taşeron kamu işçi maaş programı

Konu: Özel Bina İnşaatı Hakkında

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Haziran.2015
    Mesajlar
    81

    Özel Bina İnşaatı Hakkında

    yeni muhasebeci olarak ilk defa özel inşaat dosyası açıcam yapı ruhsatına göre işçilik maliyetini hesapladım ve sgk ya bildirilmesi gereken asgari işçilik miktarını buldum.
    Benim sorum inşaatta çalıştırılacak işçilerle ilgili olacak;
    1-son yapılan değişiklikle 21 günün altında çalışanlar için puantaj kayıtlı çalıştırmada gss çıkması durumundan dolayı başkası tarafından bakılma yükümlülüğü durumu yoksa 21 günden fazla göstermek zorundayım deil mi yada işçi aynı anda başka inşaatta da çalışıyorsa o zaman puantaj yapabilir miyim?
    2-çalıştırılan işçilerin yapılan işin çok tehlikeli iş grubunda olması durumundan dolayı belgesi olması gerekiyor ama bu uygulamada pek mümkün deil belgesi olmayanlarda meslek kodu olarak inşaat işiçisi yerine demirci sıvacı diye yazssak olur mu???
    3-İnşaatta ara vermenin bir süresi varmıdır.?


  2. #2
    Rietveld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rietveld isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Eylül.2010
    Mesajlar
    3.391
    Ara vermenin bir süresi yok ancak ruhsatın geçerlilik tarihi vardır ona dikkat edin. Diğer ilk 2 madde ile ilgili özelden mesaj atmıştım.
    __Emrah GEDIK__ RSA

  3. #3
    Üyelik tarihi
    Haziran.2015
    Mesajlar
    81
    Alıntı Rietveld Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ara vermenin bir süresi yok ancak ruhsatın geçerlilik tarihi vardır ona dikkat edin. Diğer ilk 2 madde ile ilgili özelden mesaj atmıştım.
    tamam çok teşekkür ederim ekleme yapmıştım 1.maddeye işçi aynı ayda başka inşaatta da çalışıyorsa o zaman 07 kodla puantaj yapabilir miyim? diye

  4. #4
    Rietveld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rietveld isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Eylül.2010
    Mesajlar
    3.391
    Başka inşaattada sigortalı ise o zaman gss ödemez 21 gün üzerine çıkıyorsa 2 inşaattaki gün toplamında.
    __Emrah GEDIK__ RSA

  5. #5
    Üyelik tarihi
    Haziran.2015
    Mesajlar
    81
    Alıntı Rietveld Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başka inşaattada sigortalı ise o zaman gss ödemez 21 gün üzerine çıkıyorsa 2 inşaattaki gün toplamında.
    Tamamdır teşekkür ederim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Özel Bina İnşaatı
    Konu Sahibi kadriyekrsc Forum Gelir ve Kurumlar Vergisi Kanunu
    Cevap: 7
    Son Mesaj : 12.Şubat.2016, 20:51
  2. Özel Bina İnşaatı Hakkında
    Konu Sahibi Alparslan27 Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 0
    Son Mesaj : 20.Aralık.2010, 20:53
  3. Özel Bina İnşaatı
    Konu Sahibi sudenaz Forum SSK Mevzuatı (Arşiv)
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 17.Ocak.2008, 11:28
  4. Özel Bina İnşaatı!
    Konu Sahibi yasar67 Forum Gelir ve Kurumlar Vergisi Kanunu
    Cevap: 3
    Son Mesaj : 25.Nisan.2007, 15:08
  5. Özel Bina İnşaatı
    Konu Sahibi ugur_35 Forum SSK Mevzuatı (Arşiv)
    Cevap: 3
    Son Mesaj : 07.Eylül.2005, 11:24

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36