taşeron kamu işçi maaş programı

Like Tree2Beğeni
  • 1 Post By keremcem
  • 1 Post By şeref aydemir

Konu: İşçinin Kayınvalidesi Vefat Etmiş 3 Gün Ölüm İzni Olur mu ?

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Aralık.2013
    Mesajlar
    860

    İşçinin Kayınvalidesi Vefat Etmiş 3 Gün Ölüm İzni Olur mu ?

    Merhaba
    İşçinin eşinin annesi yani kayınvalidesi vefat etmiş
    Bu durumda 3 günlük ücretli ölüm izni hal eder mi?
    Saygılar


  2. #2
    Üyelik tarihi
    Nisan.2017
    Mesajlar
    14
    Biz ölüm izinlerini anne baba eş kardeş evlat şekilde belirttik diğerlerine izin vermedik şimdiye kadar.

  3. #3
    Üyelik tarihi
    Ağustos.2016
    Mesajlar
    71
    Alıntı SerhanSerhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    İşçinin eşinin annesi yani kayınvalidesi vefat etmiş
    Bu durumda 3 günlük ücretli ölüm izni hal eder mi?
    Saygılar
    4857 Sayılı Kanun Mazeret İzni : Ek Madde 2 – (Ek: 4/4/2015-6645/35 md.)
    İşçiye; evlenmesi veya evlat edinmesi ya da ana veya babasının, eşinin, kardeşinin, çocuğunun ölümü hâlinde üç gün, eşinin doğum yapması hâlinde ise beş gün ücretli izin verilir. Kayın valide ana olarak değerlendirilmez.

  4. #4
    keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Aralık.2007
    Mesajlar
    5.699
    Kişinin anne baba kardeşi 1.derece hısım, eşin anne baba kardeşi ise 1.derece sıhri hısımdır. Yani kanuni işlem sonucu oluşan hısımlık.

    Sözleşmede açıkça izin verileceği düzenlemesi yoksa, kayınvalidesi vefat eden personele ücretli izin vermek zorunda değilsiniz, ama ücretsiz de olsa izin verebilirsiniz neticede.
    Konu keremcem tarafından (07.Haziran.2017 Saat 09:30 ) değiştirilmiştir.
    SerhanSerhan bunu beğendi.

  5. #5
    şeref aydemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şeref aydemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Kasım.2011
    Mesajlar
    4.698
    Sözleşmede açık hüküm yoksa,işveren izin vermek zorunda değil,,ANCAK işçi önceden haber veriir veya önceden izin talep ederde izin verilmeyip, k.validenin ölüm tarihinde işçi işe gelmezse ,işveren o günü evet ücretsizde olsa izinli göstermesi yerinde olur,göstermez veya o günü işçi işe gelmedi diyerek doğrudan devamsızlık muamelesi yapar ise bu durumda çok uygun olmaz.
    URUM79 bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)

Benzer Konular

  1. Cevap: 2
    Son Mesaj : 26.Ekim.2010, 23:35
  2. Vefat Etmiş Bağ-Kurlu Yakınlarına İyi Haber...
    Konu Sahibi T U R K O Forum Sosyal Güvenlik Mevzuatı Makaleleri
    Cevap: 0
    Son Mesaj : 05.Ekim.2009, 14:28
  3. Babası Vefat Etmiş Çalışan Evladına Hak Geçer mi?
    Konu Sahibi S_aday Forum SSK Mevzuatı (Arşiv)
    Cevap: 4
    Son Mesaj : 28.Aralık.2007, 09:28
  4. Babası Vefat Eden İşçinin Ücretsiz İzni Hk.
    Konu Sahibi msfdoner Forum İş Kanunu Mevzuatı
    Cevap: 4
    Son Mesaj : 29.Kasım.2005, 20:19
  5. Cahit Kesemen Vefat Etmiş.
    Konu Sahibi irem Forum Konu Dışı
    Cevap: 8
    Son Mesaj : 19.Ağustos.2005, 20:04

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36