kamu işçi maaş

Konu: Sgk 4447 Geçici 15. Md Destek Duyurusu

  1. #1
    merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Temmuz.2012
    Mesajlar
    5.146

    Sgk 4447 Geçici 15. Md Destek Duyurusu


    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

  2. #2
    Rietveld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rietveld isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Eylül.2010
    Mesajlar
    3.397
    Kanunda bu teşvikten yararlanacak kişileri 06645 kanun numarası ile bildirgelerinin yollanması ve e-bildirge sayfasındaki işbaşı eğitimi teşvik yönetimi bölümünden kayıt yapılması gerektiği yazıyor. Biz 2 kişi almıştık bu şekilde ve ekim ayından beri çalışıyorlar. Bu işlemleri yapmamıştık hiç. Şimdi mi yapıcaz bunları yeni mi çıktı bu ?

    6111 sayılı kanun ile gönderiyordum onların bildirgesini ben ve sisteme de kayıt etmemiştim yoktu galiba bu bölüm önceden.
    __Emrah GEDIK__ RSA

  3. #3
    ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Eylül.2006
    Mesajlar
    6.940
    İşbaşı eğitim programına başvurarak işe aldığınız işçilerde bu teşvik vardı, önceden beri. Ancak hangi kanun maddesi seçiliyordu, hangi kanundan yapılıyordu bunu bende bilmiyorum. Önümüzdeki ay bende bir işçi alacağım işe bu şekilde, eğitimini tamamlamış biri var, daha doğrusu eğitimin yarısında biz bunu işe aldık, sigortalı olarak, yine de bu teşvikten yararlanabilir miyiz? Bir de hangi kanun numarası ile verilecek.?

  4. #4
    Rietveld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rietveld isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Eylül.2010
    Mesajlar
    3.397
    Benim bildiğim kadarıyla işbaşı eğitimi tamamlandıktan sonra işe almak gerekiyor. Eğitim yarıda kesildiğinde olmaz herhalde çünkü işbaşı eğitimini tamamlamış kişiyi almak gerekiyor bir sorun işkura bence.

    Biz ekim ayından beri 6111 olarak gönderiyoruz bildirgeyi. Acaba geriye dönük düzeltme isterlermi 6645 olarak değiştirin diye ?
    __Emrah GEDIK__ RSA

  5. #5
    merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Temmuz.2012
    Mesajlar
    5.146
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

  6. #6
    ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Eylül.2006
    Mesajlar
    6.940
    İşkur'a sorduk, yarıda kalıp işe alınan kişiler içinde teşvikten yararlanılabildiğini söylediler.
    İşbaşı eğitim belgesini aldıktan sonra Sgk'ya müracaat ediliyormuş sanırım? Ona göre teşvikten yararlanılabiliyormuş. Teşvik şartlarından biri 6111.madde teşviğine göre son altı ay değil son bir yılın ortalamasına ilave alınması gerekiyor. 36-42 aya kadar yararlandırılabiliyor.

  7. #7
    Rietveld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rietveld isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Eylül.2010
    Mesajlar
    3.397
    Evet işe alındığı tarihten bir önceki takvim yılına bakarak 12 aylık ortalamaya bakılıyor.
    __Emrah GEDIK__ RSA

  8. #8
    Rietveld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rietveld isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Eylül.2010
    Mesajlar
    3.397
    Biz LUCA kullanıyoruz ancak lucada 06645 sayılı teşvik kanunu yok. Ebildirgeye girip baktım orada var ancak lucada gözükmüyor. Eklememişler sanırım her ay manuel göndermek gerekecek bildirgeyi.
    __Emrah GEDIK__ RSA

  9. #9
    Üyelik tarihi
    Şubat.2015
    Mesajlar
    102
    Luca'da 6111 i seçmeniz gerekicek ve orda kutucuk çıkıyor ordan da teşvik süresinin başlangıç ve bitişini girdiğinizde kendisi otomatik hesaplıyor dün sordum ben bu konuyu luca'ya

  10. #10
    Rietveld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rietveld isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Eylül.2010
    Mesajlar
    3.397
    Bende mail attım bugün en kısa zamanda eklenecektir diye dönüş yaptılar.

    İçeriğine baktığımızda her 2 kanun numarasında da yararlanılan teşvik aynı. İşveren payını devlet karşılıyor. Sadece kanun numarası olarak farklı. İleride belki değiştirin diyebilirler. O yüzden 06645 olarak göndermek daha sağlıklı olacak diye düşünüyorum.
    __Emrah GEDIK__ RSA

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. 6111 Geçici 4447 Teşviği !!!
    Konu Sahibi hrkrc Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 7
    Son Mesaj : 30.Ocak.2015, 14:47
  2. 4447 Geçici 9 a Dair Ceza...
    Konu Sahibi gulsevdam Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 3
    Son Mesaj : 03.Mayıs.2012, 13:47
  3. 4447 geçici 9 .madde sgk teşviği
    Konu Sahibi merihs12 Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 6
    Son Mesaj : 17.Şubat.2011, 14:42
  4. 4447 7 ve 9 geçici maddelere istinaden
    Konu Sahibi merihs12 Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 3
    Son Mesaj : 29.Haziran.2010, 13:54
  5. 4447 geçici 7 maddesi hakında
    Konu Sahibi cevat kerem Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 6
    Son Mesaj : 23.Haziran.2010, 22:06

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36