bu şekilde olay iyice karıştırılmış gibi gözüküyor.

Teşekkürler.

şeref aydemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şeref aydemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Sn.zindan evet bu sebeb,yani eşinin doğumu nedeniyle,belgesini ibraz etmesi sonucunda Çalışanın izin kullanması ile bu işlem tamamlanmış olur.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)