kamu işçi maaş

Konu: 657 Maaşlarında İstifa

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Kasım.2015
    Mesajlar
    4

    657 Maaşlarında İstifa

    selam arkadaşalar 657 sayılı develet memuru olan bir kişi istifa ettiği gün maaşı devam eder mi yardımcı olursanı sevinirim kanun maddesi ile teşekkürler


  2. #2
    Üyelik tarihi
    Kasım.2009
    Mesajlar
    353
    Maaşı devam edermi derken?

    Maaşı peşin aldıkları için sadece vefat ve emeklilik durumunda peşin alınan maaşları iade etmezler, onun dışındaki ayrılmalarda çalışılan süreye orantılı olarak fazla ödenen maaş kurumca geri alınır.

  3. #3
    Üyelik tarihi
    Kasım.2015
    Mesajlar
    4

    Post

    Alıntı ferruh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maaşı devam edermi derken?

    Maaşı peşin aldıkları için sadece vefat ve emeklilik durumunda peşin alınan maaşları iade etmezler, onun dışındaki ayrılmalarda çalışılan süreye orantılı olarak fazla ödenen maaş kurumca geri alınır.
    şunu demek istiyorum memur bugun istifa etti bugün ücreti sayılır mı yoksa bu görevde degil ayrılış işlemleri yapılıyor ücret alamaz mı ?
    mümkünse resimi kanun tebliğ vs yazı önerirseniz teşekkürler

  4. #4
    Rietveld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rietveld isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Eylül.2010
    Mesajlar
    3.396
    Sabah gelip işe başladıysa bugünde çalışmış sayılır. 18 Kasım'da çıkış yapılır 18 günlük maaş ödenir. Ancak bugün hiç çalışmadıysa sadece istifa etmek için geldiyse en son dün çalıştıysa dün tarihli yaparsınız çıkışı.
    __Emrah GEDIK__ RSA

  5. #5
    Üyelik tarihi
    Kasım.2009
    Mesajlar
    353
    Alıntı islahiyeliismet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şunu demek istiyorum memur bugun istifa etti bugün ücreti sayılır mı yoksa bu görevde degil ayrılış işlemleri yapılıyor ücret alamaz mı ?
    mümkünse resimi kanun tebliğ vs yazı önerirseniz teşekkürler
    657 sayılı kanunu 94. maddesini okuyunuz. Siz veya bir başkası durumunuz tam olarak nedir bilmiyorum.
    Memurluk görevine geri dönmek gibi bir düşünce varmıdır varsa ayrılış şekliniz önem taşır.
    Teslim etmeniz gereken zimmetleriniz varmıdır,
    Görevin önem ve gizliliğine göre yerine bir başka memur gelenek kadar göreve devam etmek durumunda olunan hususlar vardır.

    gibi

    Bunun yanında dilekçe ile müracatınızda ............... tarihinden itibaren geçerli olmak üzere istifa edeceğinizi tek taraflı beyan etmeniz durumunda belirttiğiniz tarih hizmetinizden sayılmaz diye düşünüyorum

  6. #6
    Üyelik tarihi
    Kasım.2015
    Mesajlar
    4
    Kişi istifa tarihini 18 olarak belirtmiş ayın 18 gelip ayrılısı işlemlerini başlamış

  7. #7
    Üyelik tarihi
    Kasım.2015
    Mesajlar
    4
    Kişi memur iken istifa etmiş 4/b olarak ailesinin olduğu bir kurumda işe başlamış dilekçe tarihin 18 olarak bildirmiş 18 inde gelip ayrılış işlemlerine başlamış 18 de ucreti sayılırım

  8. #8
    keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Aralık.2007
    Mesajlar
    5.719
    Alıntı islahiyeliismet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şunu demek istiyorum memur bugun istifa etti bugün ücreti sayılır mı yoksa bu görevde degil ayrılış işlemleri yapılıyor ücret alamaz mı ?
    mümkünse resimi kanun tebliğ vs yazı önerirseniz teşekkürler
    Görevden ayrılınan günü takip eden 10 gün içinde işten ayrılış bldirgesinin e sigorta üzerinden kuruma bildirilmesi gerekir. O bildirimde ayrılış tarihi 18 i olarak bildirildiyse, 18.ine ait ücret alamaz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Cevap: 2
    Son Mesaj : 09.Mayıs.2018, 19:44
  2. Cevap: 2
    Son Mesaj : 26.Eylül.2016, 12:42
  3. İstifa
    Konu Sahibi barkın Forum Konu Dışı
    Cevap: 2
    Son Mesaj : 09.Aralık.2015, 10:19
  4. Taşeron İşçilerinin Maaşlarında Banka Zorunluluğu
    Konu Sahibi oky Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 0
    Son Mesaj : 21.Kasım.2013, 14:06
  5. Personel Maaşlarında Kesinti
    Konu Sahibi bilge.deniz Forum İş Kanunu Mevzuatı
    Cevap: 3
    Son Mesaj : 04.Mart.2008, 17:18

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36