kamu işçi maaş

Like Tree3Beğeni
  • 1 Post By Rietveld
  • 2 Post By bil_gin

Konu: Mazaretsiz İM

Mazaretsiz İM

İşe mazaretsiz olarak gelmeyen işçinin gelmediği günün yanında haftasonu tatil ücretini de kesmem de sakınca varmıdır ?

Rietveld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rietveld isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Eğer haftalık 45 saat çalışmayı tamamlamadıysa pazar günüde çalışması gerekiyor. Eğer çalışmazsa hem gelmediği günü hem pazar gününü kesebilirsiniz maaşından. Haftalık 45 saat çalışmayı tamamladıysa hafta tatili hakettiği için sadece gelmediği günü kesebilirsiniz.
    stajyeranil bunu beğendi.
    __Emrah GEDIK__ RSA

Sn rietveld;teşekkür ederim cevabınız için.

Aklımda bir haftadır takılagelen bir soruyu da size sormak istiyorum;
    Kıdem-ihbar tazminatlarının elden-bankadan ödenmesi konusunda ki görüşünüzü merak ediyorum,
    bu ödemelerin ücret olarak nitelendirilmemesinden dolayı elden ödenmesi mümkün olabilir mi (tevsik haddine dikkat ederek),
    yoksa borçlar kanununun ilgili maddesine göre direkt olarak tutara bakılmadan bankadan mı yatırılma lı , kişisel görüşünüzü merak ediyorum.

Alıntı stajyeranil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aklımda bir haftadır takılagelen bir soruyu da size sormak istiyorum;
    Kıdem-ihbar tazminatlarının elden-bankadan ödenmesi konusunda ki görüşünüzü merak ediyorum,
    bu ödemelerin ücret olarak nitelendirilmemesinden dolayı elden ödenmesi mümkün olabilir mi (tevsik haddine dikkat ederek),
    yoksa borçlar kanununun ilgili maddesine göre direkt olarak tutara bakılmadan bankadan mı yatırılma lı , kişisel görüşünüzü merak ediyorum.
    Bankadan ödemelisiniz. Her anlamda karşılaşabileceğiniz sorunları giderebilir.
    stajyeranil ve nguroy bunu beğendi.
    İçimde şefini kaybeden orkestranın hüznü var.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)