kamu işçi maaş

Konu: Yapılandırma hk.

 1. #1
  Üyelik tarihi
  Temmuz.2015
  Mesajlar
  84

  Yapılandırma hk.

  merhaba,100 tl ana para borcu+100 tl faiz olsun.Peşin ödemek istesek sadece ana parayı mı öderiz yoksa ana para+faizin yarısı mı olcak bilen varsa anlatabilir mi?


 2. #2
  Üyelik tarihi
  Mayıs.2014
  Mesajlar
  351
  peşin ödenirse faiz yok ancak taksitlendirme yapılırsa faizi silinip ana para üzerine taksit sayısına göre belli bir katsayı uygulanarak faiz hesaplanır. en azından önceki yapılandırmalar da uygulama bu yöndeydi.

 3. #3
  Üyelik tarihi
  Kasım.2009
  Mesajlar
  353
  Şöyle bir tablo var;


  Kapsam: Kanunun yayımlandığı tarih itibariyle (bu tarih dâhil) Maliye Bakanlığına ve belediyelere bağlı tahsil daireleri tarafından takip edilen alacaklar bakımından:
  Kesinleşmiş Alacaklar Yapılandırma Sonucunda Ödenmesi Gereken Kanun Kapsamında Tahsilden Vazgeçilen
  Vadesi geldiği halde ödenmemiş ya da ödeme süresi henüz geçmemiş bulunan vergiler ile bunlara bağlı gecikme faizi ve gecikme zammı gibi feri amme alacakları ve asla bağlı olarak kesilen vergi cezaları ve bu cezalara bağlı gecikme zamlarının tamamı. Bu vergilerin ödenmemiş kısmının tamamının kanunun yayımlandığı tarihe kadar Yİ-ÜFE aylık değişim oranları esas alınarak hesaplanacak tutarı. Vergilere bağlı gecikme faizi ve gecikme zammı gibi fer'i amme alacakları ile aslı bu Kanunun yayımlandığı tarihten önce ödenmiş olanlar dâhil olmak üzere asla bağlı olarak kesilen vergi cezaları ve bu cezalara bağlı gecikme zamlarının tamamı.
  Ödenmemiş alacağın yalnızca gecikme faizi ve gecikme zammı gibi sadece fer'i alacaktan ibaret olması halinde. Yİ-ÜFE aylık değişim oranları esas alınarak hesaplanacak tutar. Vergi aslında bağlı fer'i alacak tutarı.
  Vadesi geldiği halde ödenmemiş ya da ödeme süresi henüz geçmemiş bulunan ve bir vergi aslına bağlı olmaksızın kesilmiş vergi cezalan ile iştirak nedeniyle kesilmiş vergi cezaları ve gecikme zammı. Bu cezaların %50'sinin kanunun yayımlandığı tarihe kadar Yİ-ÜFE aylık değişim oranları esas alınarak hesaplanacak tutarı. Cezaların kalan %50'si ve bu cezalara bağlı gecikme zamlarının tamamı.
  Ödenmemiş alacağın yalnızca gecikme zammından ibaret olması halinde . Yİ-ÜFE aylık değişim oranlan esas alınarak hesaplanacak tutarı. Gecikme zammı.
  5736 sayılı Bazı Kamu Alacaklarının Uzlaşma Usulü ile Tahsili Hakkında Kanun kapsamında ödenmesi gerektiği halde bu Kanunun yayımlandığı tarihe kadar ödenmemiş olan tutarlar. Ödenmemiş tutarın tamamı. 5736 sayılı Kanun gereğince hesaplanan binde iki oranındaki faiz alacaklarının tamamı.
  Kapsam: Kanunun yayımlandığı tarih itibariyle (bu tarih dâhil) Gümrük ve Ticaret Bakanlığına bağlı tahsil daireleri tarafından takip edilen alacaklar bakımından
  Kesinleşmiş Alacaklar Yapılandırma Sonucunda Ödenmesi Gereken Kanun Kapsamında Tahsilden Vazgeçilen
  Vadesi geldiği halde ödenmemiş ya da ödeme süresi henüz geçmemiş bulunan gümrük vergilerinin ödenmemiş kısmının tamamı ile bunlara bağlı faiz, gecikme faizi, gecikme zammı gibi fer'i amme alacakları. Bu vergilerin ödenmemiş kısmının tamamının kanunun yayımlandığı tarihe kadar Yİ-ÜFE aylık değişim oranları esas alınarak hesaplanacak tutarı. Gümrük vergilerine bağlı faiz, gecikme faizi, gecikme zammı gibi fer'i amme alacakları ve aslı bu kanunun yayımlandığı tarihten önce ödenmiş olanlar dâhil olmak üzere asla bağlı olarak kesilen idari para cezalarının tamamı.
  Ödenmemiş alacağın yalnızca gecikme faizi ve gecikme zammı gibi sadece fer'i alacaktan ibaret olması halinde. Yİ-ÜFE aylık değişim oranlan esas alınarak hesaplanacak tutar. Vergi aslına bağlı fer'i alacak tutarı.
  Vadesi geldiği halde ödenmemiş ya da ödeme süresi henüz geçmemiş bulunan ve 4458 sayılı Kanun ve ilgili diğer kanunlar kapsamında gümrük yükümlülüğü nedeniyle gümrük vergileri asıllarına bağlı olmaksızın kesilmiş idari para cezalan ile 30.03.2005 tarihli ve 5326 sayılı Kabahatler Kanununun iştirak hükümleri nedeniyle kesilmiş idari para cezaları. Bu cezaların %50'si. Cezaların kalan %50'si.
  Eşyanın gümrüklenmiş değerine bağlı olarak kesilmiş idari para cezaları ve varsa gümrük vergileri ile bunlara bağlı faiz, gecikme faizi, gecikme zammı gibi fer'i amme alacakları. Eşyanın gümrüklenmiş değerine bağlı olarak kesilmiş idari para cezalarının %30'u ve varsa gümrük vergileri aslının tamamının kanunun yayımlandığı tarihe kadar Yİ-ÜFE aylık değişim oranlan esas alınarak hesaplanacak tutarı. Cezaların kalan %70'i ile alacak asıllarına bağlı faiz, gecikme faizi, gecikme zammı gibi fer'i amme alacaklarının tamamı.
  2016 yılında tahakkuk eden ve bu Kanunun yayımlandığı tarihe kadar ödenmemiş olan geçici vergilere bağlı gecikme faizi ve gecikme zamları. Kanunun yayımlandığı tarihe kadar Yİ-ÜFE aylık değişim oranları esas alınarak hesaplanacak tutar. Ödenmemiş olan geçici vergilere bağlı gecikme faizi ve gecikme zamları.

 4. #4
  Üyelik tarihi
  Eylül.2009
  Mesajlar
  482
  100 anapara kalacak 100 gecikme ise 70 olacak gibi düşünün

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Yapılandırma Hk.
  Konu Sahibi URUM79 Forum Vergi Usul Kanunu
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 15.Ağustos.2016, 10:33
 2. SSK Yapılandırma
  Konu Sahibi gkcn33 Forum SGK Mevzuatı
  Cevap: 3
  Son Mesaj : 26.Aralık.2013, 13:13
 3. SGK'dan Yapılandırma Uyarısı
  Konu Sahibi ebru şener Forum SGK Mevzuatı
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 18.Mart.2011, 10:56
 4. Yapılandırma hk.
  Konu Sahibi ADAY ADAYI Forum Vergi Mevzuatı Makaleleri
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 12.Ekim.2010, 17:47

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36