taşeron kamu işçi maaş programı

Konu: İşten Çıkarılmayı Anlık Öğrenme İmkanı Var mıdır?

İşten Çıkarılmayı Anlık Öğrenme İmkanı Var mıdır?

İyi günler, çalışan işverenin kendisini işten çıkardığını işverenin çalışana bildirmediği taktirde bunu anında yada 1 gün içinde başka bir öğrenme imkanı var mı dır?
    Hepimizin bildiği gibi özellikle özel sektörde işverenler bir yığın usulsüzlük yapmakta. Kimisi ssk yapmaz. Kimi maaş ödemez. Kimi çalışana hiç bildirmeden ssk yı kapatır. Çalışan sa bunu çok geç öğrenir. İşte çalışanın işten çıkarıldığını anlık öğrene bileceği bir sistem mevcutmu? E delette anlık gözükmüyor. 170 bu konuda kesin everemiyor. SMS blilgi kayıt sistemi de anlık bilgi vereceğine garanti veremiyor. Bunların hepsini aradım. Sizin bildiğiniz bır yol var mı?

Alıntı maikside30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi günler, çalışan işverenin kendisini işten çıkardığını işverenin çalışana bildirmediği taktirde bunu anında yada 1 gün içinde başka bir öğrenme imkanı var mı dır?
    Hepimizin bildiği gibi özellikle özel sektörde işverenler bir yığın usulsüzlük yapmakta. Kimisi ssk yapmaz. Kimi maaş ödemez. Kimi çalışana hiç bildirmeden ssk yı kapatır. Çalışan sa bunu çok geç öğrenir. İşte çalışanın işten çıkarıldığını anlık öğrene bileceği bir sistem mevcutmu? E delette anlık gözükmüyor. 170 bu konuda kesin everemiyor. SMS blilgi kayıt sistemi de anlık bilgi vereceğine garanti veremiyor. Bunların hepsini aradım. Sizin bildiğiniz bır yol var mı?
    Herhangi bir sgk müdürlüğüne gidere danışma bölümlerinden tc kimlik numaranız ile tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Rietveld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rietveld isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Sizin anlık görebileceğiniz bir yer yok maalesef. Ancak çıkış olan ayın aylık bildirgesi verildikten sonra edevlette görebilirsiniz hizmet dökümünde. O da 1 ayı bulur aşağı yukarı. Hemen öğrenebileceğiniz yerler SGK ve İŞKUR. İnternetten anlık görebileceğiniz bir yer yok.
    __Emrah GEDIK__ RSA

SMS bilgi sistemi çıkış yapıldığı an saniyesinde sms ile bilgilendiriyor

Rietveld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rietveld isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Evet çıkışta girişte sms geliyor ama o sistemde pek düzgün çalışmıyor. Her zaman gelmeyebiliyor sms.
    __Emrah GEDIK__ RSA

Alıntı Rietveld Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet çıkışta girişte sms geliyor ama o sistemde pek düzgün çalışmıyor. Her zaman gelmeyebiliyor sms.
    Aynen 170 bunu söyledi. Fakat düzgün çalışacağına garanti veremeyiz diyor. Ben denetimli serbestlik görüyorum. Kamu yararına çalışıyorum. SSK lı işe girersem kamuya çalışmaktan muaf oluyorum. Fakat işten çıkış durumunda 3 iş günü içinde DS müdürlüğüne bildirmem gerek. Benden habersiz çıkışım verilirde bildiremezsem DS ihlali sayılmakta cezaevine gonderiyorlar. Kendimde işten çıkarıldığımı anlık öğrenemez isem bildiremem. O zaman da cezaevine girerim. Bu nasıl adalet şaştım kaldım. İş veren habersiz işten çıkarsın sen bildireme ihlal sayilsin.

ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Peki işverene seni işten çıkardığında DS'ye bildirim yapma süresi, cezası vs. var mı ona bak? İşvereni bu sorumlulukları konusunda bilgilendirirsen belki daha temkinli davranırlar.

Alıntı ZİNDAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki işverene seni işten çıkardığında DS'ye bildirim yapma süresi, cezası vs. var mı ona bak? İşvereni bu sorumlulukları konusunda bilgilendirirsen belki daha temkinli davranırlar.
    Yada işverene beni çıkartıp ds ye yada bana haber vermezseniz işyeriniz yüksek cezalar alacaktır de olsun bitsin. İşverenler ceza dendiği an gayet düzgün çalışan firmalar/İnsanlar...

keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şuanda  online konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı sedat2241 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yada işverene beni çıkartıp ds ye yada bana haber vermezseniz işyeriniz yüksek cezalar alacaktır de olsun bitsin. İşverenler ceza dendiği an gayet düzgün çalışan firmalar/İnsanlar...
    Yada, o kadar isimin arasinda bir de seninle mi ugrasacagim arkadas diyip sizi isten cikartir, kuruma da bildirimde bulunur, cezaydi oydu buydu dertten tumden kurtulmayi secer

Alıntı keremcem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yada, o kadar isimin arasinda bir de seninle mi ugrasacagim arkadas diyip sizi isten cikartir, kuruma da bildirimde bulunur, cezaydi oydu buydu dertten tumden kurtulmayi secer
    Tabi ki buda bir çözüm

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)