kamu işçi maaş

Konu: İpc Hakkında...

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Haziran.2005
    Mesajlar
    79

    İpc Hakkında...

    hayırlı işler arkadaşlar;
    İhaleli işlerde 2015 yılı 1- 7. aya kadar APHB %5 indirimli olarak tahakkuk ettirlmiş.Kurum bunu tespit etmiştir.Bize daha tebliğ edilmedi.Bizden iptal-ek bildirge mi isteyeceklerdir?
    Acaba kurum tespit ettiği için APHB her ay için 2 kat asgari ücret İPC uygularmı?yada asgari ücretin 5/1 ipc yazar?tşkler


  2. #2
    merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Temmuz.2012
    Mesajlar
    5.145
    Kurum tesbiti olduğunda 2 aü ipc.
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

  3. #3
    Üyelik tarihi
    Şubat.2015
    Mesajlar
    194
    düzeltme amaçlı verilen aylık prim hizmet belgelerinde sigortalıların prime esas kazançlarında ve gün sayılarında herhangi bir değişiklik yoksa idari para cezası uygulanmaz
    Scio me nihil scire

  4. #4
    Üyelik tarihi
    Şubat.2015
    Mesajlar
    194
    Sosyal sigorta işlemleri yönetmeliğinin 103. maddesinin son fıkrası
    "Daha önce Kuruma belge türü veya kanun numarası hatalı seçilerek verilmiş olan aylık prim ve hizmet belgelerine ilişkin düzeltme amaçlı olarak yasal süresi dışında verilen aylık prim ve hizmet belgeleri, düzeltme ile fiili hizmet süresi zammı kazandırma hali hariç, belgede kayıtlı sigortalılar ve bu sigortalıların prim ödeme gün sayısı ile prime esas kazanç tutarının aynı olması kaydıyla, ayrıca incelemeye gerek kalmaksızın işleme alınır. Bu nitelikte verilen aylık prim ve hizmet belgelerine idarî para cezası uygulanmaz. Sonradan düzeltme amaçlı verilen belge ile fiili hizmet süresi zammı kazandırılması halinde, söz konusu belgenin işleme alınmasında bu maddenin yukarıdaki fıkralarında belirtilen usul izlenir."
    Scio me nihil scire

  5. #5
    Üyelik tarihi
    Haziran.2005
    Mesajlar
    79
    Sayın merkür tşk ederim.Ana dosya ile ihalede yapılack iş kolları aynıdır.Bunun için ana dosya üzeriden bildirgeleri verdik.İhale de bildirilen işşçi aynı zaman da ana dosyadaki işimzde de çalışmkatadır.(Öğrenci Taşıma İşi).Bu şeklide 2 asgari ücret yazmayabilirmi?

  6. #6
    Üyelik tarihi
    Haziran.2005
    Mesajlar
    79
    Sayın bilmrzkişş tşk ederim. Kurum tespit ederse de uygulanmazmı?

  7. #7
    Üyelik tarihi
    Şubat.2015
    Mesajlar
    194
    sgk sizin işyerinizde kayıtdışı bir unsur mu tespit etti ? hayır
    sadece kanun numarası hatalı olarak vermişsiniz, SGK sizden sadece düzelteme amaçlı ek-iptal aylık prim hizmet belgesi ister. istemeden götürüp sizde verebilirsiniz, bu durumda iki asgari ücret İPC uygulanmaz, fazla çıkacak prim ödemelerini gecikme zammı ve gecikme faizi uygular.
    Scio me nihil scire

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Yıllara Sâri Hakkında %3 Kesinti Hakkında
    Konu Sahibi sezer47 Forum Vergi Usul Kanunu
    Cevap: 2
    Son Mesaj : 11.Şubat.2017, 16:23
  2. Seyyar Oto Galericilik Hakkında Sorular. Gelir Vergisi Hakkında Sorular
    Konu Sahibi turbolinea Forum Gelir ve Kurumlar Vergisi Kanunu
    Cevap: 16
    Son Mesaj : 26.Mayıs.2013, 22:46

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36